Ladislav261987
20.05.14,11:10
Ahojte chcem sa spýtať mam PZP u ČSOB a všetci mi hovoria, že platím veľa , mám auto Škoda Fabia rok výroby 2000 1,4 MPI , a platím ročne 129,26 €. Čo som sa pozeral na internete tak najlepšiu cenu má Union len neviem či je poisťovňa dobrá alebo aký ma prístup. Ako je mi jasné, že ak sa stane niečo tak každá poisťovňa bude hľadať najlepší spôsob aby nehradila nič ale predsa len by som chcel radu pri výbere. Ďakujem za odpoveď
Ice dive
20.05.14,09:36
PZP je regulované zákonom, t.j. každá poisťovňa by mala poškodeného odškodniť rovnako... takže je de-facto jedno kde sa poistíš... možno treba zvážiť od kedy si poistený v ČSOB lebo časom ceny išli trochu dole... alebo si skús porovnať ceny na www.mmpoistenie.sk alebo inej porovnávacej stránke... a poistku môžeš uzavrieť online...
Ladislav261987
20.05.14,09:49
ako toto mam novu zmluvu z roku 2012 lebo pred tým som platil vyše 200 euro ročne. Ale minulý týždeň mi poslali novú zelenú a bielu kartu tak som tam mal uvedené, že výpoveď môžem podať do 11 .06.2014. Takže v podstate je jedno kde si dám auto poistiť ak nespôsobím haváriu tak mi to bude aj tak na dve veci.
Ice dive
20.05.14,09:53
poistku musíš mať zo zákona, ak ju mať nebudeš môžeš fásnuť pokutu z obvodného úradu... takže na dve veci to nie je... toto je jedna z vecí ktorú je jedno kde máš hlavná vec že máš...
Ladislav261987
20.05.14,09:58
myslel som to tak ,že sú to vyhodené peniaze do vzduchu. To viem, že je to zákonom dané.
expeeert
20.05.14,10:06
Hlavne si nájdi rozdiel čo je to PZP a čo havarijné poistenie. Je tu toho popísané dosť. A áno platíš veľa - treba dať výpoveď a poobzerať sa inde, resp aj v tej istej poistovni, ale dajú ti zľavu ak uzatvoríš nové poistenie.
Ice dive
20.05.14,10:29
tak zase viem o prípade, kedy chlapík platil 13 € za prívesný vozík z ktorého mu vypadla lyžica z minibágra na železničné priecestie a dostala sa pod vlak... taký červený poschodový a vytrhala na ňom podlahu... a ver tomu, že ten dotyčný bol rád že takto výhodne investoval 13 € a nemusel zo svojho zacvakať 300 000 € za opravu troch vozňov vlakovej súpravy...
rangl
20.05.14,10:58
Pekný deň, PZP je síce regulované zákonom, ale určite nie je jedno, v ktorej poisťovni máte PZP uzavreté. Dám Vám môj príklad: V minulosti som spôsobil nehodu, všetko som nahlásil svojej poisťovni. Tá chcela vyplatiť poškodenej čo najmenej, čím jej nastali veľké problémy, lebo išlo o slobodnú mamičku, ktorá nemala peňazí nazvyš. Začala sa mi preto ozývať s prosbami, aby som jej ako vinník trochu pomohol, lebo moja poisťovňa jej preplatí ledva polovicu nákladov. Bolo mi nepríjemné, že som spôsobil také problémy, preto som jej dobrovoľne poslal nejaké peniaze. Možno som spravil zle, ale aspoň som mal pokoj v duši. Hneď potom som ale zmenil svoju poisťovňu, aby sa niečo také neopakovalo. Prešiel som tiež do Unionu, lebo mi vychádzala druhá najlacnejšia (hneď po predchádzajúcej poisťovni) a počul som, že majú vysoké poistné krytie. Odvtedy som mal jednu menšiu nehodu a všetko prebehlo úplne v pohode. Vo Vašom prípade sa mi zdá, že to poistenie je naozaj zbytočne drahé.
bjuty smis
20.05.14,12:10
to bol teda naozaj otrasný príklad....
máš aj nejaký normálny??
KoxXxo
20.05.14,17:25
Peggynka
20.05.14,18:11
Ja mám fabiu 1,2 r.2009 a platím 44,€ (ale som ŤZP).
Zadaj údaje aj tu a uvidíš:http://www.netfinancie.sk/pzp/
buchač
20.05.14,18:49
bjuty

To nie je príklad . To je dríst.

Ale inak ?? Celkom pekne zaobalená reklama ...;) :D
bjuty smis
21.05.14,05:32
nechcel som mu to hodiť priamo do tváre, kedže si to uvádza hned pri nicku..:)
rangl
21.05.14,09:27
Tak nie je to žiadny dríst, stalo sa to 23. decembra v Trnave pri Staničnom parku. pani mala Peugeot 206, nedal som jej prednosť a poisťovňa jej na totálku preplatila polovicu nákladov. Keďže nie som v úplnej finančnej núdzi tak mi prišlo prirodzené a slušné jej pomôcť, ako som vedel. A pre Union nepracujem, to len na margo tej "reklamy". Ale tak kto nechce, neuverí. Pánovi Ladislavovi želám dobrý výber akejkoľvek poisťovne, ktorá mu poskytne kvalitné služby :)
bjuty smis
21.05.14,09:37
bol to dríst ako brno...,
daj normálny príklad, však na školeniach vám ich dávajú....
Katy a R
21.05.14,09:42
bjuty - al veď keď jej tie peniaze dal - je to od neho pekné.
tiež ma riadne vytočilo, keď môj muž takto vyplácal mat. škodu navyše! Ale potom som si povedala, že ak bude mať kľudné svedomie - tak čert ber peniaze!
- ale v tomto prípade by rangl pochodil rovnako aj v inej poisťovni ..
Chobot
21.05.14,09:44
Vieš ty, čo je "totálka"? Aké sú z toho konzekvencie a aké sú náhrady? Kedy sa použije totálka?

Ako verím, že sa to stalo, ale ako príklad na "zlú" a "dorbú" poisťovňu to nebolo vhodné.

Muselo to byť dobre rozbité, ak to išlo na totálku. A niet divu, že ak to dala opraviť, tak jej uhradili len polovicu nákladov. Znamená to, že náklady na opravu prekročili zostatkovú hodnotu auta. Navyše - žiadna poisťovňa jej už asi neuhradí škodu z prípadnej budúcej poistnej udalosti, lebo pre poisťovne už auto neexistuje. Bola uhradená jeho zostatková hodnota a malo byť zošrotované.
rangl
21.05.14,09:48
Jasné, mala rozbitý predný nárazník, blatníky, chladič a tuším aj posunuté sklo. Problém bol v tom, že pani na aute vozievala svoju dcéru a poisťovňa jej dala fakt málo peňazí a musela si požičiavať, aby si mohla kúpiť nejakú náhradu a poprosila ma, či by som jej nepomohol aj ja. Dal som jej teda nejaké peniaze a potom sa mi ozvala, že už si kúpila náhradné auto a strašne mi bola vďačná za prístup, takže to, že som jej poslal peniaze, neľutujem. Možno to bol zlý príklad, neviem, ale bola to moja skúsenosť s poisťovňou a jej prístupom k PZP.
Katy a R
21.05.14,09:50
v inej poisťovni by to bolo rovnaké ..