kristinagabi
20.05.14,12:44
Dobry den,chcela by som sa spytat,ci ma niekto podobny problem. Moja mama ma 65rokov a teraz jej zistili zvysenu funkciu SZ,ma problem so srdcovym rytmom (skace od 100 do 140) a tlakom... Uz dva tyzdne lezi v nemocnici a nevedia jej to upravit... Este ani to nevedia,ci jej vyberu SZ. Vie mi niekto poradit,alebo mate skusenosti ?
Dakujem
Terezia13
20.05.14,10:53
pri poruche štítnej žľazy, okrem iných, je aj srdcová arytmia, búšenie srdca, chudnutie a iné
mne sa to upravilo, keď začali zaberať lieky na štítnu
kristinagabi
20.05.14,10:58
Priblizne po akom case sa to upravilo ? Mama je uz dva tyzdne v nemocnici a nic ...
BXLmiami
20.05.14,11:23
To je individuálne,ak sa im to nepodarí možno budu musieť uplne vybrať štitnu žľazu,zrejme sa najprv snažia spraviť to bez tohoto krajného riešenia.
Terezia13
20.05.14,11:49
Priblizne po akom case sa to upravilo ? Mama je uz dva tyzdne v nemocnici a nic ...
teraz je pod lekárskym dohľadom, takže predovšetkým kľud
bude to trvať nejaký čas, ale nebude to o týždeň alebo mesiac, je to individuálne
Manilla
20.05.14,14:47
Mala som zistenú zvýšenú činnosť štítnej žľazy pred 5 rokmi. sprievodné znaky boli vysoký tep, nervozita až hyperaktivita, potenie sa... Zabrali lieky Thyrozol, ktoré som začala užívať najprv vo zvýšených dávkach a postupne mi dávky uberali. Dnes beriem stále tento liek, ale užívam už len 0,5 tabletky obdeň. K Thyrozolu užívam Pyridoxín. Vystríham sa slnku a pokiaľ možno stresom a chodím na kontroly každé 3-4 mesiace. Lekárka si myslela, že vzhľadom na vek/53/ a protilátky, ktoré mi zistili, možno sa tá štítna žľaza upraví. Neupravila, ale momentálne žijem bez väčších obmedzení. To je moja skúsenosť, s ktorou som sa chcela s Tebou podeliť.