Poola
20.05.14,15:18
Z povodneho zamestnania som podala rozviazanie pracovneho pomeru dohodou. Dohodu budu akceptovat a PP rozviazu v priebehu 6/2014. Do noveho zamestnania nastupim az od 1.7.2014. Novy PP mi nebude presne na den nadvazovat so starym , v pocte 5 pracovnych dni mi vznikne hluche obdobie. Mam sa hlasit na UP...?alebo 5 dni necham neriesenych a budu mi potom "len"chybat,dakujem
Tweety
20.05.14,13:21
Radšej sa prihlás na ÚP, pretože pri neprihlásení by si musela za tie hluché dni platiť ZP. ZP je zo zákona povinné.
veronikasad
20.05.14,13:50
Ak sa nezaeviduješ na UP, za "hluché" obdobie, ale nie prac., ale kal. dni sa musíš v ZP prihlásiť a zaplatiť zdr.poistenie ako samoplatiteľ.
Katy a R
20.05.14,13:54
ak sa neprihlásiš na UPSVaR - tak ťa zdravotné poistenie bude stáť bajočko 2 eurá na deň ... ;) (bude treba doplatiť za to hluché obdobie)
- ak samozrejme nie je z iného dôvodu (napr ID?) platiteľom štát. potom ani to netreba
ivka70
20.05.14,15:50
Evidencia na UP nie je povinna.
Treba sa len pocas "pauzy" prihlasit v ZP ako dobrovolne poistena osoba a zaplatit zdravotne poistenie - plati sa za kalendarne dni a cca. 2 EUR/den.
Poola
20.05.14,16:32
Dievčata dakujem vam všetkym. Otazka volnych par dni medzi zamestnaniami je vyriesena - nezatazim byrokraciou UP (a ani seba), akurat si priamo doplatim povinne ZP.
Dakujem za dolezite pripomenutie zdravotneho poistenia a jeho samostatneho riesenia.