Natálka :)
20.05.14,15:56
Chcem sa vás opýtať čo by účinne pomohlo proti hnačke ale nemyslím tým žiadne lieky , len niečo ako "babské" recepty. No včera večer to vyzeralo ešte dobre - už som nemala žiadnu hnačku ale začalo sa to dneska poobede- ide zo mňa len voda a dosť to štípe :(
Katy a R
20.05.14,14:01
čo najmenej dráždiť črevo!
- z tých čučoriedok uvariť čaj napríklad :) - a samozrejme nie ho vypiť liter naraz, ale po malých dúškoch
alebo aj repík ... a každý má už niečo "svoje" vyskúšané, aj čierny čaj ..
Dáša_
20.05.14,15:39
horká čokoláda

alebo cola po lyžičkách a slané tyčinky
BXLmiami
20.05.14,16:50
Dieta
Žabinka
20.05.14,17:10
toto by bolo vhodné skôr pri zvracaní ako pri hnačke.. mám to osvedčené pri deťoch, vybublinkovaná cola zriedená s čiernym čajom, zajedaná dru-tyčinkami.. samozrejme po troške, aby sa nezaťažil žalúdok..
Terezia13
20.05.14,18:25
pri silnej hnačke rýchlo zaberá kakaový prášok - za lyžičku a po nejakom čase znovu
arizona
20.05.14,19:11
http://lmgtfy.com/?q=%C4%8Co+robi%C5%A5+proti+hna%C4%8Dke%3F
Približný počet výsledkov: 28 000 (0,30 sekúnd)
buchač
20.05.14,19:24
Natálka

Aj keď sa tu je už pár názorov , tak dám aj ten svoj .

Ono totiž nie je hnačka ako hnačka . Je jasné , že sú to tie krátke trate s rýchlym štartom , no ich príčina je niekedy aj dôležitá .

Takže aj tie babské recepty na rýchle odstránenie potiaží nie sú vždy jednostranné a všeobecne platné .

Jednoznačne ale je potrebný kľud na lôžku s dostatočným prísunom tekutín ...
Po nejakom čase sa môže pristúpiť aj k tým ostatným receptúram .
alaya1
20.05.14,19:28
nezdrave, ale aj pediatri davaju coca colu- ale original, nie je ine prichute.
Peggynka
20.05.14,19:44
Zistiť príčinu,hnačka je následok.Môjmu mužovi by nepomohli ani lieky,ani babské recepty.Tráviaci trakt mal taký dobrý,že mohol zjesť aj číslo od domu a nič,ale keď sa naštval (na seba!) tak klystír je proti tomu nič,akú mal reakciu.Takže kľud,pohoda.
korela
20.05.14,22:30
V CZ je originál, u nás nie. Tiež nechápem prečo. Možno ešte pollitrových plechovkách u nás je originál. A v skle som malé balenie nevidela už veľmi dávno, možno reštaurácie majú.
bettylou
21.05.14,00:29
hnačka je očistná reakcia organizmu, dakedy, hoci to znie čudne, ju aj kyslé mlieko zastaví, pretože pomôže obnoviť črevnú flóru
Natálka :)
21.05.14,14:18
:) Ďakujem všetkým za odpovede , dnes som bola pri lekárke a predpísala mi nejaké lieky , no chvála bohu zatiaľ sa v záchode nič zaujímavé nedialo :D klop,klop,klop :)
abrakadabraka
21.05.14,14:31
Ak ide o dospelu osobu a nema nejake ine priznaky, pomaha aj pivo.
Alebo aj horka cokolada, s co najvyssim mnozstvom kakaa.
GORANA
22.05.14,14:48
Zdravím všetkých. Oceňujem, že ste navštívili lekárku. Sme 5 členná rodina a asi pred 2 týždňami sme postupne ochoreli všetci. Pridali sa teploty, ťažoba žalúdka, vracanie. Tiež sme sa zamerali na klasické metódy, ktoré tu boli spomínané. Každý z nás mal postih podľa stavu svojej imunity. Najhoršie som bola ja, odpadla som a musela prísť IRS. Vyhla som sa nemocnici, ale zotavovali sme sa dlho. Stále sme nie úplne OK. Preto si dajte pozor na to, akú hnačku ste dostali. K lekárke sme nakoniec nešli-neobsedeli by sme-boli sme zoslabnutí. Pomohli aj rady záchranárov. Dieta: samozrejmá, veď som neznášala už ani čaj, cola+tyčinky, živočíšne uhlie, ryžový odvar ako pre batoľatá, čierny čaj. Varené suché zemiaky sa mi neosvedčili, sú ťažké na žalúdok.
dusansl
23.05.14,17:07
Vyčistiť črevný trakt a pričiniť sa o obnovenie vlastnej črevnej mikroflóry ako som podrobne už niekoľko krát podrobne popísal. Skorý návrat zdravia praje dusansl.