lala01
20.05.14,20:38
Dobry den chcela by som Vas poprosit o radu , aby som mohla poberat opatrovatelsky prispevok na sestru s DMO musim mat vraj nizsi prijem ako 380 eur , prosim Vas ak mam 2x s.r.o. a 1x zivnost kde som mala na danovom priznani rocny zisk 100 eur - cize dokopy 300 eur rocne na tri firmy splnam podmienku prijmu na poberanie opatrovazelskeho prispevku ? alebo sa tam rataju aj obraty ...tie boli vysoke.....
Dakujem za radu.
u nás je to tak
18.07.14,04:08
Máte nárok na poberanie opatrovatel.príspevku .Musíte preukázať že sa prevažnú časť dňa staráte o opatrovanú osobu , argumentujte tým že , ako SZCO si môžete svoj pracov. čas upraviť podľa svojich potrieb a opatrovanej osoby. Prajem pevné nervy.
arizona
18.07.14,06:00
Ak ti mozem poradit,ak sestra potrebuje pomoc, radsej jej vybave opatrovatelku cez Mestsky urad.Ta pride na par hodin denne,pomoze s najdolezitejsimi vecami.

Ja som nedavno zostala doma z prace,aby som sa mohla postarat o matku,takze prijem ziadny...
Dva mesiace som zvlakala rozne potvrdenia a spravy, vzdy vymysleli nieco nove, co este chybalo.
Bolo mi vysvetlene, ze sa do uvahy berie aj matkyn dochodok, takze ten nam musi vystacit na vsetko /byvanie,strava,lieky atd./ a ze ak mi vobec schvalia ten prispevok, tak bude asi 55-60 Eur na mesiac.
Na TPP sa vraj zamestnat nemozem, lebo tym padom neposkytujem matke potrebu opateru. Ak by som sa zamestnala na nejaku dohodu,na par hodin mesacne,nemozem zarobit viac,ako 129 € a musim to kazdy mesiac dokladovat...

Po dvoch mesiacoch som to vzdala, tych 50 euri mesacne mi za tie buzeracie zo strany uradov za to nestali...
Pozri si tuto temu a precitaj si prispevky z linkov : http://www.porada.sk/t233483-opatrovanie-rodica-opatrovatelsky-prispevok-rady-a-skusenosti.html