Jasko13
21.05.14,00:34
Pozdravujem, mám zámer vybudovať z jedného väčšieho stavebného pozemku štyri menšie. Jedná sa o to, že prístupová cesta má viesť po okraji pozemku susediacom s ďalším, na ktorom je asi pol metra od našej hranice postavený RD. Cesta bude slepá. Parcelu, po ktorej má viesť komunikácia mám v pláne odpredať obci za symbolickú cenu aby som s ňou v budúcnosti nemal starosti. Otázka znie, že ako ďaleko od hranice môže byť cesta vybudovaná a ake náležitosti musí spĺňať, lebo na geometrickom pláne sa už pracuje a nerád by som ho robil dva krát. V prílohe posielam náčrt ako by to malo vyzerať, resp. či je to v poriadku.
Velmi pekne ďakujem
Jasko13
20.05.14,22:43
Príjazdová cesta k štyrom stavebným pozemkom
Stavebné povolenie - rady, skúsenosti
Dnes 01:34
Jasko13
Pozdravujem, mám zámer vybudovať z jedného väčšieho stavebného pozemku štyri menšie. Jedná sa o to, že prístupová cesta má viesť po okraji pozemku susediacom s ďalším, na ktorom je asi pol metra od našej hranice postavený RD. Cesta bude slepá. Parcelu, po ktorej má viesť komunikácia mám v pláne odpredať obci za symbolickú cenu aby som s ňou v budúcnosti nemal starosti. Otázka znie, že ako ďaleko od hranice môže byť cesta vybudovaná a ake náležitosti musí spĺňať, lebo na geometrickom pláne sa už pracuje a nerád by som ho robil dva krát. V prílohe posielam náčrt ako by to malo vyzerať, resp. či je to v poriadku.
p.mac
21.05.14,03:13
je to v poriadku, akurat ked ja riesim urbanisticky plan zony, tak cestu davam 5m+1 zeleny pas, pretoze z parciel musite vediet aj vybocit autom (polomer otacania auta je 4.5 m) , dalsia vec, mozno to len na papieri vyzera tak, ale mate 2 lomove body v plote co hranici s cestou, ak je tam betonovy plot a aj parcely budu oplotene nebodaj betonovym plotom, bude dost uzka cesta nie je vizualne a napr. vacsie nakladne auta po zabyvani by mohli mat problem prejst a vycuvat.
lubko6394
21.05.14,06:10
Tak to Ti tu asi neodpovie nikto. Jediný kto o tom môže rozhodnúť je obec/mesto. Problémom totiž môžu byť aj trebárs smetiaky, lebo ulica je slepá a museli by cúvať. Ďalší problém môže byť majiteľ 113/1 a 113/2 ktorému pre kohokoľvek sprístupníš jeho pozemok po celej dĺžke. Ja by som bol určite na jeho mieste proti a podal by som nesúhlasné stanovisko.
TomasHC
21.05.14,06:15
113 tam bude mať hádam plot :)
lubko6394
21.05.14,06:22
To samozrejme predpokladám, akurát že po starom sa k plotu mohol dostať len ktosi zo susedov a po novom ktokoľvek lebo to bude verejne prístupné 24/365. A aby som si zachoval trebárs súkromie tak budem investovať do nepriehľadného plota alebo sadiť tuje a montovať kamery ?
TomasHC
21.05.14,06:32
A čo tam chcú robiť gangbang párty keď im treba 2,5 metrový plot z DT25 a nevkusné tujky...? Pár dní dozadu bol o tom pekný článok, s moderátorom Hurá do záhrady.
alltracboy
21.05.14,07:26
ja len k tomu odpredaniu cesty obci.. pocul som ze uz nas nechce obec zobrat sukromnu cestu ani zadarmo, lebo tiez s tym nechcu mat v buducnosti starosti. Mozno je to kacica, mozno pravda.. odpoved najdes iba na miestnom urade.
lubko6394
21.05.14,07:41
Tak som to nemyslel. Pre mňa je rozdiel pokecať si cez plot so susedom a pokecať si s náhodnými okoloidúcimi. Zmení sa totiž plot medzisusedský na plot od ulice a to je pre mňa sakra rozdiel. Besiedku si tiež nepostavíš asi od ulice, ale za domom a ešte tak aby si čo najmenej rušil susedov/susedia Teba.
TomasHC
21.05.14,07:47
V tom máš určite pravdu. Ale zase nemyslím, že sa tam pôjde kde-kto prechádzať len tak :)
p.mac
22.05.14,03:34
obec nechce tieto ulice, lebo by sa musela o ne starat.
p.mac
22.05.14,03:37
voci tomu ze tam niekto chce vybudovat cestu (kludnu komunikaciu), ktora je slepa sa mozu bezvyznamne odvolat, aj tak to prejde. Postup je najcistejsi ak sa najprv vypracuje studia a poinformuje sa na obecnom urade prip. susedov. (pritom aj oni mozu zistak dalsi vstup na pozemok)...vsetko je o dohode
alltracboy
22.05.14,07:27
ved to..
Jasko13
23.05.14,12:53
To je už s obcou dohodnute
Ďakujem za odpovede :)
Jasko13
23.05.14,13:01
Aj to je v poriadku, že cesta ide po hranici? Alebo musí mať tiež dodržaný nejaký odstup ako napr. dom?
Ďakujem vám za odpovede