jersseyke
21.05.14,07:39
Ahojte, chcem sa opýtať čo mám písať zamestnancovi kým prevezme list s okamžitým skončením PP z pošty? Tieto dni má mať A či neplatené voľno?
Ďakujem
veronikasad
21.05.14,05:41
Zamestnanec prestal chodiť do práce ? Ak je to možné, doručte mu oznámenie osobne a prac.pomer môžete ukončiť hneď.
Ak budeš oznámenie posielať poštou, treba ho poslať do vlastných rúk (s doručenkou), s krátkou úložnou dobou na pošte.
jersseyke
21.05.14,06:20
išlo poštou lebo odmieta prísť do kancelárie, a firemný telefón vypol. Takže teraz mu píšem stále absenciu až pokial sa mi nevráti doručenka z pošty?
MIRKA111
23.05.14,10:48
Zatiaľ eviduješ absenciu, na neplatenom voľne by ste sa s ním museli písomne dohodnúť...
Tweety
23.05.14,10:56
ÁNo, tak.
jersseyke
23.05.14,11:22
Ďakujem...ale už mi samozrejme prišla PNka, ktorú začal pozadu...
veronikasad
23.05.14,12:03
Vlastná PN zamestnanca nepatrí medzi dôvody, pre ktoré nie je možné ukončiť pracovný pomer okamžitým zrušením (ak boli splnené odstatné podmienky)

(3) Zamestnávateľ nemôže okamžite skončiť pracovný pomer s tehotnou zamestnankyňou, so zamestnankyňou na materskej dovolenke alebo so zamestnankyňou a zamestnancom na rodičovskej dovolenke, s osamelou zamestnankyňou alebo s osamelým zamestnancom, ak sa stará o dieťa mladšie ako tri roky, alebo so zamestnancom, ktorý sa osobne stará o blízku osobu, ktorá je osobou s ťažkým zdravotným postihnutím. Môže však s nimi s výnimkou zamestnankyne na materskej dovolenke a zamestnanca na rodičovskej dovolenke (§ 166 ods. 1) z dôvodov uvedených v odseku 1 skončiť pracovný pomer výpoveďou.
jersseyke
23.05.14,12:10
áno ja viem ale evidujem ho ako PN kým mi nepríde z pošty doručenka o prevzatí skončenia pp, a až od prevzatia pošty platí okamžité skončenie pp, dovtedy je pn. Dufam že to mam dobre.