Bublinka1987
21.05.14,08:50
Dobry den,
spolocnost v ktorej pracujem oznamila
zamestnancom oragnizacne zmeny z dovodu integracie (spojenie org. struktury s ceskou org. strukturou, zaroven vsak zostanu nezavisle 2 spolocnosti, ktore patria pod 1 matersku spolocnost).
Moja zmluva je na dobu urcitu - pocas nepritomnosti kolegyne (nie je specifikovane na ake obdobie). Pozicia kolegyne, ktoru zastupujem sa sa v ramci implementacie novej organizacnej struktury bude rusit a kedze je moja zmluva naviazana na nu, bolo mi oznamene, ze som v riziku nadbytocnosti. Spolocnost chce aby som prijala inu poziciu, ktoru mi ponukli. Prihlasila som sa na tuto poziciu, avsak zatial mi nepovedali ziadne nove podmienky. Pytala som sa, ci mam narok na odstupne (podla kolekt. zmluvy 6 mesiacov), ak danu poziciu odmietnem a dostala som nasledovnu odpoved:
"Budete mat narok na odstupne v pripade, ze pre Vas nebudeme mat inu vhodnu poziciu alebo vhodnu poziciu odmietnete a budeme s Vami koncit pracovny pomer.".
Je to podla Vas v poriadku a skutocne budem mat narok na odstupne aj v pripade, ze kolegyna, ktoru momentalne zastupujem, bude vybrata na inu novu poziciu v ramci novej organizacnej struktury?

Dakujem za radu vopred,
B.
Tweety
21.05.14,07:28
Áno, bude to v súlade so zneniami ZP, zamestnáv. dá výpoveď podľa § 63 ost. 1., písm. b., vtedy nárok na odstupné podľa §76 ZP ostáva zachovaný.