rage1
14.10.04,12:40
10.8 sme obdržali Fa za dodávku rezačky papiera. Faktúra bola vystavená 6.8.2004. S dodávateľom rezačky sa šéf dohodol na úhrade formou splátok, pričom prvá bola uhradená 22.9.04.
Mohli by ste mi prosím poradiť v ktorý deň mám zapísať rezačku do Evidencie IM a ako sa budú počítať odpisy?Cena rezačky je 260 000 Sk bez DPH.
Vopred ďakujem
Janca
14.10.04,10:58
Do Evidencie IM podla dodacieho listu, odpisovat, ked sa zacne pouzivat na firemne ucely. Zaradit do odpisov podla odpisovej skupiny. Ta sa zisti podla KP toho stroja do ktorej skupiny patri. Ak nemas knihy zo statistiky na zaradenie KP /kodu produkcie/, ziadaj ho od dodavatela. Potom si podla odpis. skupiny vypocitas danove odpisy. Podla potreby stroja vypocitat uctovne odpisy a na konci roka vysporiadat rozdiely odpisov. Pozor na dalsie obstaravacie naklady k rezacke, ktore by mohli vstupovat do ceny. Ja asi tolko
Zita5
14.10.04,11:51
10.8 sme obdržali Fa za dodávku rezačky papiera. Faktúra bola vystavená 6.8.2004. S dodávateľom rezačky sa šéf dohodol na úhrade formou splátok, pričom prvá bola uhradená 22.9.04.
Mohli by ste mi prosím poradiť v ktorý deň mám zapísať rezačku do Evidencie IM a ako sa budú počítať odpisy?Cena rezačky je 260 000 Sk bez DPH.
Vopred ďakujem


Rezačku papiera zaradíš do 2 odpisovej skupiny - podľa nového zákona o dani z príjmov odpisuješ 6 rokov :

Položka 2-36 KP 29.56 - ostatné účelové stroje . Aj ja tak odpisujem rezačku papiera .