derena
07.04.06,19:07
Pracujem v kancelarii, no so zamestnavatelom som sa ustne dohodla, ze budem upratovat priestory aj mimo nich. Stalo sa ze zamestnavatel automaticky vyuziva a prikazuje mi upratovat aj ostatne. Ak odmietnem moze mi dat vypoved, alebo vypracuje novu pracovnu zmluvu, ktoru budem musiet podpisat, ak si chcem udrzat zamestnanie. Na vyplatnej paske nemam ziadne odmeny za upratovanie. Jednoducho to berie za samozrejmost... Co sa da robit, aby ma nemohol vyhodit a aby som to mala zaplatene. Dohodnut sa s nim neda, uz som to skusala. Vie niekto pomoct? Kolko ludi musi byt vo firme, aby musel mat upratovacku, ktoru bude platit. Ako na to???
Zita5
07.04.06,17:10
Pracujem v kancelarii, no so zamestnavatelom som sa ustne dohodla, ze budem upratovat priestory aj mimo nich. Stalo sa ze zamestnavatel automaticky vyuziva a prikazuje mi upratovat aj ostatne. Ak odmietnem moze mi dat vypoved, alebo vypracuje novu pracovnu zmluvu, ktoru budem musiet podpisat, ak si chcem udrzat zamestnanie. Na vyplatnej paske nemam ziadne odmeny za upratovanie. Jednoducho to berie za samozrejmost... Co sa da robit, aby ma nemohol vyhodit a aby som to mala zaplatene. Dohodnut sa s nim neda, uz som to skusala. Vie niekto pomoct? Kolko ludi musi byt vo firme, aby musel mat upratovacku, ktoru bude platit. Ako na to???

Ale pokiaľ nemáš v zmluve uvedenú upratovačku , tak nemáš čo upratovať a ak sa s Tebou dohodol , tak Ti mal aj priplatiť .
ayya
07.04.06,17:31
...Dohodnut sa s nim neda, uz som to skusala. Vie niekto pomoct? Kolko ludi musi byt vo firme, aby musel mat upratovacku, ktoru bude platit. Ako na to???

Myslim, ze treba skusit este, bohuzial. Keby sa to tykalo mna, asi by som si pozhanala nejake podklady, ponuky od firiem, ktore upratuju na fakturu a skusila to vycislit, aby videl, ze co je to za prinos pre neho ... ale zvazit treba aj to, co to robis mimo normalneho pracovneho casu ... tazka situacia ...:mee:
V jednej firme, kde som pracovala, sme to mali s dievcatami v pracovnej zmluve (bez natlaku a so suhlasom) pokryte tak, ze kazdy je povinny "udrziavat si cistotu na pracovisku" a prihadzovali sa za to premie. Vsetci boli spokojni ... a ci su nejake vymahatelne normy pre zamestnavatela, to neviem ... hadam by sa dalo zistit na inspektorate bezpecnosti pri praci