janinazi
21.05.14,16:12
Dobrý deň,môj brat má doporučenú zásielku do vlastných rúk,ale nemá vybavenú žiadosť o splnomocnenie,pracuje v zahraničí,ako má postupovať,keďže sa teraz nemôže dostaviť na Slovensko,na pošte to odmietli preposlať jemu do zahraničia,lebo požadujú jeho prítomnosť na mieste.Ďakujem.
bjuty smis
21.05.14,17:13
kde lepšie ti odpovedia, ako na pošte ??

myslíš, že tu ??
arizona
21.05.14,18:51
Ak je to nieco, co ocakava, tak nech napise odosielatelovi a poziada ho, nech mu to posle na zahr.adresu.

Alebo, nech si vybavi splnomocnenie v zahranici a posle ho niekomu, kto mu to preberie /na poste drzia zasielky 14 dni/
Peggynka
21.05.14,19:24
jelalim
21.05.14,20:03
Napis kde v zahranici je brat, text v Peggynkinom linku nie je uz aktualny, nakolko Slovensko uz z viacerymi krajinami ma dohodu o uznavani notarskych overeni. Pripadne je mozne overit aj notara vyssim overenim Apostilom na zaklade Haagskeho dohovoru aj ked je v zahranici. Posta to musi akceptovat.
Peggynka
22.05.14,13:44
Citát:
Ako mám postupovať, ak chcem splnomocniť môjho/moju suseda/u na preberanie mojich zásielok?
Ak si želáte splnomocniť suseda/u na preberanie vašich zásielok, vypíšte Žiadosť o doplnkové a dispozičné služby a odovzdajte ju na ktorejkoľvek pošte. Pošta overí vašu totožnosť a vyhotoví splnomocnenie. Žiadosť môže za vás podať na pošte aj osoba, ktorú k danému úkonu poveríte za podmienky, že žiadosť je potvrdená vaším podpisom. Cena za službu je uvedená v Tarife. Splnomocnenec (sused/a) sa vždy pri preberaní zásielok preukáže splnomocnením spolu s platným preukazom totožnosti. Sused/a môže zásielky za vás preberať aj na základe splnomocnenia, ktoré je overené oprávneným orgánom (napríklad notárom).
Takže akceptujú aj splnomocnenie.Asi to bude na dlhé lakte-splnomocnenie zo zahraničia-úradne preložené u nás.