marianne3
21.05.14,17:46
Ahojte, píšem za účelom varovania pred neserióznou spoločnosťou Badiwema Consulting z Košíc. Mám u nich splatnú a jednu nesplatnú pohľadávku. Nedvíhajú telefóny, neodpisujú na maily. Ak máte podobný problém, prosím, proihláste sa u mňa , dajte mi vedieť, chcem dať na súd žalobu na vydanie platovného rozkazu.
Petra Szucsová
12.06.14,07:32
Zdravím, Marianne, zaujal ma Váš príspevok, nakoľko momentálne uvažujem o nadviazaní spolupráce s uvedenou spoločnosťou ako spracovateľ podkladov k záverečným prácam. Rada by som sa však ešte pred tým dozvedela viac informácií o aspektoch spolupráce s touto spoločnosťou, aby som sa vyvarovala podobnej nepriaznivej situácii, v akej ste napr. aj Vy teraz. Budem Vám preto veľmi vďačná za akékoľvek info, či už tu alebo aj prostredníctvom e-mailu.Môj e-mail: pedra12@azet.sk. Vopred Vám ďakujem za ochotu a pomoc. S pozdravom Petra
misoft
12.06.14,14:13
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=277849&SID=4&P=0 - je to tzv. jednoosobovka - z toho nič kóšer nekuká.... imanie 5000€
Preto - zabudni na spoluprácu....
111pohľadavka
21.06.14,18:48
Dobrý večer, mám rovnaký problém, Spoločnosť mi nevyplatila pohľadavku. Na maily so žiadosťou o vyplatenie som nedostala žiadnu odpoveď. V pondelok sa tam chystám kontaktovať spoločnosť telefonicky. Ak budete dávať žalobu rada sa pridám. Ďakujem
Martina Lízatko Zobokova
09.07.14,10:08
Ahojte, mam rovnaky problem, nereagujú na telefóny na maily ..doteraz mi vsetko bolo uhradené z ich strany az na poslednu pracu tu najdrahšiu. S tou žalobou s vami súhlasím a pridam sa..
Provenzzano
10.07.14,19:08
Ďakujem za založenie témy na porade... Inak, oznámil som Vám slušne, že vyplatené bude do 30.6. nakoľko rovnako aj my sme nemali vyplatené od zákazníkov pohľadávky.Nie je dôvod na paniku. Ohľadne jednoosobovej s.r.o. len toľko, že som jediný zo zainteresovaných vo firme, kto nepracuje priamo na akademickej pôde, teda s.r.o. mohla byť napísaná len na mňa. Ospravedlňujem sa 3 autorom, ktorí doteraz nemali vyplatený honorár, v najbližších dňoch chybu napravím... S pozdravom konateľ Badiwema Consulting, s.r.o.

Tu je odkaz na finstat http://www.finstat.sk/47403489 kde je zverejnená aj súvaha, aj ďalšie detaily... firmu sme zakladali v septembri, prvý príjem sme mali koncom októbra.... všetko detailne, verejne a žiadny podvod, alebo podobne....
Martina Lízatko Zobokova
11.07.14,08:14
ahojte, prišiel mi mail aj s potvrdenim o platbe 1. casti mojho honorára. je to fajn, ozvali sa vysvetlili, co mna osobne mrzi ze nereagovali skor..aby sme nemusgli mat na paniku dovod..vsetko sa da riesit len treba komunikovat. Verím ze o to lepsia bude budúca spolupráca
Provenzzano
11.07.14,08:19
Ďakujeme. S pozdravom konateľ Badiwema Cionsulting, s.r.o.
fortunka
11.07.14,08:19
Len tak mimochodom, zalohove platby nikomu nic nehovorila? ;) U nas to teda funguje, na 100%. AJ u jednej aj u druhej firmy by to pomohlo, nakolko platobna disciplina je u nas kadejaka....
kopretinka
11.07.14,08:24
fúha.........a TOTO je legálne? Dávať si robiť cudziemu človeku diplomovku? veď by som sa od hanby pod zem prepadla.........
ariadna22
11.07.14,18:59
ale aj dvojosobovky môžu byť pekní haj...
misoft
11.07.14,21:40
Ako konateľ ste sa mali kontaktovať s klientmi a vysvetliť situáciu. Hrali ste sa však na mŕtveho chrobáka. Oneskorené ospravedlnenie toto už nenapraví - dôvera vo vašu s.r.o. takto padla dole.
measurin
25.07.14,15:26
Ahoj. Tak ja mám podobné skúsenosti. Nevyplatili, nedvíhajú telefón a pod. measuring@post.sk
111pohľadavka
31.07.14,18:04
Takže uplynuli ďalšie dva týždne a peniaze stále nemám na účte. Komunikácia nulová, navyše si páni asi myslia, že ak nepreberú doručenú zásielku, znamená to, že neexistuje. Ak niekto hľadá brigádu, odporúčam spomínanej spoločnosti sa oblúkom vyhnúť. Je pekné prezentovať a obhajovať sa tu sladkými rečičkami, ale keď treba hradiť požiadavky zrazu sú sladké, aj všetky ostatné reči preč!
misoft
31.07.14,19:24
Ako som písal 12.6. komentár ..... nič kóšer z toho nekuká..... a asi sa to potvrdzuje......
111pohľadavka
01.08.14,03:47
nanešťastie, asi určite! :
aksametnica
04.08.14,12:33
Ahoj, ja mam taktiez nevyplatenu pohladavku... nezvazujes zalobu? myslim ze je nas tu dost...
111pohľadavka
04.08.14,18:10
Ahoj, zatiaľ nie som rozhodnutá, ale vážne nad tým uvažujem a zvažujem tiež, že to zmedializujem!
aksametnica
04.08.14,18:22
no myslim si ze medializacia je ovela horsia ako zaloba, predsalen strata dobreho mena je dost zla :)
ballonova@post.sk
31.10.14,14:11
Termín úhrady do 30.6.2014 nebol dodržaný ani v mojom prípade, stále posúvajú termín vyplatenia. Dátum úhrady mal byť 3.4. a dne 31.11 už nedvíhajú ani telefón, ani neodpisujú na maily. Zasielam však oznámenia všetkým kompetentným inštitúciám kvôli kontrole tejto spoločnosti. Pridám sa rada k žalobe na vydanie platobného rozkazu. Môj mail ballonova@post.sk
ballonova@post.sk
01.11.14,13:44
Vážení spoluautori, ktorým je Badiwema Consulting dlžná peniaze za spracované objednávky. Prišiel mi alternatívny návrh od tejto spoločnosti, že ak zmažem príspevok uvedný na porade uskutočnia úhrada. Myslíte, že sa im dá veriť. Ja už nie. Dostali ste aj Vy takýto alternatívny návrh? Bola Vám už zrealizovaná úhrada?
ballonova@post.sk
01.11.14,13:45
Vážení spoluautori, ktorým je Badiwema Consulting dlžná peniaze za spracované objednávky. Prišiel mi alternatívny návrh od tejto spoločnosti, že ak zmažem príspevok uvedný na porade uskutočnia úhrada. Myslíte, že sa im dá veriť? Ja už nie. Dostali ste aj Vy takýto alternatívny návrh? Bola Vám už zrealizovaná úhrada?
Ironka
03.11.14,20:08
Taktiez mam zial negativnu skusenost s touto spolocnostou, uz ma natahuju niekolko mesiacov, stale dookola -, sluby, dohoda, ignoracia. Ak nie som schopny dodrzat slub, ozvem sa predsa prvy a vysvetlim situaciu. A ponukat vyplatenie dlzoby za zmazanie prispevku? To co je za pristup? Kym by som nemala peniaze na ucte, ani ma to nenapadne.
misoft
03.11.14,20:25
Pred 5-timi mesiacmi som písal komentár, že z tej spoločnosti nič kóšer nekuká.... a reakcie mi to potvrdzujú..... Ako to tu vyzerá, spoločnosť s "krásnym" menom, ale vo vnútri hnoj, špina a podvod.....
Takže sa už s nim i ne...toto, ale podajte na nich hromadnú žalobu. Nech ich zderú z kože!
lenka052
07.11.14,09:59
Ja mám zas skúsenosti s firmou z opačnej strany -------práca dodaná po termíne v hroznom stave. žiadna komunikácia s autorom, ani s konateľmi firmy - neodpovedajú od júna na reklamáciu! A neustále vymazávajú zlé recenzie aby ste boli ďalší študenti tak sprostí ako ja a dali si u nich za nemalé peniaze spracovať záverečnú prácu ktorú nedostanú alebo dostanú o mesiac po dohodnutom termíne v hroznom stave! Neodporúčam hrozná firma s hrozným konateľom vo vedení, ktorý už pár mesiacov sľuboval, že sa veci bude venovať a neozýva sa a nič nerieši a zrejme si dobre žije za naše peniaze!
lenka052
07.11.14,10:03
"stale dookola -, sluby, dohoda, ignoracia" presne to je aj môj prípad, pán konateľ najprv že prepáčte prepáčte vec osobne budem riešit lebo to vrhá zle svetlo na firmu a balablabla a od augusta len slubuje kazdy druhý den "zajtra sa vám uz ozvem" s reakciou na reklamáciu a nič! sluby a ignorácia!
misoft
07.11.14,11:11
Ľudia, ja sa vám čudujem. Sťažujete sa tu a NIČ nekonáte. Podajte žalobu, dajte si potvrdiť PR a šup ho k exekútorovi - nemazlite sa s tou firmou toľko. Aký požič - taký vráť....
measurin
14.11.14,09:55
Taktiež nemám vyplatenú a podľa zmluvy a o saknciách v nej vyplýva pohľadaávka už asi cez 1000euro. To už sa oplatí riešiť ináč. po ťahaniciach keď som konateľovi napísal mail, že to budem riešiť cez vymáhanie pohľadávok odpísal, že pozatra bude platba...samozrejme nebola...asi si neuvedomujú , že každým dňom rastie saknkcia...Konateľ mi pripadá ako amtér a tak k tomu treba aj pristupovať a riešiť to. Cez vymáhanie pohľadávok. Razantne a čím skôr. Ja som si už našiel niekoľko spoločnosti a ak by sa niekto pridal a šlo by o veľkú sumu, spoločnosť bude len rada a prevezme celú pohľadávku, resp. ju odkúpi. Alebo ak niekto pozná spoločnosť, ktorá vymáhanie pohľadávok má v portfóliu alebo má tam aj známeho...bol by to ideál. Ja sa pridám.

measuring@post.sk
aksametnica
16.11.14,17:56
kludne si pozrite jeho profil na FB jozef mihalovic ...este sa netaji ani tym ze chodi so zenuskou za nase prachy po sviajciarsku... fuj je mi z neho na grc...poznam par ludi ktorym je dlzni ktori mu pisali aj priamo na FB...raz odpisal a uz sa neozval...hamba mu...
misoft
16.11.14,22:55
Tak mu to vráť i s úrokmi - predsa FB znesie veľa. Napíš pravdu - možno sa ich nájde viacej.
Ale je to pekný "vták"
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Mihalovi%E8&MENO=Jozef&SID=0&T=f0&R=1
Katarína Hrivňáková
03.12.14,08:49
tak chcem Vás informovať, že spolupráca s firmou bola zo začiatku férová a korektná , mala som uhradené všetky práce, okrem poslednej..to som urgovala na viackrát, odmenu mi vyplácali na 2x, prvú polovicu v októbri a včera druhú polovicu, podotýkam že po mailovej urgencii, no uhradili všetko, teda vo vzťahu ku mne sú čistí......je pravda, že som musela "bojovať" no mám vyplatené pohľadávky všetky.
misoft
03.12.14,09:13
Na druhej strane - keby si nebola "otravná" :D (pre nich) a nebombardovala by si ich v jednom kuse - dostala by si asi ***** (vieš čo). A toto o serióznej firme teda nesvedčí - aby sa človek domáhal svojho....
ballonova@post.sk
03.12.14,14:48
Nezrealizovanú úhradu za spracovanie podkladov som dnešným dňom obdržala a dnešným dňom už spoločnosť Badiwema Consulting nemá voči mne záväzky. Ballonová
111pohľadavka
08.12.14,07:47
Tak aby som uviedla veci na pravú mieru. Po pol roku mi spoločnosť peniaze uhradila, síce v 3 splátkach, ale uhradila. Zároveň s informáciou o uhradení poslednej splátky, mi prišla správa, v ktorej ma poprosili o vymazanie príspevkov na porade alebo aspoň o ,,vyvrátenie predchádzajúceho". Hoci sa firma veľmi korektne nezachovala, pre mňa je vyplatením dlžnej sumy vec uzatvorená. Snáď sa situácia vyrieši aj u ďalších autorov, tak aby boli autori spokojný.
aksametnica
13.02.15,17:09
ahoj...uz mi dosla trpezlivost...poslala som pokus o. zmier...milion emailov a nic...pridam sa ci k zalobele alebo k vymahaniu...tvrda ignoracia...
zatof
25.03.15,06:10
No ja neviem, s firmou spolupracujem od minulého roku, je pravda, že raz bola platba neskôr vyplatená kvôli nejakým administratívnym problémom, ale odvtedy žiadne problémy neboli, platby prišli vždy v poriadku. Donieslo sa ku mne, že tie práce, ktoré neboli vyplatené, boli zreklamované zo strany zákazníka a boli im vrátené všetky platby, takže za 0 príjmu, a 0 zisku sa ťažko nejaká platba za prácu vypláca. Nedalo mi to tu nenapísať, lebo taký autori, ktorí sú spokojný, to nikam písať nepôjdu a potom to tu vyzerá, že firma nič nevypláca autorom a to vonkoncom nieje pravda.
dada.dada
01.04.15,08:56
Dakujeme za varovanie. Bohuzial, vase predpovede sa naplnili aj v mojom pripade. Nevyplatenie, nepreberanie zasielok, nekomunikovanie. Takyto je postoj tejto firmy. Vsade sa prezentuju aki su profesionalni, seriozni a korektni. Je to pravda len vtedy, ked chcu, aby ste sa prihlasili na objednavku, ako sa vravi, ked vtacika lapaju, tak mu pekne spievaju. Ked si svoju pracu odrobite, tak uz nemaju zaujem s vami komunikovat, pretoze nemaju zaujem platit za pracu. Ich sposob podnikania je nechat si to urobit niekym inym a nechat si celu sumu zakazky. Takto podnikat sa dobre podnika, ked to za vas niekto iny urobi zadarmo, lebo mu nezaplatite. Ze by vas informovali, tak vam nezaplatime, tak to vobec nie. Alebo ze by chceli nieco riesit s vami a dohodnut sa? Nie, to len pekne reci maju aj na strankach aj na socialnych sietach, ale realita je ina.
Tento pristup sa nevztahuje len na autorov, ale aj na zakaznikov.
dada.dada
01.04.15,10:10
Platby nie su oneskorene kvoli administrativnym problemom, ale kvoli tomu, ze mnohokrat, pokial sa autor neinformuje a neuhana ich a neda im zit, tak samy dobrovolne nezplatia, aj ked ziadne reklamcie na pracu neboli. Tak to je a take skusenosti nemam len ja, ale aj mnohi ini.
A co sa reklamcii tyka, tak keby boli skutocne, tak by posielali aj oficialnu reklamaciu, co ale nerobia, viaceri autori nedostali ziadnu reklamaciu, len to, ze sa zakaznik stazoval a to bolo vsetko, ziadne vysvetlenie ani dovody o co slo, nic.
Navye, presne takyto komentar s takym istym znenim - "boli im vrátené všetky platby, takže za 0 príjmu, a 0 zisku sa ťažko nejaká platba za prácu vypláca. Nedalo mi to tu nenapísať, lebo taký autori, ktorí sú spokojný, to nikam písať nepôjdu a potom to tu vyzerá, že firma nič nevypláca autorom a to vonkoncom nieje pravda" sme dostali aj my ostatni od zamestnanca, ktory to ma na starosti, ked sme sa informovali vo firme, ze preco nam to nevyplatili. A toto nedalo nenapisat mne.
Provenzzano
11.05.15,11:50
Pani Popčáková, ak napíšete A, treba dopísať aj B.... Práce ste odovzdali nekvalitné, nepoužiteľné atď. Zákazníkom sme museli vrátiť peniaze. Za všetky práce, ktoré boli odovdzané v požadovanej kvalite a včas ste mali zaplatené. Je tak, alebo nie?
dada.dada
13.05.15,05:53
Pan Mihalovic, ak pisete B, tak napiste aj C. Inak, ja som odovzdala kazdu pracu nacas, ale vcas nebolo nic zaplatene, vzdy boli zaplatene neskor ako mali byt,pan Mihalovic. A este som vam ohladne zaplatenia jednej objednavky aj pisala, ze ci mi vobec mienite zaplatit to, co mi patri alebo nie.Vasa odpoved bola, ze to evidujete, pričom praca bola odoslana vcas aj prijata zakaznikom, ale zaplatena vcas nebola a keby som sa nebola dopytovala, tak mozno ani doteraz by ste mi ju neboli zaplatili. Toto je fakt a ziadne vymysly.Vasa kolegyna ma nedavno kontaktovala s tym, ze ste sa rozhodli mi vyplatit cast prace, za ktoru ste mi doteraz nezaplatili (co nejako odporuje tomu, ze ste klientovi vratili peniaze) a ze sa na vas mam obratit, co som aj urobila, ale doteraz ste sa mi neozvali ani ste nereagovali na mail, ktory som vam v uvedenej veci poslala a uz vobec nie, ze by ste nieco riesili. Je dost smutne, ze na tomto fore nemate problem reagovat na komentare, ktore som tu napisala, ale v pracovnom styku sa nechovate ako profesional a ignorujete pracovnu korespondenciu a najma po tom, co som bola vyzvana z vasej vlastnej firmy, aby som sa na vas obratila. Bohuzial, ak clovek chce s vami komunikovat musi ist na forum a tam to riesit verejne, inak od vas odpoved nedostane. Doteraz ste mi nepredlozili ziadnu reklamaciu ani nic co by potvrdzovalo, ze prace boli nekvalitne, nepouzitelne, tak ako mozete tvrdit,ze to co som vam odovzdala bolo nekvalitne? Okrem toho, ste opomenuli spomenut, ze ste mi odmietli vyplatit pomernu cast za objednavku, od ktorej som bola nutena odstupit, nie vsak z vlastnej chyby, a nie preto lebo by praca bola nekvalitna a nepouzitelna, pretoze praca, ktoru som dovtedy urobila bola zakaznikom prijata a odobrena, to ste zabudli spomenut, avsak ani tak mi nechcete zaplatit za cast, ktoru som urobila a hovorite, ze prace, ktore som odovzdala boli nekvalitne, co nie je pravda. A este som zabudla doplnit, ze moje prace boli take "nekvalitne", ze si klientka, pre ktoru som robila cast prace, dala vo vasej firme urobit zvysnu cast, ktoru nemala v umysle.Dakujem.
misoft
13.05.15,09:29
dada.dada - klídek - srdiečko si šetri.
A k onému (pretože mi môže akurát práškový cukor do za*ku fúkať) napíšem - šmejdi!

A ešte niečo.....
Nie je problém, aby ich stránka na webe začala vyskakovať ako podvodná.....
StellaMarilin
01.08.15,04:25
S touto "firmou" radím v žiadnom prípade nespolupracovať. Ja som im na konci mája odovzdala prácu na základe zmluvy, ktorú mi poslali k podpísaniu na prácu v rozsahu 40 strán a v hodnote 320 eur a do tejto chvíle mi nezaplatili ani korunu. Napriek tomu, že na odovzdania práce bol mesiac, opakovane v priebehu času odo mňa žiadali priebežne texty. S čím som ja súhlasila, ale podmieňovala som to vyplatením časti odmeny za už odovzdanú prácu. To oni odmietli. Napriek tomu, že jej "konateľ" poslal na autorov mail, že mení zmluvné podmienky a bude vyplácať zálohové platby. Keď som sa na toto odvolala, bolo mi povedané, že toto sa vzťahuje len na nové zmluvy. Neskor žiadali vypracovať ďalších 15 strán, čo som tiež urobila a poslala. Toto neskor popreli, s tým, že klientka si ich urobila vraj sama. Prácu som odovzdala na čas, dokonca pred termínom. Ku kvalite nemali žiadne výhrady, práca bola perfektná. Takže záverom - nezaplatili mi ani korunu - nekomunikujú. Dlžia mi 385 Eur.
misoft
01.08.15,14:47
Ja len doplním - zmenili doménu... http://www.diplomovky-bakalarky.eu/ - stránka sa ani nenačíta...
BTW: hlásenie odoslané....
StellaMarilin
01.08.15,15:53
Aké hlásenie máte na mysli??
StellaMarilin
01.08.15,15:56
Na pán Mihaloviča a celú jeho podvodnícku firmu, by bolo treba poslať daňovú kontrolu - ak podvádza autorov, neverím, že nepodvádza štát. Tým som si viac než istá.
misoft
01.08.15,21:13
Nerieš - nie na teba.... podvodníkov treba odstaviť, aby im ďalší nenaleteli....
Provenzzano
04.08.15,12:20
Vážená pani "autorka" a všetci ostatní, ktorí tu píšete. Urobili sme viac ako 400 podkladov a všetci autori, ktorí si za prácu odmenu zaslúžili, tak ju aj dostali. Tí, ktorí nedostali, tak buď neodovzdali prácu načas, alebo nekompletnú, alebo práca neskôr neprešla - predstavte si, že by vám stavebná firma postavila dom bez strechy. Zaplatili by ste? Uvedomte si (všetci), že nie ste zamestnanec firmy, ale obchodný partner, takže bez ohľadu na okolnosti, ak nie je dodané dielo v kvalite, termíne, alebo "neprejde", tak za toto dielo spoločnosť nezaplatí.
F. Mark
04.08.15,17:09
Vážené dámy, Vážení páni,
na základe vyššie spomenutých skutočností by som zvolil nasledujúci postup:
V prvom rade by som navrhoval spísať,
ad)1: Predžalobnú výzvu

Nasledujúci krok, v prípade neúspešnej výzvy môže byť podanie,
ad)2: Návrhu na vydanie platobného rozkazu

t.j začatie súdneho konania v súvislosti s vymáhaním pohľadávky atď...
StellaMarilin
04.08.15,17:19
Súhlasím. Všetci, ktorí máte neuhradené pohľadávky a záujem sa k nim dopracovať, ozvite sa mi, prosím, na mail a začneme spoločne a koordinovane konať.
Mária1985
06.08.15,16:31
Dobrý deň, pripájam sa aj ja k diskusií. Áno aj mne nevyplatili dve zákazky. Nedvíhajú telefón, neodpisujú na maily. Snažím sa s nimi spojiť vyše mesiaca. Dlhujú mi taktiež 380 eur!!!
StellaMarilin
06.08.15,16:37
Maria 1985, ozvite sa mi tu do Porady - pošlite mi súkromu spravu. Stella
StellaMarilin
06.08.15,16:51
Hovorí kto? Podvodník a zlodej. Vážený pán - M. počas práce s Vami som na vlastné oči videla, že klamate nie len autorov, ale ak klientov! Klientke ste tvrdili, že určitú kapitolu nechcem napísať a pritom som vám pár dní pred tým oznámila, že je hotová, a čo som chcela bolo, aby pred tým, než vám pošlem ďalšiu prácu, tak ste mi to, čo som urobila - tú časť zaplatili. To ste odmietli. A mne ste následne tvrdili, že kientka si to urobila nakoniec sama. Je tak isto možné, že ste aj za túto pracu inkasovali odmenu a toto bol len ďalší podvod, ako sa vyhnút vyplateniu odmeny. Nechajte si svoje mravokárne reči, od človeka Vášho typu vyznievajú smiešne...A áno, keď vám niekto stavia dom, tak VŽDY DOSTANE ZALOHOVU PLATBU - aby som použila príklad, ktorý ste sám uviedol...
Mária1985
10.08.15,12:00
Vážený pán chcem sa spýtať, kde sú moje peniaze?? Pripomínam, že zákazky sú odovzdané na čas a na vysokej úrovni ako všetky moje ostatné zákazky. Asi vám (chcela som dať veľké v, ale vy si to nezaslúžite) je dobre niekde pri mori za naše peniaze!!! Neodpisujete na maily, najnovšie máte vypnutý telefón !!!! Žiadna komunikácia. Takže sa tu neohradzujete, že ste slušná firma atď... Pretože každým jedným dňom sa presviedčam, že ste jeden obyčajný KLAMÁR!!!
Mária1985
14.08.15,07:52
Takže nakoniec som sa pánovi "konateľovi" dovolala, sľúbil, že peniaze pošle tento týždeň a zatiaľ nič. Pán "konateľ" stále čakám....
misoft
14.08.15,14:47
Očuj - Mária1985 - už nečakaj - konaj..... platobný rozkaz si vybav, exekútorských psov na neho pošli..... aspoň bude mať "švadnu prevelikú".....:D:D:D:D
dada.dada
26.08.15,05:42
Ako som už napísala v inom príspevku, ja mám tiež nevyplatené dve pohľadávky, nakoniec po dlhých naťahovačkách sa mi ozvali z firmy, že mi ich zaplatia. Najprv, že platba odíde do 22.mája. Nestalo sa tak, zase som sa dopytovala, nakoniec mi napísali, že mi to zaplatia najneskôr do 30.06.2015. Musím však konštatovať, že dnes je 25.08.2015 a doteraz mi nebola pripísaná platba. Toto konštatujem ako fakt. Taká je realita.
A to, že nie sme zamestnancami firmy alebo partnermi neznamená, že firma nás môže použiť na prácu a následne ignorovať úhradu naších pohľadávok. Čo sa nás týka, firma sa stále oháňa povinnosťami, ktoré nám vyplývajú zo Zmluvy, ale to isté platí aj pre firmu, ktorá si tiež musí dostať svojím záväzkom a svojím povinnostiam, ktoré jej tiež vyplývajú z uvedenej zmluvy. Obchodný vzťah medzi firmou a autormi sa tiež riadi určitými právnymi nariadeniami. Nie je možné sa vyjadrovať v zmysle, že keď nie ste zamestnanec, či partner, tak vám nezaplatíme. V tom sa konateľ veľmi mýli a toto môže veľa vypovedať o tom akú má asi daná firma filozofiu. Tieto výroky môžeme chápať aj tak, že firma s autormi podpísala Zmluvu o dielo, aby sa vyhli tomu, že sa na nás bude vzťahovať ochrana Zákonníkom práce alebo Zmluvami medzi obchodnými partnermi. Aspoň to tak na prvý pohľad z výrokov pána konateľa vyzerá.
Ďalším faktom je aj ten, že aj napriek tomu, že pán konateľ tu stále hovorí o tom, že práce neboli dobré alebo neprešli, tak faktom je ten, že, neviem síce ako ostatní autori, ale ja som doteraz žiadnu reklamáciu ani nedostala ani nevidela, a to som firmu niekoľkokrát o ňu žiadala. Bohužiaľ, musím tiež konštatovať, že komunikácia zo strany pána konateľa s autormi viazne, neviem ako je to s klientami, ale mnohokrát som oslovila konateľa, aby sme nejako konštruktívne vyriešili náš problém, avšak, odpoveď bola podobná tej hore uvedenej zo dňa 04.08.2015, ktorá začína: "Vážená pani "autorka" a všetci ostatní, ktorí tu píšete. ....." len s tým rozdielom, že ma prirovnal k murárovi-obkladačovi a nie k stavebnej firme a že mi nie je povinný platiť "mzdu". Toto som neuviedla pre to, aby som na niekoho hádzala špinu, ale aby som povedala to, čo sa naozaj stalo.
StellaMarilin
26.08.15,09:35
Dobrý deň Dada, ozvite sa mi, prosím, súkromne na mail tuto cez Poradu s Vašim mailom, na ktorý Vám ja následne odpíšem zo svojho mailu a ďalej to budeme riešiť po vlastnej linke. Efektívnejšie. Pretože myslím, že toto nie je "viaznutie komunikácie s autormi" zo strany Budiwema, ale celkom vedomá snaha p. Mihaloviča sa obohacovať na úkor autorov. A teda, že v intenciách pána Mihaloviča je zmluvné odmeny autorom cielene nevyplácať a teda podvodne jednať. Zmluva o dielo je zakotvená v Občianskom zákonníku a teda štandardne vymáhateľná. Ďakujem. SM
bettylou
26.08.15,11:36
reč ja z pódia, ale ked čítam že "autori spokojný" ta sebe myšlim svojo ")
Macikg
08.10.15,06:38
Dobrý deň, trošku neskôr... stále som verila, že uhradia:-( aj mne sú dlžní. Mám u nich pohľadávku...
Macikg
08.10.15,10:24
Súhlasím s vami a pridávam sa... tiež mám neuhradené pohľadávky.
misoft
08.10.15,15:35
Ľudkovia - veď využite všetko možné, aby ste tú "firmu" zniesli zo sveta. Písal som aj skôr - hromadná žaloba + využiť sociálne siete (FB, Twitter, Linkedln, Google+) a napíšte všade svoje poznatky, hodnotenia na nich a odporúčania, aby sa už NIKDY s touto firmou nedávali dohromady.....
Macikg
08.10.15,17:31
Súhlasím
misha666
04.01.16,14:55
pan M. je jeden obycajny hajzel a ja som sa uz zmierila s tym ze zaplatene nedostanem... pracu som prerobila na zaklade ich pripomienok odovzdala v termine a dokonca aj sam zakaznik mi potvrdil ze jeho syn obhajil Ing. s mojou pracou... a pan M. mi do mailu poslal ze mi pracu nezaplati lebo som porusila podmienky... neupresnil ake... ale na kazdu svinu voda vre a jemu sa to raz vsetko vrati...karma je zdarma...
Mária1985
08.01.16,11:10
Dobrý deň, mne peniaze neuhradili ani na platobný rozkaz, idem to dať na exekúciu, iná možnosť nie je. Napíšte mi, spojíme sa.
Macikg
08.01.16,11:49
písala som vám, dúfam, že ste to dostali