Roman Velčík
21.05.14,17:47
Som zamestnaný v mladej firme založenej na Slovensku len začiatkom roka 2014. Predtým som bol zamestnaný v českej pobočke tej istej firmy a teraz som prestúpil na Slovensko. Po uplynutí štandardnej výpovednej lehoty a splnení lehoty, ktorú požadovala banka som si chcel zobrať menší úver na zariadenie bytu - 4.000,- EUR. Tento úver mi opakovane nebol poskytnutý vzhľadom k tomu, že banke sa nedarí overiť môj príjem a zamestnanie v sociálnej poisťovni. Stretli ste sa s tým niekdy? Prípadne viete niekto poradiť aký by mohol byť problém ak mám podľa banky všetko v poriadku a podľa informácií z poisťovne tiež ? Prosím poraďte mi.

Ďakujem,
Roman Velčík
kvjetecko
23.05.14,09:15
mňa napadá len jedno: tvoj mladý zamestnávateľ ťa zrejme neprihlásil do SP, neposiela mesačné výkazy, a neposiela platby na SP..... ale môže to mať aj inú príčinu.
Roman Velčík
23.05.14,09:18
Túto možnosť som už preveril a všetko je v poriadku. Ale ďakujem za odpoveď... :)
veronikasad
23.05.14,09:21
Odkedy si zamestnacom ? Banka sleduje príjem za tri predch.kal.mesiace. Ak má firma výplatný termín posl. deň v mesiaci, mesačné výkazy za apríl do SP ešte nemuseli byť doručené-