miiva
21.05.14,19:50
Dobrý den, prosím moc o radu: česká firmy bude poskytovat přes org.složku inžernýrskou činnost apod.slovenskému odběrali.Ale proto nemá pers.a materialní vybavení, musí prý vystavovat odběr.faktury pod českým IČ DPH s přenesenou daň.povinností.Ale protože se musí výnosy dostat do účetnictví org.složky,ptám se, jestli můžu ve slov.účetnictví vystavit "fiktivní"fakturu 311/602 bez DPH a úhradu přes spojovací účet 379/311, nebo jen účetním dokladem zaúčtovat výnos 379/602, nebo musí být jiný postup??? Děkuji moc
KEJKA
21.05.14,19:08
odberateľ si bude objednávať túto službu na ičDPH CZ?
miesto dodania je SR a je to skutočne prenos DP DPH? Nevzťahuje sa táto služba na nehnuteľnosť a dodanie je v Česku? alebo naopak? alebo úplne inak?
Faktúry vystaví a dodávateľom teda bude česká firma a nie org. zložka.
Tá potom môže svoje výkony preniesť na org. zložku tak, že org. zložka vystaví vnútropodnikovú faktúru - ale zasa len treba riešiť dodanie
ak nemá mat. a pers. vybavenie - teda org. zložka, tak potom čo chce dodávať a aké chce mať tržby?
zadanie je dosť zmätočné, uznávam, že aj moja odpoveď.
Ujasni si čo kto komu a s akým vybavením dodáva, podľa toho sa bude fakturovať.
============doplnenie na základe komentára
podľa mňa je dodávateľom stavby slov. org. zložka, ved to uvádzate aj na faktúre. takže voči odberateľovi bude vzťah org.zložka vs odberateľ, teda SR DPH na oboch stranách, teda faktúrácia s DPH SR.
Reálne výkon je na strane CZ firmy, ale je to subdodávka pre OZ-SR, to je ich vzájomný vzťah, tam ide o prenos DP DPH, fakturácia vnp.nákladov bez DPH s prenosom daňovej povinnosti na OZ-SR. Tá dodaní, odpočíta (samozdanenie) a následne vyfakturuje odberateľovi.
Toľko môj názor na základe upresnenia.
miiva
21.05.14,19:34
Vypadá to opravdu zmateně,ale takto mi to bylo podáno.Prostřednictvím org.složky bude dodávána služba slov.odběrateli,stavba v SR,.Lidé,co budou na té stavbě budou zaměstnanci naší firmy z ČR a z tohoto důvodu musí být dle poradců odběratelské faktury vystavovány pod českým IČ DPH s přen.daň.povinností,ale účetně to musí být vedeno i v org.složce.V poznámce faktury má být uvedeno,že činnost je vykonávána org.složkou.V SR není kancelář,zaměstnanci.A náklady, které vzniknou /auta,mzdy,benzín atd./ se vnitropodnikově převedou vždy na složku.
miiva
26.05.14,04:35
I tak zatím moc děkuju! I tohle mi pomůže.