jozob
07.04.06,21:46
---

---

---
KEJKA
08.04.06,05:30
hm,... si šikovný. Gratulujem. Ale už tu v inej téme bolo spomenuté, že tieto služby sadajú pod autorský zákon. Takže sa registruj na DU a podáš daňové priznanie. Kedže nie si plnoletý, DP podpíše zákonný zástupca - rodič.
To je v prípade, že vystavíš faktúru.
Ak to pôjde formou dohody o vyk. práce, tak všetky starosti s preberá na seba zamestnávateľ. kedže si študent, tak to bue skôr dohoda o brig. práci študenta. Pri vyššom zárobku budeš platiť odvod do SP, ale až po roku.
Zamestnávateľov bude asi viac, každý odvedie daň. Bude pre teba výhodné podať DP, lebo si môžeš odpočítať nezdaniteľnú časť
Vychádza mi to tak, že za rok môžeš zarobiť cca 150 000 a vyjde ti prakticky nulová daň (paušálne výdavky 40%+90tis. odp. pol.).
ajobs
08.04.06,10:19
hm,... si šikovný. Gratulujem. Ale už tu v inej téme bolo spomenuté, že tieto služby sadajú pod autorský zákon. Takže sa registruj na DU a podáš daňové priznanie. Kedže nie si plnoletý, DP podpíše zákonný zástupca - rodič.
To je v prípade, že vystavíš faktúru.
Ak to pôjde formou dohody o vyk. práce, tak všetky starosti s preberá na seba zamestnávateľ. kedže si študent, tak to bue skôr dohoda o brig. práci študenta. Pri vyššom zárobku budeš platiť odvod do SP, ale až po roku.
Zamestnávateľov bude asi viac, každý odvedie daň. Bude pre teba výhodné podať DP, lebo si môžeš odpočítať nezdaniteľnú časť
Vychádza mi to tak, že za rok môžeš zarobiť cca 150 000 a vyjde ti prakticky nulová daň (paušálne výdavky 40%+90tis. odp. pol.).

Aj ja sa prikláňam k dohode o brigádnickej práce študenta tak, ako píše Lida. Ak má tento rok napr. 1976 pracovných hodín (2080 platených hodín) pri 8-hodinovom pracovnom čase, môžeš z toho odpracovať rovnú polovinu.
jozob
09.04.06,23:36
Ďakujem za odpovede.

Ešte malá podotázočka. Viac práce je v Čechách. Ako je to s daňami a odvodmi, pokiaľ si zarobím u českého zamestnávateľa?
Melnick
10.04.06,05:53
Ďakujem za odpovede.

Ešte malá podotázočka. Viac práce je v Čechách. Ako je to z daňami a
odvodmi, pokiaľ si zarobím u českého zamestnávateľa?

Podáš daňové priznanie na Slovensku.Pretože celosvetové príjmy
si povinný priznať na Slovensku,za predpokladu že na Slovensku
máš trvalý pobyt.