ttommi
21.05.14,20:57
Dobry den mám taký problém že na Facebooku sa objavil na jednej stránke status v ktorom bol dosť značne vulgárne opisovaný jeden človek. Dal som teda LIKE na ten status a o pár dni čo nevidieť ma v škole obvinili z trestného činu spolupáchateľstva preto lebo som dal like.
Vec sa má tak niekto dal na internet status a ja som ho "lajkol" a začali mi hovoriť že ked som to lajkol tak to znamená že to propagujem, podporujem a neviem čo všetko ale pritom som tam nič nenapísal ja, tak preto by som chcel vedieť či existuje nejaký zákon ktorý hovorí, že ak dám LIKE tak je to trestný čin a ako sa proti tomu brániť. Vďaka
arizona
21.05.14,19:12
a to kto ta obvinil? Ved skola ta moze akurat tak upozornit na nevhodne spravanie a pod. Ale aj tak mi je divne,ako "skola" na to prisla, ze kde ty davas svoje lajky. To sleduju vsetkych ziakov? Alebo si santil na skolskom pocitaci?
lujza.j
21.05.14,19:13
Dobry den mám taký problém že na Facebooku sa objavil na jednej stránke status v ktorom bol dosť značne vulgárne opisovaný jeden človek. Dal som teda LIKE na ten status a o pár dni čo nevidieť ma v škole obvinili z trestného činu spolupáchateľstva preto lebo som dal like.
Vec sa má tak niekto dal na internet status a ja som ho "lajkol" a začali mi hovoriť že ked som to lajkol tak to znamená že to propagujem, podporujem a neviem čo všetko ale pritom som tam nič nenapísal ja, tak preto by som chcel vedieť či existuje nejaký zákon ktorý hovorí, že ak dám LIKE tak je to trestný čin a ako sa proti tomu brániť. Vďaka
Peggynka
21.05.14,19:14
Treba používať mozog,na to ho máš.Dávaš LIKE aj na rasistické prejavy? No vidíš,jednoduché...V USA dovezieš kamaráta pred obchod,povie ti,že ide nakúpiť,vytiahne v obchode kvér a zastrelí predavača.A sedíš doživotne alebo máš trest smrti.Si spolupáchateľ a ani si o tom nechyroval,čo kamarát chystá.
Treba byť zodpovedný.
arizona
21.05.14,19:43
...a nevozit kamaratov do obchodu, ha,ha
Ferdosondo
22.05.14,03:10
Ľudia vám už hrabe z tej Ameriky.
stormcatcher
22.05.14,03:19
- Peggynka - a to sa chváliš?
...zabudla si dodať........u nás v USA.......
Bednarova J
22.05.14,14:38
...to by sme mali asi plne " basy "...
misoft
22.05.14,15:13
Dobry den mám taký problém že na Facebooku sa objavil na jednej stránke status v ktorom bol dosť značne vulgárne opisovaný jeden človek. Dal som teda LIKE na ten status a o pár dni čo nevidieť ma v škole obvinili z trestného činu spolupáchateľstva preto lebo som dal like.
Vec sa má tak niekto dal na internet status a ja som ho "lajkol" a začali mi hovoriť že ked som to lajkol tak to znamená že to propagujem, podporujem a neviem čo všetko ale pritom som tam nič nenapísal ja, tak preto by som chcel vedieť či existuje nejaký zákon ktorý hovorí, že ak dám LIKE tak je to trestný čin a ako sa proti tomu brániť. Vďaka
Blbosť jak voda v koši!

Ten, čo ti tvrdí v škole, že si spáchal tr. čin - nech to podloží zákonom, paragrafom - inak na teba vyvíja psychický nátlak.



Zatiaľ NIE. A dúfam - ani potom. Lebo ako Bednarova J napísala - to by v base sedeli 4/5 národa....
buchač
22.05.14,16:24
Nooooo ....

Záleží aj od okolností ...

Lenže na jednej strane je status , no na strane druhej je aj reálny život
Idem do konkrétnej situácie ...
Hentá osoba udrela na svoj status svoj názor
http://www.topky.sk/cl/100313/1398529/Kormuthovej-hrozi-za-status-vazenie--Pripad--aky-na-Slovensku-nema-obdoby-

Lenže , ako je v článku spomenuté , je aj druhá stránka mince .

Názor je potrebné urobiť každý aj sám ...ten svoj samozrejme mám .
misoft
23.05.14,06:54
Z extrému do extrému. Stáva sa to populárnym.
alaya1
23.05.14,06:56
" na Facebooku sa objavil na jednej stránke status v ktorom bol dosť značne vulgárne opisovaný jeden človek. Dal som teda LIKE na ten status" - myslim, ze najjednoduchsie riesenie je to, ked nebudes na ziadne taketo statusy klikat na FB. Potom nebudes mat ani ziadne taketo problemy.
misoft
23.05.14,07:07
A vôbec najlepšie je - nebyť na FB registrovaný. Obchádzať ho na kilometre ďaleko.
korela
23.05.14,11:21
Už tu raz bolo, že sa ľudia hromadne odvážali bez priameho obvinenia.
Sú ľudia, čo využívajú PC iba pre pracovnú činnosť, nie na korešpondenciu. Ale ešte i tak zostáva telefón.