shine21
22.05.14,07:40
Moja mamina dostava dávku v hmotnej nudzi, avšak planuje si predať pozemky za ktoré by dostala cca 22 000 €. Chcela by som vedieť či to má nejaký dopad na jej hmotnu nudzu, či sa môže stať to, že jej to bude odobraté? Ďakujem Vám za rady a pomoc!
Stanislav 1975
22.05.14,05:42
No nieže može, ale ak sa o tom úrady dozvedia, tak tá dávka odobratá určite bude...,až som prekvapený, že pri priznávaní dávky nezistili, že je majitelkou pozemku....,dávka podla mňa ani nemala byť priznaná...
arizona
22.05.14,05:45
Ano, pravdepodobne jej zrusia dalsie davky,nakolko uz nebude v hmotnej nudzi.
avalik
22.05.14,05:50
Clovek ktory ma cca 22 000 € nie je odkazany na to aby sa mu danovi poplatnici poskladali na davku v hmotnej nudzi.

§ 2
Hmotná núdza

(1) Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti podľa tohto zákona nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom3) a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku a uplatnením nárokov zabezpečiť príjem alebo zvýšiť príjem.

(2) Základné životné podmienky na účely tohto zákona sú jedno teplé jedlo denne, nevyhnutné ošatenie a prístrešie.

§ 25

(2) Pomoc v hmotnej núdzi sa odníme, zvýši alebo zníži a vyplatí sa vo vyššej sume alebo v nižšej sume, ak sa zmenia skutočnosti rozhodujúce na nárok na pomoc v hmotnej núdzi. Osobitný príspevok sa odníme, ak sa zmenia skutočnosti rozhodujúce na nárok na osobitný príspevok.