bv_alexandra
08.04.06,07:26
Už týžden premýšlam nad jednym problemom. Prišla som na to že naša učtovníčka /HPP/ má medzery vo výkone svojej práce. Napr. neskoro sa odpoveda na listy, ked ju popýtam aby mi niečo poslala,/nakoľko ja aj riaditeľ firmy sme väščinou v Ba a sidlo mame v Mt / tak väščinou mi to dojde až po niekoľko násobnou urgovaní,permanentne sa jej nemôžem dovolať. Problém je v tom že už aj p.riaditeľ začína šípiť v tomto smere nedostatky.Ja ju mam mať pod kontrolou, a viditeľne sa mi to vymyka z rúk. Poradťe mi: Ako získať kontrolu na jej pracou.???
KEJKA
08.04.06,05:40
kontrolu máš, ved o jej nedostatkoch vieš. Takže jej to akurát treba vytknúť. Urgovať viacnásobne sa mi zdá absurdné. Každý obhajuje zamestnancov, ale pri nezamestnanosti, aká je, by si ani zamestnanec nemal dovoliť neplniť príkazy.
Takže pri najbližšej chybe treba dať písomnú výtku. Predtým ju aspoň ústne napomeň. Viem že to pomáha. Zrejme má pocit slobody a robí si svoju prácu podľa vlastných priorít.
Napr. ked chceš aby ti niečo poslala alebo niekomu inému, nech to pošle doporučene, urči presný termín (hoci aj na hodiny) a nechaj si odfaxovať podací lístok. Stačí raz-dva razy. Ona si potom dá pozor. Keby ta po telefone oklamala a prídeš na to, je to dôvod na výtku pre hrubé porušenie prac. disciplíny.
Kvôli týmto problémom by si mala mať písomne jej pracovnú nápň, prípadne jej prac. ulohy zadavaj písomne oproti podpisu. Aspoň kým to zasa nebudeš mať pevne v rukách.
Zita5
08.04.06,05:54
Už týžden premýšlam nad jednym problemom. Prišla som na to že naša učtovníčka /HPP/ má medzery vo výkone svojej práce. Napr. neskoro sa odpoveda na listy, ked ju popýtam aby mi niečo poslala,/nakoľko ja aj riaditeľ firmy sme väščinou v Ba a sidlo mame v Mt / tak väščinou mi to dojde až po niekoľko násobnou urgovaní,permanentne sa jej nemôžem dovolať. Problém je v tom že už aj p.riaditeľ začína šípiť v tomto smere nedostatky.Ja ju mam mať pod kontrolou, a viditeľne sa mi to vymyka z rúk. Poradťe mi: Ako získať kontrolu na jej pracou.???


Treba však zhodnotiť , či má pracovnú zmluvu ako účtovníčka , alebo administratívna pracovníčka resp.sekretárka ........neviem o aké listy resp.korešpodenciu ide ....ale aby to nebolo tak , že vykonáva účtovníčku + sekretárku a nemá to v PZ........a vtedy by mohol nastať problém , mohla by sa kľudne obrátiť v prípade problémov na Inšpektorát práce ..........ak sa firemná korešpodencia týka výlučne účtovníctva potom súhlasím s Lidou ...inak je v práve , aby nevykonávala práce , ktoré nemá v pracovnej zmluve ......:)
bv_alexandra
08.04.06,05:55
Presne v tom bude asi ten problem ma pocit slobody. Dajem za radu. Ma vypracovanu pracovnú nápln. Je súčasťou zmluvy. Vzniklo to asi tým že sme boli zvyknuti na účtovničku, ktorá mala takisto svoju volnosť, ale vedela som že sa môžem na nu 110% spolahnuť a preto sme aj tejto dali asi privela "volnosti".Najhoršie že zďubana za nu budem ja, a tomu by som chcela predísť. Budem musieť sprísniť. To by v tom bol čert zakopaný aby som si na stavbe vedela vybudovať autoritu a poriadok/ kde su sami chlapi / a s jednou ženskou si nevedela dať rady. Skúšala som už aj formou mailu zasielať jej ulohy ktoré potrebujem, no to dopadlo bezvysledne, preto že mail otvori len ked jej zavolam že má mail. Momentalne som zaviedla nove pravidla evidencie došlej a odoslanej pošty. Myslim že tuší kvoli čomu, uvideme či to pomôže.
Zita5
08.04.06,05:57
Presne v tom bude asi ten problem ma pocit slobody. Dajem za radu. Ma vypracovanu pracovnú nápln. Je súčasťou zmluvy. Vzniklo to asi tým že sme boli zvyknuti na účtovničku, ktorá mala takisto svoju volnosť, ale vedela som že sa môžem na nu 110% spolahnuť a preto sme aj tejto dali asi privela "volnosti".Najhoršie že zďubana za nu budem ja, a tomu by som chcela predísť. Budem musieť sprísniť. To by v tom bol čert zakopaný aby som si na stavbe vedela vybudovať autoritu a poriadok/ kde su sami chlapi / a s jednou ženskou si nevedela dať rady. Skúšala som už aj formou mailu zasielať jej ulohy ktoré potrebujem, no to dopadlo bezvysledne, preto že mail otvori len ked jej zavolam že má mail. Momentalne som zaviedla nove pravidla evidencie došlej a odoslanej pošty. Myslim že tuší kvoli čomu, uvideme či to pomôže.


Ako som písala , firma musí vedieť ako bola stavaná pracovná zmluva .
bv_alexandra
08.04.06,06:00
Treba však zhodnotiť , či má pracovnú zmluvu ako účtovníčka , alebo administratívna pracovníčka resp.sekretárka ........neviem o aké listy resp.korešpodenciu ide ....ale aby to nebolo tak , že vykonáva účtovníčku + sekretárku a nemá to v PZ........a vtedy by mohol nastať problém , mohla by sa kľudne obrátiť v prípade problémov na Inšpektorát práce ..........ak sa firemná korešpodencia týka výlučne účtovníctva potom súhlasím s Lidou ...inak je v práve , aby nevykonávala práce , ktoré nemá v pracovnej zmluve ......:)
Toto všetko má v pracovnej náplni. prveho polroka nebol s nou žiadny problem, neviem čo sa snou teraz robi. Napríklad som prišla na to že v kancelari v PC ma vedene účtovníctvo daľších 3 firiem. To som jej vytkla tak to tam už nie je.
Zita5
08.04.06,06:02
Toto všetko má v pracovnej náplni. prveho polroka nebol s nou žiadny problem, neviem čo sa snou teraz robi. Napríklad som prišla na to že v kancelari v PC ma vedene účtovníctvo daľších 3 firiem. To som jej vytkla tak to tam už nie je.

No tak to by nemala , asi vykonáva aj účto pre iné firmy , to by si mala zabezpečovať doma ....resp. podľa dohody so zamestnávateľom po pracovnej dobe ........:)
Možno práve pre spracovanie účtovníctva nestíha prácu , ktorú má na HPP.

Inak skutočne všetko písomne a kontrolovať ...iné bohužiaľ Ti nezostáva ...... i keď sa ťažko hodnotí z pohľadu jednej strany bez vyjadrenia druhej ....

Niekto si vôbec nevie vážiť prácu , ktorú má bohužial je to tak .Aj my sme včera riešili zamestnanca , ktorý si pripisoval hodiny , keď sme to zistili , nechali sme ho celý mesiac tak a sledovali sme hodiny skutočných príchodov a odchodov .Po skončení mesiaca sme si porovnali jeho dochádzku s našou a bolo ........nebol schopný povedať nič iné , len sa ospravedlniť a opraviť odpracované hodiny .....ale už je tu to podozrenie , že treba dávať pozor na jeho evidenciu .

Mali sme jedného pracovníka , ktorý si vybavil spotrebný úver a kolegom začal rozprávať a vychvaľovať ako nás dostane , že ak si denne u nás vo firme pripíše denne 3 hodiny tak to má na splátku na jeden mesiac a firma mu splatí spotrebný úver ....nuž nepodarilo sa ...už u nás nepracuje ....no otras ......;)
bv_alexandra
08.04.06,06:11
to je pravda. Možno má iný názor. Vyskušam a uvidime.
Zita5
08.04.06,06:13
to je pravda. Možno má iný názor. Vyskušam a uvidime.


Držím Ti palce , aby si sa s tým vedele vysporiadať ......:)
bv_alexandra
08.04.06,06:17
Dám vedieť.:-)
Milanmsk
08.04.06,07:11
Bez povolenia zamestnávateľa nesmie vykonávať účtovníctvo pre iné osoby. To je okamžitá výpoveď. Myslím, že je to zakotvené v zákone o účtovníctve. Mal som podobný problém s účtovníčkou. Vzal som jej telefón, musela chodiť volať odo mňa. Tým som obmedzil jej kontakt s JEJ klientami. Keď som jej v počítači našiel ďaľšie dve firmy, predložil som jej zmluvu o dohode o rozviazaní prac. pomeru. Neprotestovala a mohla byť rada,že som ju nedal na súd (používanie PC, software, KNOW HOW, zaplatené školenia, poradenské činnosti, nájde sa toho veľa).
Milanmsk
08.04.06,07:13
A až teraz som si všimol niekoľkonásobné urgovanie požiadavky. Písomné kárne opatrenie, podmienka na 12 mesiacov s okamžitou výpoveĎou.
GABAZ
10.04.06,15:31
Naozaj žasnem, čoho sú ľudia schopní. V živote by som si nedovolila účtovať inú firmu na firemnom PC a SW a ani súkromne bez povolenia zamestanávateľa. U nás v práci, keby sa to niekomu stalo - poletí na hodinu. Naozaj neviem, čo tu ešte treba kontrolovať. Myslím, že takejto účtovníčke sa nedá veriť a byť na strane zamestnávateľa, tak sa s ňou rozlúčim. V lepšom prípade dohodou.
Jana Acsová
11.04.06,06:18
Po prečítaní mám dojem, že nad účtovníčkou nie je osoba, ktorá by dokázala posúdiť kvalitu jej práce. Nakoľko mám veľmi zlé skúsenosti v týchto prípadoch doporučujem kontrolu osobou, ktorá dokáže zhodnotiť jej prácu. Jednorázová kontrola úplnosti účtovníctva napr. za minulý rok, vrátane splnenia si "formálnych" povinností, bez ktorých nie je možné považovať účtovníctvo za úplné a námatkovú kontrolu znalostí vybranými odbornými otázkami. Doporučujem vykonať to osobou, ktorej dôverujete, resp. je možné spoľahnúť sa na jej úsudok.

Vždy platí, "dôveruj ale preveruj" a v účtovníctve dvojnásobne. Opakovane sa stretávam s prípadmi, kde sa mi ježia vlasy ... a majiteľom firmy tiež ... po daňovej kontrole.

Zvážte výber osoby, ktorá by vykonala túto kontrolu účtovníčky, prípadne jej aj oznámte túto skutočnosť. Podľa zváženia. Nemusí sa vôbec jednať o nákladnú záležitosť. Môže to byť hodinovka (dvojhodinovka), ktorá vám veľa prezradí.
KEJKA
10.05.06,17:28
Dám vedieť.:-)
ako si dopadla?
ako to skončilo?....ak to skončilo?
.lena.
11.05.06,06:52
[quote=Milanmsk]Bez povolenia zamestnávateľa nesmie vykonávať účtovníctvo pre iné osoby.
Toto by som prosila vysetliť. Uniklo mi niečo? Alebo tým bolo myslené účtovnictvo pre iné osoby na zamestnávateľovom PC a v pracovnej dobe?
Ja vykonávam mimo zamestnania ešte jedno účtovníctvo na dohodu. Samozrejme vo svojom voľnom čase a ani by ma nenapadlo používať pri
tom PC či nebodaj softwér zamestnávateľa. Ale ani ma nenapadlo informovať ho o tom.
Ďakujem :o
dana9
12.05.06,05:47
[quote=Milanmsk]Bez povolenia zamestnávateľa nesmie vykonávať účtovníctvo pre iné osoby.
Toto by som prosila vysetliť. Uniklo mi niečo? Alebo tým bolo myslené účtovnictvo pre iné osoby na zamestnávateľovom PC a v pracovnej dobe?
Ja vykonávam mimo zamestnania ešte jedno účtovníctvo na dohodu. Samozrejme vo svojom voľnom čase a ani by ma nenapadlo používať pri
tom PC či nebodaj softwér zamestnávateľa. Ale ani ma nenapadlo informovať ho o tom.
Ďakujem :o

Milanmsk mal zrejme na mysli "inú zárobkovú činnosť" v zmysle § 83 ZP, teda tzv. konkurenčnú činnosť.

Písomný súhlas zamestnávateľa je potrebný len v prípade, ak zárobková činnosť zamestnanca je rovnaká alebo obdobná s predmetom činnosti ZĽ. Treba to však chápať trošku šitšie, nielen ako hlavná činnosť zamestnávateľa. Preto si treba skontrolovať príslušný výpis, prípadne zriaďovaciu listinu zamestnávateľa.
V ostatných prípadoch zamestanec nemusí nič oznamovať.

dana:)
bv_alexandra
15.05.06,05:22
ako si dopadla?
ako to skončilo?....ak to skončilo?
Takže dá sa povedať že riešenie tohto problému mu s časti obišlo, pretože náš šef to vyriešil za mna. Jedného pekného pondelku sa jej šef nemohol dovolať aj napriek tomu že jej povedal že príde na firmu. A pár dní na to sme tam išli opäť a prišli sme na to že za tri týždne nebolo ani pohnuté s účtovníctvom. Samozrejme že tú " najsladšiu " kašu som si zlízla ja a potom sme išli spoločne na firmu a tam jej povedal, že má sťažnosti z viacerých strán že v kancelárii neustale nikto nie je. Tak jej povedal že vypracuje úradne hodiny ktorých sa bude držať. a z mojej strany. Ja jej posielam požiadavky výhradne faxom a emailom a kopie si odkladám.
A každý týžden si žiadam od nej zálohu účt. programu aby som videla či pravidelne účtuje.
Vyzerá to tak že to pomohlo. Týmto chcem všetkým poďakovať za rady.
A nakoniec sväté pravidlo:
" Dôveruj, ale preveruj. " /toho sa ja budem veru držať /
Prajem všetkým pekný deň.:)
bv_alexandra
22.06.06,04:48
Po prečítaní mám dojem, že nad účtovníčkou nie je osoba, ktorá by dokázala posúdiť kvalitu jej práce. Nakoľko mám veľmi zlé skúsenosti v týchto prípadoch doporučujem kontrolu osobou, ktorá dokáže zhodnotiť jej prácu. Jednorázová kontrola úplnosti účtovníctva napr. za minulý rok, vrátane splnenia si "formálnych" povinností, bez ktorých nie je možné považovať účtovníctvo za úplné a námatkovú kontrolu znalostí vybranými odbornými otázkami. Doporučujem vykonať to osobou, ktorej dôverujete, resp. je možné spoľahnúť sa na jej úsudok.

Vždy platí, "dôveruj ale preveruj" a v účtovníctve dvojnásobne. Opakovane sa stretávam s prípadmi, kde sa mi ježia vlasy ... a majiteľom firmy tiež ... po daňovej kontrole.

Zvážte výber osoby, ktorá by vykonala túto kontrolu účtovníčky, prípadne jej aj oznámte túto skutočnosť. Podľa zváženia. Nemusí sa vôbec jednať o nákladnú záležitosť. Môže to byť hodinovka (dvojhodinovka), ktorá vám veľa prezradí.
Neprešlo veru vela a ja som musela opať vytiahnuť túto temu. CHcem sa opýtať keby som dala spraviť nejakej osobe kontrolu účta zvládla by to osoba za týžden? Potrebovala by byť fyzicky pri papieroch alebo by stačil soft.
Všetkým som vopred vdacna za odpovede.
babenko1
22.06.06,05:02
určite by mala byť fyzicky pri papieroch, ak by náhodou našla nejaké nezrovnalosti, najlepšie je pozrieť do dokladov, prečo to tak bolo zaúčtované, bez nich asi ťažko niečo vyrieši...
sgm
22.06.06,05:02
Nuž pri kontrole (aj námatkovej) v účtovníctve nestačí len soft, je potrebná aj fyzická kontrola dokladov. Môj príklad je z obdobia spred dvoch rokov, preberala som účtovníctvo po odchádzajúcej účtovníčke a keď naozaj odišla, ježili sa mi vlasy - vedľa stola na zemi došlé faktúry spred dvoch i viacerých mesiacov, nezaúčtované platby... pikošiek viac ako dosť, dosť na tom, že som ten "bordel" upratovala pekne dlho. Takže moja odpoveď znie, ak chceš mať prehľad o tom, čo sa deje, je treba si nad to sadnúť a tvrdo ísť doklad po doklade...
Bea
GABAZ
22.06.06,05:13
Potrebný čas určite závisí od rozsahu účtovníctva, ja som v poslednom čase kontrolovala viackrát účtovníctvo minulých rokov po predchádzajúcich účtovníkoch. Keď pri kontrole na nič nenarazíš, môže to ísť rýchlo. Ak nájdeš nezrovnalosti, potom môže trvať dlhšie. Kontrolovať účtovníctvo je určite potrebné na základe dokladov. Len tak sa to dá komplexne posúdiť. Inak nedá mi dodať ešte jednu poznámku. Už len z toho čo píšeš som nadobudla dojem, že ide o neserióznu osobu. Myslím, že ste jej dali veľa šancí a zdá sa, že teraz sú problémy. Osobne som pri práci spoznala dosť účtovníkov. Niektorí si tiež privyrábali pomimo - ale štandard si v práci vždy odviedli.
bv_alexandra
22.06.06,06:32
Potrebný čas určite závisí od rozsahu účtovníctva, ja som v poslednom čase kontrolovala viackrát účtovníctvo minulých rokov po predchádzajúcich účtovníkoch. Keď pri kontrole na nič nenarazíš, môže to ísť rýchlo. Ak nájdeš nezrovnalosti, potom môže trvať dlhšie. Kontrolovať účtovníctvo je určite potrebné na základe dokladov. Len tak sa to dá komplexne posúdiť. Inak nedá mi dodať ešte jednu poznámku. Už len z toho čo píšeš som nadobudla dojem, že ide o neserióznu osobu. Myslím, že ste jej dali veľa šancí a zdá sa, že teraz sú problémy. Osobne som pri práci spoznala dosť účtovníkov. Niektorí si tiež privyrábali pomimo - ale štandard si v práci vždy odviedli.
Predtým ako s nou rozviažeme pp si chcem dať poriadne skontrolovať učto nakoľko som ja osobne našla nejaké nezrovnalosti. Ďakujem všetkým za rady a otazočka pre bratislavských, nenašiel by sa niekto kto by mi tu kontrolu urobil? / samozrejme za fo/ak ano tak SS.)Dakujem
bv_alexandra
22.06.06,10:24
ešte by som sa chcela opýtať mohla by som jej dať výpoved z dôvodu nadbytočnosti? sídlo firmy ideme presťahovať do Ba. Alebo jej budem musieť ponuknuť dané prac. miesto?
Nakoľko nemam v rukach žiadny dokument o napomenutí za porušovanie prac. discipliny / moja chyba:mad: /.
Alebo ešte počkať ako dopadne kontrola účtovníctva?
jankasm
22.06.06,10:42
ešte by som sa chcela opýtať mohla by som jej dať výpoved z dôvodu nadbytočnosti? sídlo firmy ideme presťahovať do Ba. Alebo jej budem musieť ponuknuť dané prac. miesto?
Nakoľko nemam v rukach žiadny dokument o napomenutí za porušovanie prac. discipliny / moja chyba:mad: /.

Ak jej dáte výpoveď z dôvodu nadbytočnosti, potom nemôžete na to miesto nejakú dobu prijať žiadneho zamestnanca (myslím že sú to 3 mesiace).
bv_alexandra
22.06.06,11:11
Tak ako to riešiť. My sme pôvodne chceli nechať aj nadaľej sídlo v Mt ale ked nastali take skutočnosti ake sú tak som sa rozhodla že si kanc. prestahujem do Bratislavy.A zatial nemam v ruke ako som vyššie spominala nič ohľadom porušenia prac. discipliny.
sgm
22.06.06,11:18
Veď prejednanie porušenia pracovnej disciplíny sa dá spraviť aj s dnešným dátumom s tým, že pri opakovanom porušení bude rozviazaný pracovný pomer. Alebo sa mýlim?
Bea
Peterka
22.06.06,11:18
A čo tak skúsiť toto:
§ 63Výpoveď daná zamestnávateľom
(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia, o znížení stavu zamestnancov s cieľom zvýšiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách,
bv_alexandra
22.06.06,11:34
A čo tak skúsiť toto:
§ 63Výpoveď daná zamestnávateľom
(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia, o znížení stavu zamestnancov s cieľom zvýšiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách,
Práve preto som sa pýtala či jej musí byť prac. miesto ponuknuté.alebo sa môže rovno dať vypoved z tohto titulu. Toto je už asi mimotemy Má prac. pomer na neurčitu takže tomu rozumiem tak že buď odstupne alebo 2 mesačná výpovedná lehota alebo ako. Pýtam sa vás pretože osoba ktorá sa v týchto veciach vyzna je naša účtovníčka.
/alebo sa mám jej opýtať:D / to som myslela samozrejme zo srandy
Peterka
22.06.06,11:42
§ 76Odstupné a odchodné
(1) Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi odstupné, ak sa pracovný pomer skončí výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c).
(2) Zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru patrí odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak súhlasí so skončením pracovného pomeru pred začatím plynutia výpovednej doby z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu. Ak zamestnanec požiada o skončenie pracovného pomeru, je zamestnávateľ povinný tejto žiadosti vyhovieť.
bv_alexandra
22.06.06,11:45
§ 76Odstupné a odchodné
Ak zamestnanec požiada o skončenie pracovného pomeru, je zamestnávateľ povinný tejto žiadosti vyhovieť.takže tomu rozumiem tak že ak povie že výpodnú lehotu neprijma tak sa pracovný pomer ukonči hned a vyplatim jej odstupne.?
Peterka
22.06.06,12:01
ÁNO, je správne.
bv_alexandra
22.06.06,12:11
ďakujem za rady a usmernenie. Prajem pekný zvyšok dňa.
bv_alexandra
24.06.06,07:27
ešte jedna otázočka nechcem kvoli tomu zakladať novu temu. Prišla som na to že v programe mame zaučtovanu sumu 43tis ako platba ZP ale to ZP nie je a momentálne ani neviem čo to je. Bolo to platené r 2005. Meni to nejako V JU danové priznanie, či nie?
Zita5
24.06.06,07:34
ešte jedna otázočka nechcem kvoli tomu zakladať novu temu. Prišla som na to že v programe mame zaučtovanu sumu 43tis ako platba ZP ale to ZP nie je a momentálne ani neviem čo to je. Bolo to platené r 2005. Meni to nejako V JU danové priznanie, či nie?


Pokiaľ to je výdavok ovplyvňujúci ZD a s tým aj bolo počítané v DP , tak nie .
Avšak,ak by si pri kontrole zistila ...že je to výdavok NZD ...tak áno .
bv_alexandra
24.06.06,07:36
Ďakujem. Už len dúfať že to bude tá prvá možnosť. ak sa vôbec dopatram k tomu čo to je.
bv_alexandra
24.06.06,07:52
No ved práve. Podľa VS som to nenašla. V popise je č. ex. príkazu ale ani taký som v dokladoch nenašla. Vidím v tom dosť problem pretože mi momentálne zostáva jediná možnosť že v SLSP natrafím na milu pani ktorá mi prezradí komu ten účet patri. Nechápem ako sa mohlo niečo take stať.Alebo vlastne chápem, ale to už je rozobraté vyššie.
Zita5
24.06.06,07:57
No ved práve. Podľa VS som to nenašla. V popise je č. ex. príkazu ale ani taký som v dokladoch nenašla. Vidím v tom dosť problem pretože mi momentálne zostáva jediná možnosť že v SLSP natrafím na milu pani ktorá mi prezradí komu ten účet patri. Nechápem ako sa mohlo niečo take stať.Alebo vlastne chápem, ale to už je rozobraté vyššie.

Prepáč , ja som omylom vymazala môj príspevok ....už by som ho presne tak isto nenapísla , ale vieš čo som písala .

Ak to bol exekučný príkaz ....budeš musieť pátrať ....lebo potrebuješ podklad k zaúčtovaniu výdavkov .....ak začneš SLSP ...tak potom musíš požiadať exekútorský úrad o opis ex.príkazu.

Skúš ešte pozrieť evidenciu záväzkov.
bv_alexandra
24.06.06,08:02
Ďakujem. Skúsim. Pekný deň
Jana Acsová
24.06.06,11:53
Neprešlo veru vela a ja som musela opať vytiahnuť túto temu. CHcem sa opýtať keby som dala spraviť nejakej osobe kontrolu účta zvládla by to osoba za týžden? Potrebovala by byť fyzicky pri papieroch alebo by stačil soft. Záleží na tom, čo kontrolou sledujete. Základné logické väzby a tým aj overenie správnej aplikácie predpisov týkajúcich sa účtovníctva pri jeho spracovaní je možné odkontrolovať aj z výstupných zostáv (hlavná kniha), správnosť účtovania z denníka v prípade, že sú výstižne uvádzané texty. Veľa prezradí aj spracovanie účtovnej závierky za predchádzajúce účtovné obdobie.
Formálnu a vecnú stránku je zas možné overiť aj kontrolou prvotných dokladov. Dodržiavanie súvisiacich predpisov je možné overiť kombinovaným spôsobom a osobným pohovorom.

Teda záleží, tak ako som uvádzala na tom, čo kontrolou sledujete.
bv_alexandra
26.06.06,11:35
Predtým ako s nou rozviažeme pp si chcem dať poriadne skontrolovať učto nakoľko som ja osobne našla nejaké nezrovnalosti. Ďakujem všetkým za rady a otazočka pre bratislavských, nenašiel by sa niekto kto by mi tu kontrolu urobil? / samozrejme za fo/ak ano tak SS.)Dakujem
Nenajde sa niekto kto by sa na to podujal už od víkendu, resp. od pondelku?