svk.fan
22.05.14,14:49
Zdravim, neviem ci tu bola podobna tema (ak ano tak sorry). V sucasnosti rozmyslam o novom byvani v BA ktore mi pride dost predrazene a napadla ma jedna vec. Tak sa chcem spytat aky mate nato nazor, ci je to realne ake by mohli nastat problem a pod. Mozno mate niekto skusenost. Ide o to najst 6 ludi (rodin), kupit pozemok niekde v BA popripade okoli a nechat si tam postavit vlastnu bytovku. Nasiel som firmu ktora ponuka montovane bytove domy (podobnych firiem je urcite viac). Cena za dom je cca 255.000 http://www.younghouse.sk/projekty/bytovy-dom/ Spolu s pozemkom (nemusi byt velky) dajme tomu 500m2 v cene 100e/m2 by to bolo +/- 330 000 (aby sa to lepsie pocitalo). Potom by naklady na byt pre jedneho vysli cca 55 000 EUR, co je na Bratislavu vyborna cena :)Myslite ze je to realizovatelne? Mate niekto skusenost s niecim podobnym?
Chobot
22.05.14,12:56
Nápad to nie je zlý. Len problém budeš mať nájsť tých 6 rodín, ktoré by ti dali vopred peniaze. V BA je teraz dosť hotových bytov, ľudia si radšej kúpia už taký a nebudú čakať, kým im niekto za rok - dva postaví bytovku. Najlepšie by bolo, keby si za vlastné peniaze postavil tú bytovku a potom byty predal. Ale to by si už potom mohol poškuľovať aj nad ziskom a už by byty boli za 80.000 EUR.

Ale neodhováram ťa od toho.
svk.fan
22.05.14,13:09
Jasne keby som mal tie peniaze tak si to postavim a ostatne predam so ziskom, lenze ich nemam. :) Takze by sa to zrejme muselo riesit cez hypoteky kde by boli vsetci ako vlastnici nehnutelnosti a zaroven ako dlznici s tym ze by sa peniaze postupne uvolnovali (podobne ako pri stavbe RD) A nemyslim ze by to trvalo az rok, tieto montovane domy sa stavaju dost rychlo.
draik
22.05.14,13:19
Môžte si založiť napríklad družstvo a skúsiť to. Pozemok pre 6 rodín však budete potrebovať zrejme väčší (pravidlá zastavanosti a podlažnosti). V BA sú ceny pozemkov vyššie.
svk.fan
22.05.14,14:04
Hej v meste budu zrejme vyssie, pozeral som ceny v Malinove a okolitych obciach
lujza.j
22.05.14,14:21
ak by si a našiel 6 rodín, kto bude dobrovoľne bývať na prízemí?...malinovo...všetko do tej strany , otrasná doprava....
srska
22.05.14,14:23
ak by si a našiel 6 rodín, kto bude dobrovoľne bývať na prízemí?...malinovo...všetko do tej strany , otrasná doprava....garage
lujza.j
22.05.14,14:31
ak by si a našiel 6 rodín, kto bude dobrovoľne bývať na prízemí?...malinovo...všetko do tej strany , otrasná doprava....garage
som vychádzala s toho čo priložil...
chandler
22.05.14,16:53
stavat bytovku je komplikovanejsie, mozes postavit rodinny dom s 3 bytmi - ak kupis dva pozemky tak dva take objekty vedla seba. urcite ale nemozes pocitat s 500m2. a nechapem preco by to mal byt montovany dom - dost tazko najdes niekoho kto to kupi.
svk.fan
22.05.14,19:50
som vychádzala s toho čo priložil...

to boli len priklady :)

chendler: co je zle na montovamych domoch?
Chobot
24.05.14,21:36
som vychádzala s toho čo priložil...

to boli len priklady :)

chendler: co je zle na montovamych domoch?


U nás ľudia k tomu nemajú dôveru..
korela
25.05.14,04:38
Asi kvôli chémii.
buchač
25.05.14,05:33
Zdravim, neviem ci tu bola podobna tema (ak ano tak sorry). V sucasnosti rozmyslam o novom byvani v BA ktore mi pride dost predrazene a napadla ma jedna vec. Tak sa chcem spytat aky mate nato nazor, ci je to realne ake by mohli nastat problem a pod. Mozno mate niekto skusenost. Ide o to najst 6 ludi (rodin), kupit pozemok niekde v BA popripade okoli a nechat si tam postavit vlastnu bytovku. Nasiel som firmu ktora ponuka montovane bytove domy (podobnych firiem je urcite viac). Cena za dom je cca 255.000 http://www.younghouse.sk/projekty/bytovy-dom/ Spolu s pozemkom (nemusi byt velky) dajme tomu 500m2 v cene 100e/m2 by to bolo +/- 330 000 (aby sa to lepsie pocitalo). Potom by naklady na byt pre jedneho vysli cca 55 000 EUR, co je na Bratislavu vyborna cena :)Myslite ze je to realizovatelne? Mate niekto skusenost s niecim podobnym?

Cena cca 55.000 je minimálna ...tzv. informatívna , takým sa zvykne v tých akciách vravievať ....že cena " OD " .
Keďže svk.fan spomína kúpu nejakého pozemku , tak sú na mieste ale aj iné otázky .
Na uvedenej stránke sú " Čo je zahrnuté v cene domu all inclusive? " a " Čo nie je zahrnuté v cene ? "
Vzhľadom k cene je zaujímavé to druhé info ...a aj to nie je celkom kompletné . Napríklad mi chýba info ohľadom :
- pripojenie k inžinierskym sieťam
- ako je to s kotolňou , alebo sa jedná len o elektrické vykurovanie ?
- koľko parkovacích miest bude k dispo
- prístupová cesta
- .......
- ........

Ďalšia skutočnosť je tá , že hentá bytovka má projekt nasadený na veľkosť bytov 2-4 izieb .
http://www.younghouse.sk/subory/stiahnut/21/
Takže ako by sa robila kalkulácia ...???

Takže v konečnom dôsledku je síce cena OD 55.000 € ...ale ak by sa na toto všetko pozrel odborník v oblasti kalkulácií ( ja ním nie som ) v stavebníctve , tak by prišiel určite k tej vyššej sume ...

Realista - ak má love k dispo , tak si kúpi a býva okamžite .
Hazardér - si vezme hypo a spláca niečo neurčité a neisté vo vzduchu .




Sorry ...ale hento všetko od začiatku v príspevku od svk.fan až po konečný otáznik považujem za obyčajnú reklamu ...
TomasHC
25.05.14,15:03
Hlavne sa zabúda na územný plán, bytovku na 99% nemôžeš postaviť len tak uprostred ulice medzi RD...
svk.fan
26.05.14,12:42
@TomasHC: Myslim si ze v uzemnych planoch sa vacsinou rozlisuju domy do 2 podlazia(poschodia?) a nad 2 podlazia takze toto by asi spadalo do prvej kategorie...

@buchač: cenu som praveze este mierne nadhodnotil pri vypocte pretoze urcite sa tam nieco vyskytne ako pises. Info krore ti chyba neviem zodpovedat ale myslim si ze parkovaciie miesta by sa spravili podla poctu bytov (v cene to asi nebude, bude treba o to vacsi pozemok), pristupova cesta tiez zavisi od tohy aky pozemok v akej lokalite by sa zohnal... Ano v uvedenom priklade su 2-4 izbove byty, ale zrejme by projekt dal upravit napriklad na priblizne rovnake 3izbaky kedze pisu "V prípade požiadavky na individuálnu projekciu bytového domu nás neváhajte kontaktovať".
Je realne ze cena by bola vyssia ale nemyslim ze by sa priblizila beznym novostavbam...
Ja to vidim inak, aj realista aj hazarder rozmysla kde by sa dalo usetrit a neplatit 100%marze nejakym developerom...
Reklamu naco? na tu stranku? :) vravim ze je to len priklad, prve co som nasiel, firiem co stavaju podobne projekty je mnoho :)