cloe22
22.05.14,18:08
Dobry den, chcem Vas velmi pekne poprosit o radu. Outsourcovana uctovnicka, ktora vystavuje vyplatne pasky, je na dlhodobej PN, ja som nova, nemam ziadne podklady, k dispozicii ziaden uctovnicky program/len kalkulacku na internete/, ani vzor a dali mi za ulohu vystavit vyplatnu pasku inemu zamestnancovi za april. Mam si vraj nastudovat, ako sa to robi, ked to neviem, ale pre mna je to spanielska dedina.
K dispozicii mam tlacivo zo SEVTu Vyplatny list.
Hruba mzda zamestnanca je 2068 eur, nema ziadne deti, nema ziadne nadcasy, ziadne premie, gastrolistky dostava v hodnote 3.8eur, zamestnavatel mu na ne prispieva v hodnote 55%.
Mam v tlacive k dispozicii tieto kolonky a podoplnala som tieto hodnoty, ktore netusim, ci su spravne. Tam kde su otazniky, vobec netusim, co dat :-(
1 Dni 20
2 Hodiny nadcas 0
3 Zakladna mzda 2068
4 Zvysenie za nadcas 0
5 Premie a odmeny 0
6 Nahrada mzdy 0
7 Naturalna mzda 0
8 Ine zdanitelne prijmy 0
9 Uhrn zuctovanych miezd /3+4+5+6+7+8/ 2068
10 Poistne N 28,95 S 82,72 Z 82,72 I 62,04
11 PvN 20,68
12 Zamestnanecke vydavky ?
13 Nezdanitelna cast ?
14 Odpocet na deti 0
15 Dochodkove poistenie a ostatne 0
16 zdanitelna mzda/9-10-11-12-13-14-15/ 1790,89
17 Zaokruhlena zdanitelna mzda 1790,89
18 Preddavok na dan / z polozky 17/ 286,7
19 Prazdne pole
20 Danovy bonus 0
21 Davky nemoc. poist. 0
22 Pozicky, sporenie 0
23 Poistky, ostatne 0
24 Vyzivne 0
25 Ostatne 0
26 Na vyplatu /9-10-18+20+21-22-23-24-25/ 1504,19
27 Preddavok 0
28 Vyuctovanie /26-27/ 1504,19

Aj tie stravne listky by nemali byt niekde zahrnute?
Velmi pekne dakujem za rady, pripomienky a Vase korekcie.
veronikasad
22.05.14,17:39
Za ktorý mesiac robíš výplaty ? Má zamestnanec podpísané Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ? (zistíš z predch.mesiaca alebo v mzdovej agende)
veronikasad
22.05.14,17:41
Ako si vypočítala pol.č.18?
cloe22
22.05.14,18:47
Dakujem velmi pekne za reakciu. Vyplatnu pasku mam urobit len tomuto konkretnemu zamestnancovi za april 2014, vyhlasenie k zdanovaniu prijmu vraj ma, ale predmetny zamestnanec mi nemoze predlozit ako vzor starsie pasky, lebo ich vraj dokladal k ziadosti o hypoteku a aj tuto vraj potrebuje k ziadosti, cize nemam z coho vychadzat a vraj to ani nepocka. Ani mzdovu agendu nemam k dispozicii, uctovny program, proste nic, lebo uctovnicka ma vsetko u seba (skoncila necakane v nemocnici), tak sa to snazia vo firme lepit tak, ze kazdemu nieco dali spravit a caka sa na to, kym sa uctovnicka bude schopna vyjadrit, ako to bude s nou dalej. Polozku c.18. som vypocitala podla kalkulacky http://www.profesia.sk/cms/kariera-v-kocke/pracujem/mzdy/vypocet-cistej-mzdy-na-rok-2014/40486 vobec neviem, ci to moze byt spravne, alebo nie :-(
veronikasad
22.05.14,18:51
Cloe22, ak sa zamotávaš do úverového podvodu, daj od toho ruky preč.
Položka 18 je vypočítaná pri uplatnení NČZD z r.13 - pre rok 2014 tam má byť suma 316,94€.
Katy a R
22.05.14,18:53
vyzerá to, že je tam zníženie o NČZD .. ? mesačná NČZD je 316,94- riadok 13 (ak si ju uplatňuje!)
ohromný argument, že zdokladoval pásky k úveru! - nezabudni, že ty sa pod to podpíšeš!
srska
22.05.14,19:45
1. páska + rekapitulácia mzdy

2. + zrážka za SL
cloe22
22.05.14,20:49
Nie, nie, jedna sa o normalneho interneho zamestnanca - manazera, len potreboval pre banku kvoli hypoteke tri posledne vyplatne pasky, teda uz aj za april. Peciatkovat a podpisovat mu to bude riaditel, len ten to nevedel vypisat, tak to dal na starost mne a to este ani nevieme, ako a kto vobec spravi DPHcku :-D
veronikasad
22.05.14,20:53
Cloe, výplatná páska banke nestačí, bude si hrubú mzdu overovať v sociálnej poisťovni. Naozaj si poslala aj výkazy do ZP, SP a na DU a boli z tejto mzdy zaplatené odvody ?
cloe22
22.05.14,20:58
Ok, ja to zajtra takto slovne a papierovo predlozim riaditelovi, s tym, ze nie som si ista, ze nech to da niekomu externemu skontrolovat. Fakt som sa tomu venovala asi 5 hodin, ale nechapem teda moc tie vypocty. :-/
cloe22
22.05.14,21:00
Dakujem za vypocet, predlozim im to zajtra takto, nech si to do toho tlaciva uz vyplnia sami :-)
cloe22
22.05.14,21:06
No ved kvoli tomu overovaniu cez socialku som chcela, aby to bolo vypocitane spravne a aby to sedelo :-) Vyplaty nam prisli, ale neviem, ci niekto tie vykazy zasielal, ale predpokladam, ze to ta pani este stihla-pravdepodobne to posiela elektronicky, lebo do firmy pisala mail aj s nejakymi pokynmi, ale ja som sa k nemu nedostala.. Ja nerobim vo firme ucto, ale riaditel ma povazoval za najviac kompetentnu mu to tlacivo pripravit, kedze mam VS ekonomickeho zamerania, ale ja som mu hovorila, ze my sme tam nic takehoto nepreberali, ze ani som nikdy nerobila mzdy a on, ze nech sa o to aspon pokusim.. Ja som tam nova, nemohla som mu povedat, ze sa o to ani nepokusim.
Dav
23.05.14,03:58
Dav
23.05.14,04:02
To tam nemajú šanon so založenými mzdami? Ak to má byť za 3 mesiace, tam môže byť kadečo, boli sviatky, mohol mať dovolenku, tak to sedieť nemusí. Riaditeľ si to predstavuje "jak Hurvínek válku"
cloe22
23.05.14,15:21
Ahojte, no akoze teraz sa uplne zasmejete. Samozrejme, ze som to mala nakoniec predvypisane zle, lebo cast vyplaty obchodneho manazera bolo vo forme odmien/v podstate provizii, co mi samozrejme nepovedali a to som nevedela, ci sa nejake dane a odvody pocitaju aj z tejto v podstate variabilnej zlozky. Nastastie ta firma, ktora dodava uctovnicke sluzby poslala dnes nejaku inu pani na urobenie DPHcky a ta mu to v jej notebooku urobila, co podla mna musel pan riaditel vediet, ze dnes pride, ked v podstate to bola uloha zadana na konci pracovneho dna. Vychadza mi z toho jedine, ze to bola jedna z jeho dalsich skusok pocas skusobneho obdobia, asi ci som si schopna nieco nove nastudovat sama, pod stresom a nefrflat, lebo to nebolo po prvykrat, co mi zadal pracovnu ulohu, ktoru nemam v pracovnej naplni, len aby som mala co robit a ani nemala teda zmysel, nakolko mi nedal k nej presne podkady. Tak sa teda ospravedlnujem, ze som Vas zamestnala s niecim, co ani ja neviem, ci bolo z mojej strany nutne spravit. Dufam, ze si to tu teraz cita a naramne sa na tom bavi, alebo ma rovno vykopne za ohovaranie :-D Dakujem teda za pomoc
cloe22
23.05.14,15:31
Dav dakujem, ale problem som mala, ze v kazdej kalkulacke na nete mi tusim inak pocitalo dan, cize vzdy vysla uplne ina ciastka a ja som sa potrebovala trafit do hodnoty, ktorou bola pre mna neznama premenna - teda hodnota, ktora bola nahlasena na poistovniach, ci kam sa tie mzdy vsade posielaju. Malo to byt len za april, kedze v case schvalovania hypoteky uz preslo dalsie vyplatne obdobie a potreboval aktualnu pasku.
Dav
24.05.14,05:06
Najrozumnejšie bolo zavolať (zájsť) do poisťovne a opýtať sa na vymeriavací základ konkrétneho zamestnanca, ale toto riešenie mi napadlo, až keď som bola mimo netu. Túto kalkulačku používam aj ja, keď potrebujem vypočítať čistú mzdu v určenej výške, alebo pripočítať ku mzde prémie napr. 50,- v čistom. Tu si urobím tipovaciu súťaž a do programu (MRP) zadám zodpovedajúcu hrubú mzdu.