emdob
22.05.14,18:12
Musím v evidencii stavných poukážik viesť každý lístok osobitne s tým, že v evidencii musí byť uvedený aj napr. číselný kód lístka, aby bolo jasné, kedy ten konkrétny lístok bol prijatý a kedy vydaný?

Prosím Vás, a ak to nie je nunté , môžete mi pomôcť v zmysle ktorých predpisov? Musím to obhájiť a neviem ako....
Dav
22.05.14,16:52
Mám skúsenosti s Vaša Slovensko. Dodáva nám lístky, kde je na faktúre napísané, aké čísla lístkov sú nám dodané. Požiadali sme o tzv "personifikáciu". Objednávame počet lístkov presne na meno zamestnanca, prídu v zalepenej obálke s menom a počtom SL a k tomu posielajú aj zoznam mien zamestnancov + počet lístkov. Ten zoznam zamestnanci podpisujú pri preberaní SL. (Nie som si istá, či aj s číslami lístkov). Lístky nám nikdy neostávajú v pokladni, vždy sa všetky vydajú zamestnancom, preto neúčtujem o zostatku cenín a čísla lístkov nikde neevidujem. Kým sme nemali lístky balené, skontrolovali sme po prevzatí lístkov počet a čísla, ale vydávali sme ich bez uvedenia čísiel. Nevytkol nám to ani audit, ani daňová kontrola. Ak by lístky ostávali v pokladni, v PU na účte 213, tak by som si asi robila po mesačnom výdaji pravidelnú inventúru a uviedla, že mám XY lístkov v hodnote...€, čísla od -do. Veď ani bankovky sa z pokladne nevydávajú s uvedením sériového čísla.