stuko
08.04.06,10:08
poradaci potreboval by som poradit, vediem JU v Alfe nie som platca DPH

cez postovu poukazku mi prisla uhrada faktury za sluzby - 3000 Sk, ale na ucet realne dorazila len suma 2995,- SK, nakolko si posta - VAKUP strhla 5Sk poplatok za spracovanie poukazky, - poslali mi rozuctovanie platby + fakturu na 5 SK, co automaticky strhli.

Co s tym, teraz ako to mam zauctovat ? Ja by som to asi zauctoval tak, ze 5 Sk, "doplatim" internym dokladom, aby faktura bola v alfe vysporiadana a fakturu, ktoru mi poslala posta na 5 Sk, nahram do prijatych faktur ? a uhradim ju tiez internym dokladom.
lebo ina moznost mi vazne nenapada.
aby mi to suhlasilo potom s dokladmi podla vypisu
Zita5
08.04.06,08:22
poradaci potreboval by som poradit, vediem JU v Alfe nie som platca DPH

cez postovu poukazku mi prisla uhrada faktury za sluzby - 3000 Sk, ale na ucet realne dorazila len suma 2995,- SK

Zaúčtuješ BV na sumu 2995,- Sk do príjmu OVZ



nakolko si posta - VAKUP strhla 5Sk poplatok za spracovanie poukazky, - poslali mi rozuctovanie platby + fakturu na 5 SK, co automaticky strhli.

Rozdiel do fakturovanej sumy zaúčtuješ ID do POVZ a poplatok do výdavkov OVZ čo máš na základe dokladu , ostatné do výdavkov OVZ cez ID .

Co s tym, teraz ako to mam zauctovat ? Ja by som to asi zauctoval tak, ze 5 Sk, "doplatim" internym dokladom, aby faktura bola v alfe vysporiadana a fakturu, ktoru mi poslala posta na 5 Sk, nahram do prijatych faktur ? a uhradim ju tiez internym dokladom.
lebo ina moznost mi vazne nenapada.
aby mi to suhlasilo potom s dokladmi podla vypisu


............................;) ;) ;)
stuko
08.04.06,08:23
Zitka, dakujem za rychlu reakciu a pripajam Ti bodik, si mi velmo pomohla
Lapko
10.04.06,19:33
............................;) ;) ;)
Ak mi to uctovny system nedovoluje, mozem to zauctovat ako prijem na ucet 3000 ako uhradu odoslanej fa a vydaj z uctu 5 ako uhradu doslej fa. Alebo nie??
stuko
11.04.06,05:44
Ak mi to uctovny system nedovoluje, mozem to zauctovat ako prijem na ucet 3000 ako uhradu odoslanej fa a vydaj z uctu 5 ako uhradu doslej fa. Alebo nie??

podla mna, nemozes, lebo by ti to nesedelo s vypisom, aky uctovny system pouzivas ?