alltracboy
23.05.14,07:49
Stary dom ma brizolitovu omietku ktora miestami nedrzi, hlavne na urovni sokla. Oklepanim znikne priehlbina cca 3 cm hlboka. Ako sa pripravuje taka stena na zateplovanie? necha sa to tam, alebo sa to vyklepe a vyplni nejakou omietkou, alebo sa pouzije viac lepu?
jslancik
23.05.14,05:52
penetrák a "vyrovnávacia omietka"? Prípadne podľa potreby, chcelo by to vidieť veľkosť, rozsah a pod.
ipg
23.05.14,18:50
všetko čo nedrží musí ísť preč,a klasika...ale, čo myslíš pod pojmom "zateplenie" (EPS)?
buchač
23.05.14,19:23
Ešte by som snáď podotkol , že by bolo dobré vedieť - zistiť , že čo je príčinou tej priehlbeniny .

Ak je to vlhkosť , tak aj tie náležité opatrenia ...
lapejko
24.05.14,04:43
ideálne nalepené zateplenie je celoplošne, zubovým hladidlom, to ale predpokladá pevný, rovný povrch. Vyrovnávať to lepidlom sa zdá rýchlejšie, lepiaci materiál je ale drahší ako cementová hrubá omietka, ktorou sa to dá celé pekne zrovnať do omietnikov. Sokel je na to zvlášť háklivý, ak je to prilepené celoplošne, v pohode unesie aj obklad, to znamená na extrudovaný polystyrén nalepiť klinker pásiky alebo tenký kameň.
alltracboy
26.05.14,11:05
ten dom nieje ani moc precizne murovany.. je to proste na prd. mna by skor zaujimalo ci by EPS na zlom podklade udrzali napriklad iba kotvy s kovovym trnom. Celkovo omietka v zlom stave je iba na cca 10% plochy.. da sa to samozrejme aj obuchat a vyplnit maltou. Omietanie nanovo beriem ako extrem.. To by uz bolo vyhodnejsie spravit odvetranu fasadu s makkou vlnou pri ktorej nezalezi na stave a rovinnosti podkladu lebo ide na rost. Izolacia tam bude 20cm EPS doplnam
Terezia13
26.05.14,11:18
izolácia 20 cm ale aká - polystyen, nobasil? potrebné zvážiť aj váhu tej izolácie, zvlášť keď je dom starý, má základy? a aké?
izolovali sme podkrovie, museli sme dbať na váhu izolácie, to isté platí aj pri váhe na múroch
podniky, ktoré vyrábajú alebo predávajú izolačné materiály majú aj odborných poradcov, riešila by som to cez nich
alltracboy
26.05.14,11:33
pri tom dome je vaha izolacie zanedbatelna pokial je na unosnom podklade. Toho sa nebojim. Zaklady su silne, je to taka klasicka komunisticka kocka s ihlanovou strechou. Ide mi len o ten brizolit ktory od skokla navlhol a miestami odpadava.