Jahmanka
23.05.14,16:33
Chcela by som sa spytat, ci nevie niekto poradit, alebo ci nema podobny problem ako ja - velmi mi slzia oci - pri svetle, hlavne dennom, nemusi byt ani silne, ale teda aj ked je zamracene a vyjdem von z dveri, po prvom metri mam slzu na lici. Nosim znackove slnecne okuliare, ktore mi velmi pomahaju, ale ked je napriklad trosku silnejsi vietor a nafuka mi za okuliare, tak mi taktiez slzia. Dokonca aj v noci, ked je tma, sme vonku a fukne trosku vietor, uz aj sa mi tisnu slzi do oci. Citlive su aj na hociake kremy a kozmetiku, zasadne pouzivam pletovy krem bez parabenov a podobnych latok, ktore drazdia, ale po chvilke aj tak citim, ze mam zahmlene videnie. Malujem sa len velmi vynimocne, pretoze aj make-up a aj spirala mi drazdia oci. Obycajné neprichadzaju do uvahy, kedze sa mi hned vsetko roztieklo, tak aspon vodeodolné pouzivam (vyskusala som viacero znaciek). Reakcia slanych slz, skraslovacej kozmetiky a neustaleho utierania slz mi sposbuje na kozi okolo oci male cervene fliacky, ktore naslesne svrbia a neskor su suche. Skusala som Visine a podbne kvapky v lekarni, ale pomohli len na chvilocku. Viackrat som navstivila viarerych ocnych lekarov, ale ti mi predpisail zas len dalsie masticky a kvapky a povedali mi, ze to je normalne. Ale je mi to velmi neprijemne a dost ma to obmedzuje. Rada by som sa malovala, pretoze uz nie som najmladsia. Tvoria sa mi okolo oci vrasky (intenzivnejsie ako u mojich rovesnicok) a nemozem ich skryvat make-upom a nemozem pouzivat ani kremy proti nim, maximalne v noci, ale to ma potom v spanku vacsinou svrbia oci a rano ich mam opuchnute a unavene. Zvysene slzenie som si zacala uvedomovat niekedy na strednej skole, odvtedy vsak uz preslo niekolko rokov a o nieco sa to zhorsilo. Moze to byt tym, ze mam pracu, kde som vystavena klime a neodmyslitelne k tomu patri praca s pc, avsak pokial mam moznost, vyhybam sa im co najviac. Alergiu by som vylucila, pretoze slzenie mam po cely rok, cize na pel to urcite nie je a na prach tiez nie, pretoze prach je prirodzene vsade okolo nas a ked som vo vnutri, oci mam pokojne, slzia mi len ked som vonku, alebo ked pouzijem kozmetiku. Neviete niekto co by mi seriozne pomohlo, alebo aspon zmiernilo slzenie, prosim?
kuravesele
23.05.14,14:56
a nerobíte náhodu veľa za počítačom? ja to mám z toho...
Jahmanka
23.05.14,15:05
Momentalne pracujem aj s pocitacom a v klimatizovanom priestore, snazim sa vyhybat monitoru, ak nemusim pracovat s pc a ked sa da, idem prec z klimatizovanej miestnosti. Avsak podotykam, ze slzenie oci mam uz od strednej skoly, cize uz vela rokov, kedy som este pocitac vobec nemala a v klimatizovanom prostredi som sa tolko nepohybovala. Je pravdou, ze sa mi toto slzenie od strednej mierne zhorsilo a prave preto by som to chcela zmiernit, aby som si nejako vaznejsie neuskodila.
arizona
23.05.14,18:50
Skus zmenit ocneho lekara,mozno iny lekar bude dokladnejsie riesit problem a hladat priciny...
Slezenie oci moze sposobovat,alebo naznacovat viacero zdr.problemov. Ja by som navstivila aj obvodneho lekara a pytala sa na nejake vysetrenia.

Na nete je dost tem so slzenim oci, skus precitat, mozo nieco pomoze https://www.google.sk/search?q=nadmerne+slzenie+oci&rlz=1C1CHVQ_enSK525SK525&oq=nadmerne+slzenie+oci&aqs=chrome..69i57j0l2.4268j0j7&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8
maped
23.05.14,19:02
na opuchnuté a svrbiace oči je možná pomoc - studené obklady. Dá sa kúpiť aj maska na oči, ktorá sa dá schladiť do chladničky a priložíte si ju na unavené oči. Ja nemám dobré skúsenosti s očnými kvapkami, mne skôr oko ešte viac podráždili. V tomto prípade možno fakt stačí si oči umývať čistou vodou, aby sa odstránili napr. peľové nečistoty-uchovávať si oči v čistote, aby sa nedráždili a používať slnečné okuliare, no tie taktiež vždy umyť od prachu a peľu.
Peggynka
24.05.14,04:09
Mala si robené testy na alergiu?
Tiež by som išla za iným očným lekárom,minimálne by ti mal vysvetliť,čo zistil a prečo sa tak deje.Nemám rada diagnózy "asi".Vtedy môže viac uškodiť ako pomôcť.
Ani tu si sa nenašla-žiadna súvislosť?
http://www.zzz.sk/?clanok=9041
gimeno
24.05.14,14:12
Ako píše Peggynka, alergia je veľmi pravdepodobná, tam pomôžu len testy a antihistaminiká, určite by som túto možnosť nevylučoval. Čo sa týka prípravkov, ja mám dobrú skúsenosť s kvapkami Arufil (tzv. umelé slzy), dokážu zmierniť podráždenie aj slzenie.
bo25
25.05.14,12:36
Podobný problém so slzením očí mám aj ja, chodím k očnej lekárke a tá mi v určitých intervaloch prepichuje slzný kanálik, ktorý je vraj zle postavený a zle mi odvádza slzy z očí do ústnej dutiny. Kanálik sa mi celkom sťahuje a preto mi neodvádza slzy. Mne slzy viac sa tvoria pri vetre, ak idem z tepla do zimy a naopak. Lekárka mi hovorí, že je to od počítača.Beriam kvapky do očí, ktoré mi oči ako by premasťovali- nie som lekárka. Tak by som ti doporučila ísť na odborné očné vyšetrenie. S maľovaním mám tiež problém, tak sa v súčasnej dobe vôbec nemaľujem, ale všetko závisí od uhla pohladu. Tiež pracujem skoro stále s počítačom. Prajem dobré zdravie.
Terezia13
25.05.14,16:53
je potrebné urobiť aj vyšetrenie vysokého očného tlaku, môže to byť aj alergia alebo presilenie očí, všetko sa liečí ináč a to už musí zistiť očný lekár
Nozicka
23.04.17,18:18
Aj ja sa borim s týmto problémom a lekár mi tiež povedal, že je to normálne. Veľmi ma to obmedzuje a teda normálne to iste nie je. Viem podľa starších ročníkov s týmto problémom ze ide o upchane kanáliky, a tým sa zabraňuje odtekaniu sĺz do ústnej dutiny. Asi to nie je jednoduché odstrániť, preto lekári tvrdia, že je to normálne. Škoda, že asi oni nemajú takéto ťažkosti, inak by netvrdil, že je to ok. Mrzí ma to, asi som nepomohla.
kopretinka
23.04.17,20:10
tak otázka je spred troch rrrokov....takže------
branislavp
24.04.17,04:32
možno už aj oči prestali slziť. Ale pre tých, ktorí majú takéto očné problémy určite to nezanedbávať a ísť k odbornému lekárovi. Popri tom odpodúčam piť čaj z očianky a umývať si oči z odvaru z očianky.
korela
24.04.17,10:19
Kvôli téme som teraz prišla na to, že to nie je normálne, ak mi začnú v zime, ako ročnom období, v okamihu vonku slziť oči. Očný tlak mám dobrý, dobré boli aj iné vyšetrenia u očnej lekárky asi pred 5 rokmi, a to po 20 r. slzení a možno i viac. Zvádzať tento problém na PC asi nebude v poriadku, mne začali takto reagovať oči dávno pred používaním PC, niekde som čítala, že môže ísť o alergiu na chlad, neprisudzovala som tejto informácii žiadny význam. Make-up si to neodnášal, tak som to ani neriešila. Akonáhle prejdem v zime do tepla, slzenie ustane, obchody, doprava, doma...
Nasledujúcu zimu si budem všímať, pri akej teplote mi to bude nastupovať.