Bednarova J
24.05.14,22:18
Ako mám urobiť tvarohovú plnku, aby bola jemná a vláčna a nie hrudková a teda aby v nej nebol ten tvaroh viditeľný?
Darina1234
24.05.14,20:24
ked nechces hrudky, tak kup aj hladky tvaroh, alebo ho rozmixuj
veronikasad
24.05.14,20:43
Pokial robím tvarohovú plnku do koláča (nie na palacinky) , žltok +ostatné prísady rozmiešam s tvarohom. Bielok z vajíčka vyšľahám na sneh a nakoniec vmiešam do plnky spolu s trochou detskej krupice.
Peggynka
25.05.14,05:43
On sa svojim spôsobom pri pečení teplom zrazí,ale zamiešaj si do zmesi vanilkový pudingový prášok alebo zlatý klas a zmes si urob až tesne pred použitím,nie dopredu.Cukor spôsobí,že tvaroh pustí vodu a koláč bude mokrý.
cacka
25.05.14,06:44
Mne sa na toto osvedčil BIO tvaroh z BILLY...taký krémový som skrátka ešte nikde nenašla...
Dáša_
25.05.14,06:48
Z lidla v kybliku je absolutne hladký. A plnku robim tak, ze uvarím super hustý zlatý klas s cukrom - 3 zlate klasy do 0,5l mlieka. Do vychladnutho zamiešam tvaroh - aspon 1 kg a ak sme velmi mlsni, tak aj vyslahanu slahacku. Ak treba, este pridám práškový cukor a prípadne vanilku.
maped
25.05.14,07:54
stačí použiť nehrudkový tvaroh (cca 500 g), cukor (ja používam trstinový), biely jogurt alebo smotanu, prípadne ešte šľahačku a vmiešať želatínu. Puding nepoužívam, stratí sa mi v tom chuť tvarohu. Ale viacej ľudí, viacej chutí :)
babka - ježibabka
25.05.14,08:23
Ten tvaroh nie je ako býval, vtedy nebol žiaden problém s plnkou. Teraz som veru neraz rozmýšľala. čo do neho dám, aby som nemala brču. Ale na dedine v obchode nemáš na výber. Momentálne mi syn nosí z farmy z Moravy a ten je perfekt. Niekedy ho musím aj riediť. Do plnky dávam: cukor, vajce, vanilkový cukor, škoricu, citrónovú kôru a hrozienka.
Peggynka
25.05.14,08:57
Ja keď chcem len na posýpku rezancov,tak si kúpim vážený z milkagra,tiež je výborný-ako domáci.
hubatá
28.05.14,03:32
Ak chcem mať hladký tvaroh v plnke, tak rozmixujem s trošilinkou smotany alebo mlieka hrudkovitý tvaroh na takú konzistenciu aká mi vyhovuje ...... dúfam že som dobre pochopila zadanie.