jancus
25.05.14,12:46
Dobry den, stala sa mi taka vec ze bolo voci mne zacate exekucne konanie...prisiel mi papier ze bude pohladavka uhradena zrazkami zo mzdy, takysto som bol vo firme kde pracujem za ekonomkou a jej poslali papier ze ma poukazovat 1/3 mzdy na ucet exekutora...toto celkom chapem a chcel som to tak nechat bohuzial v piatok som prisiel na svoj ucet a miesto 1/3 tam mam minus 1100e chcem sa opytat ci je to bezny postup exekutora pripadne ci sa s tym da nieco robit? dakujem
draik
25.05.14,14:18
Exekútor blokuje účty a majetok, skutočne strhnutá bude len čiastka, ktorá zodpovedá exekučne vymáhanej pohľadávky vrátane trov.
willma
25.05.14,15:01
účet budeš musieť oželieť a dohodnúť sa s účtovníčkou na platbe v hotovosti. Inak ani ja nechápem konanie exekútorov - raz je pohľadávka hradená formou zrážok zo mzdy, tak by mali nechať ostatné na pokoji. Svojim konaním privádzajú ľudí na mizinu, lebo blokovaním účtu im nezostane ani na slanú vodu a dostanú sa tým do neskutočného mlynu. :(
MarcoM
25.05.14,15:18
Prečo dlžník neuhradí svoj záväzok? Finančné prostriedky na to očividne mal. Tak aký problém? Exekútor má vymôcť pre veriteľa jeho pohľadávky čo možno v najkratšom čase. Keď nechcel mať problém mal hradiť svoje záväzky
willma
25.05.14,15:28
ako si vydedukoval, že dlžník peniaze mal? Exekútor sa nestará, koľko peňazí je na účte - môže tam byť len povinné minimum - exekútor dá príkaz na zablokovanie dlžnej sumy a tým sa dostane účet do menšieho alebo väčšieho mínusu. A nesúď človeka - nikdy nevieš, prečo sa vec dostala až na exekútorov stôl. Taký odklad v banke na pol roka pri nezamestnanosti dlhšej ako rok resp. dva nič nerieši a banka po polroku požaduje klasické úhrady navýšené o čas odkladu - iná cesta nie je a ani ochota riešiť neriešiteľnú situáciu. K tomu sa pridružia dlžoby za energie, byt a si tam kde si si nepredstavoval ani v najhorších snoch.
duves
25.05.14,16:39
Exekutor rozosiela exekučny prikaz do všetkych peňažných ustavov a vkladové účty maju blokaciu do výšky pohladavky.
jancus
25.05.14,23:52
noo k tomu preco dlznik neplatil...som v exekucii s byvalim kolegom ktory sa vyjadril ze to neplanuje platit tak som si to chcel nechat strhavat aby to aj jemu tak nutene urobili lebo inak je jedno ci by som zaplatil polku alebo co dalej by to vymahali od oboch tak som myslel ze to je jediny sposob aby sme to zaplatili na rovnako... a inac neexistuje sposob ako si dohodnut splatkovy kalendar v tomto stadiu, z uctu totiz platim dalsie veci a chodia mi tam prostriedky na zivobitie, v podstate zajtra nemam zaco natankovat aby som siel do prace z ktorej mzdy mi chce strhavat, pripadne pomoze ked si necham posielat peniaze na iny ucet nie na moje meno? alebo to hned cez firmu zistia a zablokuju? :/
MIRKA111
26.05.14,11:34
Momentálne by som riešila to zablokovanie účtov dohodov so zamestnávateľom na výplate mzdy v hotovosti. Exekútor zablokuje všetky účty....