miruka
25.05.14,17:47
Pracujem u súčastného zamestnávateľa 3 roky ako účtovníčka. Pomery sa vo firme však veľmi zmenili k horšiemu. Aj celková ekonomická situácia firmy aj iné. Firma má zahraničních majiteľov a mne ako ekonómovi posielajú vyslovene maily ktoré spochybňujú moju prácu a provokujú ma akoby ich zámerom bolo vyštvať ma z firmy. Zamestnanci firmy sú frustrovaní ako aj konateľ. Ja som už s nervami v koncoch a chcem z tejto firmy odísť. Aj si hľadám prácu a chodím na pohovory. Problém je však v tom, že na pohovoroch chcú nástup ihned a ja jako ekonóm neviem z firmy odísť ihned. Zvažovala som aj tú alternativu, že poviem konateľovi svoj zámer a nech aj firma hľadá ekonoma a aj ja si budem potom hľadať prácu. Aký máte na to názor?
duves
25.05.14,16:35
Ak máš istotu, že pracu najdeš po tom čo daš vypoved, tak daj vypoved. Ak by si odišla od sučasneho zamestnávateľa svojvolne, tak by to dal na súd a pravdepodobne by to vyhral.
miruka
25.05.14,16:58
Neviem, že ako si myslel, že svojvolne, odísť môžem len buď dohodou alebo výpoveďou, takže on s tým musí súhlasiť.
kopretinka
25.05.14,20:31
Neviem, že ako si myslel, že svojvolne, odísť môžem len buď dohodou alebo výpoveďou, takže on s tým musí súhlasiť.
súhlasiť musí iba s dohodou,nie s výpoveďou.
misoft
26.05.14,06:16
Neviem, že ako si myslel, že svojvolne, odísť môžem len buď dohodou alebo výpoveďou, takže on s tým musí súhlasiť.
Kopretinka ti vysvetlila - ja to rozoberiem -
dohoda - ty a zamestnávateľ sa DOHODNETE, že xx.xx.xxxx končíš pracovný pomer. Punktum.
výpoveď - hodíš na lajstro - dávam výpoveď podľa........., ku dňu.........., podpišeš, šmaríš na stôl a basta.
A ešte niečo - aj v tých nových zamestnaniach sa predsa dá dohodnúť, kedy nastúpiš... pretože ak žiadajú OKAMŽITE, tak sa dostaneš z dážďa pod odkvap.....a budeš tam, kde si bola predtým....zamestnávateľ týmto spôsobom vyjadruje "žiadne kompromisy, bude tak, ako som povedal"....
miruka
26.05.14,13:07
Ano je to pravda, ale na druhej strane je toľko účtovníčok a keď firma potrebuje silu do 2 týždňov, tak nebude čakať 2 mesiace. A týmpádom som ja vyšachovaná.
Tweety
26.05.14,13:20
Ja by som sa priklonila k tej alternatíve, čo aj sama uvádzaš a to, že by si svoj zámer odkonzultovala so zamestnávateľom a podľa toho by si sa potom zariadila.
bodliak
26.05.14,13:41
Ak si si istá, že do mesiaca si robotu nájdeš a máš fin. rezervu na toto obdobie,
skús dohodu k nejakému termínu a ak sa nedohodnete, daj klasickú výpoveď.
Hneď môžeš hľadať robotu k tomuto termínu. Buď nájdeš, lebo nový bude ochotný počkať, alebo sa priblíži ten čas, kedy povieš od budúceho týždňa, o zajtra, ... hneď.
dariusko
26.05.14,13:47
Ak si si istá, že do mesiaca si robotu nájdeš a máš fin. rezervu na toto obdobie,
skús dohodu k nejakému termínu a ak sa nedohodnete, daj klasickú výpoveď.
Hneď môžeš hľadať robotu k tomuto termínu. Buď nájdeš, lebo nový bude ochotný počkať, alebo sa priblíži ten čas, kedy povieš od budúceho týždňa, o zajtra, ... hneď.


A naznač, že ak sa nedohodnete, tak budeš čerpať všetko možné, ale už neprídešššš



Ja som raz tak odchádzal (že Otvos ma už zajtra nechce vidieť) :



1, doniesli mi naraz 3 hrubé porušenia PD

2, prečítal som

3, zamietol som

4, do 2 hodín tam bol zas, či podpíšem antidatovanú výpoveď s 2 mes. odstupným



5, súhlasil som s férovým jednaním :D
Katy a R
26.05.14,13:48
pozri sa - keď si s nervami v koncoch - daj výpoveď - lebo už je koniec mesiaca ! dáko už vydržíš výpovednú dobu. a ak by sa ti pohoršilo (zdravie) - môžeš aj lekára navštíviť!
... a nikdy nevieš - možno keď dáš výpoveď - aj oni sa budú ochotní dohodnúť sa na skoršom termíne ???