Vanda11
25.05.14,19:42
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kedy mi zaniká nárok na mzdu. Pracovala som ako brigádnička, no bohužiaľ som nemala zmluvu. Naposledy som bola v práci v decembri a keďže práca bola od miesta môjho bydliska vzdialená, tak som nemala bohužiaľ čas si pre mzdu až doteraz ísť. Mám ešte nárok na túto mzdu za december? Prípaden kedy strácam nárok na mzdu? Za odpoveď ďakujem.
arizona
25.05.14,19:48
Narok na vyplatenie mzdy nestracas. Len neviem,ako dokazes, ze si vo firme pracovala, ked nemas zmluvu a zamestnavatel ta zataji...
Kde si bola 5 mesiacov? Ti ta mzda nechybala?
Vanda11
25.05.14,21:03
Ďakujem za odpoveď. Viem, že je to zvláštne, ale momentálne mám popri škole ďalšie dve brigády, takže mi tá mzda až tak nechýbala. Teraz ale pôjdem zhodou okolností do mesta, kde som mala túto predchádzajúcu brigádu. Takže ma napadlo, že sa pre ňu konečne môžem zastaviť. Na účet som si peniaze nemohla dať poslať, pretože som snimi nemala zmluvu, tak ma vyplácali v hotovosti. Len tak mimochodom ja som zmluvu chcela, ale zamestnávateľ mi ju dva roky, čo som tam pracovala nebol ochotný vystaviť. V tej dobe som inú brigádu nemala, tak som bola ochotná pracovať aj za týchto podmienok.
Katy a R
25.05.14,21:19
nuž ale keď nemáš zmluvu - tak ťa môže aj poslať kade ľahšie - takže o nároku sa veľmi nedá hovoriť (nepracovala si, ak nemáš ako dokázať) - iba na jeho dobrej vôli záleží, či ti vôbec niečo dá ? ..