Janino48
25.05.14,18:57
Ocitol som sa v životne dôležitom rozhodnutí. Mám či nemám podať trestné oznámenie na manželku, ktorá sa v minulosti dopustila podvodu, ale ja som ju ako milujúci manžel z toho vytiahol mojim nepravdivým tvrdením. Ostal jej dlh vo výške 90.000 Euro potvrdený právoplatným rozsudkom a pohľadávka bola postúpená na Slovenskú konsolidačnú a spolu s úrokmi narástol dlh na 230.000 euro.
Situácia sa zmenila, teraz ona zarába ako opatrovateľka v Rakúsku 1350 euro a ja poberám len dôchodok vo výške 192 euro aj vďaka jej, že ako podnikateľka mi neplatila, sociálne a dôchodkové poistenie.
Kedže podala žiadosť o rozvod (mohol by som to riešiť žalobou o zrušenie BSM) obávam sa, že budem znášať polovicu jej bremena a navyše sa chcem očistiť od jej ohovárania pred mojími deťmi, že vinník som ja, aby bolo spravodlivosti učinené zadosť. Ako je to s rokmi premlčania alebo nepremlčania?
V roku 1992 si zobrala úver na presne určený ciel - vydavateľskú činnosť vo výške 2,3 milióna, ktorý nevrátila. V skutočnosti peniaze chcela rozmnožiť cez rodinného príslušníka, ktorému banka odmietla požičať na pestovanie tabaku a iné. Myslela si, že zbohatne ale peniaze sa jej nevrátili. Ja som jej na úver ručil rodinným domom, ale banka ma omylom (politická objednávka) zapísala tiež ako dlžníka i keď som nebol žiadateľ o úver. (neskoršie na môj návrh, súd v občianskom konaní rozhodol, že úverová zmluva je voči mne neplatná)
Banka podala trestné oznámenie na nás oboch z podozrenia spáchania úverového podvodu, (už pri vybavovaná úveru mali v úmysle ho nevrátiť) boli sme obvinení, ja ako spolupáchateľ, obžalovaní a 4 roky sme prežívali obavy z vezenia, ktoré nám hrozilo vo výške 7-12 rokov, to bola trestná sadzba. Podľa môjho názoru je 12 rokov premlčacia doba.
Ako sme z toho vyviazli, manželka ma nahovorila aby som použil moje účtovníctvo z môjho podnikania vo sfére vydavateľa na krytie jej úveru a tak odvrátil hrozbu uväznenia. Tak sa stalo, kedže som bol aj ja obvinený, použil som na záchranu odvrátenia hrozby väzenia, doklady z mojej firmy aby to vyzeralo tak, že peniaze preinvestovala cez moju firmu a nie na vlastnú spotrebu.
Napokon na hlavnom pojednávaní konanom dna 8.2.1999 súd rozhodol tak, že nás oboch spod obžaloby oslobodil a toto rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 1.3.1999. To je prvý záchytní dátum.
Medzitým sme boli nútení hľadať ochranu v zahraničí a preukázateľne (rozsudok zo Švajčiarska) sme sa zdržiavali od 11.6.2001 do 13.10.2005 mimo územia Slovenska a to v azylovom konaní vo Švajčiarsku. Teda 4 roky 4 mesiace a 2 dni sme boli mimo územia SR, kedže od právoplatnosti rozsudku 1.3.1999 do dátumu 11.6.2014 (termín kedy chcem podať trestné oznámenie), uplynulo menej ako horná hranica vtedy 12 ročného trestu malo by byť trestné oznámenie účinné.
Otázka znie: Stála premlčacia doba alebo plynula počas azylového konania v zahraničí.
Dôvod? Manželka sa medzitým úplne zmenila, zabudla, že som ju vytiahol z bahna a na oplátku ma ona minulý rok vyhodila rafinovaným trikom na ulicu (ona zarába ako opatrovateľka 1350 euro a ja dostávam aj vďaka jej pričinením 192 euro dôchodok)a požiadala o rozvod. Ja žijem ako bezdomovec a bezbranný na ulici a ona v komerčnom prekrásnom byte, nakoľko dve deti študujúce v Rakúsku prinášajú á 400 euro, teda majú spoločný príjem 2150 euro a ja len 192 euro. Žiaľ mi ide o život, buď zomriem na ulici ako bezdomovec alebo ona bude vo väzení a ja budem v Rakúsku dostávať vyrovnanie dôchodku až do výšky 850 euro a tak spolu s deťmi prežijem. Je to kruité, ale nič iné mi nezostáva.
Nebol by som taký pomstychtivý, ale dva roky pripravovala aj so svojou sestrou moje bezdomovstvo a ja som bol bezbranný, (jej sestra bola sprostredkovateľkou keď sa cez ňu preliali peniaze z úveru) a deti napokon uverili, že ja som ten vinník prečo má ona dlh. To nemôžem takto nechať aj za cenu, že sa vystavujem rizika trestného stíhania z klamstiev. Verím, že vyviaznem s podmienkou.
Na strane druhej mám dôkazy súdneho znalca, že všetky doklady pochádzali z môjho vydavateľstva a ona nemá žiadne doklady o použití úveru, teda minula peniaze pre vlastnenú potrebu a urobila tento podvod. Som nútený podať toto trestné oznámenie, žiaľ aby bolo spravodlivosti učinené za dosť, len potrebujem mať istotu, že bude úspešne. Som si vedomí, že aj ja budem znášať zodpovednosť za nepravdivú obhajobu, ale kedže som bol aj ja obvinený, musel som sa brániť a bránil som aj osobu blízku manželku. Napokon súd neskoršie rozhodol, že som bol zapísaný ako spoludlžník neoprávnene a aj v oslobodzujúcom rozsudku som bol uvedený jako občan, ktorý nemal nič spoločné s úverom, lebo som nebol žiadateľ. Samozrejme na toto mi zodpovedať nemusíte, je to vecou dokazovania, zaujíma ma teda či sa bude započítavať pobyt v zahraničí, alebo premlčacia doba pobytom v zahraničí stála.
Záverečný bónus: Ponúkam 20% z výnosu na ďalšie konanie vymahanie viac milionovu pohľadávku spis žurnalizovaný na www.koloseo.info/sudy/7C93
Ďalej zaujímajvé súdne spory s účasťou 40% z výnosu zo súdneho sporu o viac jako 500.000 euro, najradšej všetko, ponuka na www.koloseo.info/ponuka
Ďakujem
Ján Molnár, 0903382903
www.koloseo.info
Návrh na trestné oznámenie - podrobnosti (http://www.koloseo.info/sudy/1T101-14/)
lujza.j
25.05.14,17:00
alaya1
25.05.14,17:11
Opat tato tema? ved sa opakuje.