kovacikovalucia3
25.05.14,20:29
Dobrý deň, viete mi niekto poradiť, kedy sa účtovná jednotka stáva platiteľom spotrebnej dane?
Peggynka
25.05.14,18:39
kovacikovalucia3
25.05.14,18:49
hej ten zákon prechádzam, len sa tejto problematike nerozumiem skoro vôbec, takže tomu moc nechápem ... len som chcela vedieť, či to nie je niečo ako obrat pri DPH alebo čo. Ale ďakujem aj tak.
Peggynka
25.05.14,18:52
Aby si mohla dostať nejakú odpoveď,musíš napísať o aké podnikanie ide.Preto som ti prilepila finančákov.
kovacikovalucia3
25.05.14,18:54
s.r.o. , ktorá sa zaoberá predajom vína (tiché a šumivé), nejde o žiadnu reálnu firmu, len robím v jednej práci v škole účtovanie na účte 345.
Peggynka
26.05.14,06:10
Excise Duty
26.05.14,06:27
Tu je podstatné uviesť, či firma predáva tiché vína a šumivé vína vlastnej výroby alebo ich nakupuje od niekoho iného a či tieto vína má v držbe v režime daňového voľného obehu alebo v režime pozastavenia dane, čo by predpokladalo registráciu daňového skladu. Spotrebné dane nie sú až také jednoduché a vyžadujú aspoň základné vedomosti o ich mechanizme.
Peggynka
26.05.14,06:33
Tam sa už stratí,nemyslím,že by si poradila.Porozumieť jazyku zákonov nie je jednoduché.Ja som zaplatila pokutu,že som nerozoznala výraz koncový-konečný spotrebiteľ (60€).Sic!
Excise Duty
26.05.14,06:53
V prípade spotrebných daní to nefunguje tak, že sa niekto zaregistruje ako platiteľ dane, v spotrebných daniach sú špecificky zadefinované a následne zaregistrované subjekty, ktorým vzniká daňová povinnosť rôzne podľa druhu daňového subjektu a rovnako aj v rôznych lehotách povinnosť zaplatiť daň. Nedá sa to len tak jednoducho vysvetliť, je potrebné poznať smernicu Rady č. 2008/118/ES o všeobecnom systéme spotrebných daní a o zrušení smernice 92/12/EHS.
Na tak jednoducho formulovanú otázku sa dá odpovedať len podobne jednoducho - keď jej vznikne daňová povinnosť.
Excise Duty
26.05.14,11:05
No neporadí si nijako, daň totiž musí zaplatiť každý, komu vznikne daňová povinnosť, a to ani nemusí byť nijaká účtovná jednotka. Neviem, či si študentka sama zvolila prácu alebo jej ju niekto zadal. Zato je mi však známe, ako sa na stredných školách vykladajú spotrebné dane...no strach a hrôza!
Čo už, keď ani minister financií nemá jasno v tom, aký je rozdiel medzi daňovým skladom a colným skladom.
kovacikovalucia3
26.05.14,11:24
Víno nakupuje od niekoho iného. Myslíte, že keby odcitujem § 11 - Osoba povinná platiť daň, tak je to zle? Chápem, že sa to nedá takto pochopiť, ale ďakujem vám za ochotu.