katka2006
08.04.06,22:17
Viem,že to tu už bolo z časti preberané, ale neviem ako to teda má byť správne. Stretla som sa s rozdielnymi názormi.
Uvediem konkretny príklad.
Výpis z účtu mi prišiel napr. 23. marca, na výpise je dátum - zo dňa 21. marca... a na tom výpise sú napríklad položky
20.3. - úhrada faktúry...
21.3. - poplatky banky...

Aký dátum mám pri zaúčtovaní použiť? Dátum ked som držala v rukách ten výpis, alebo dátum kedy daná operácia prebehla? Má s tým niekto skúsenosti, že mu to nejaká kontrola vytkla? Vie mi niekto s istotou poradiť ako je to správne? Prosím Vás, poraďte,
ĎAKUJEM MOCKRÁT
:confused:
Paula
08.04.06,20:28
Aký dátum mám pri zaúčtovaní použiť? Dátum ked som držala v rukách ten výpis, alebo dátum kedy daná operácia prebehla? Má s tým niekto skúsenosti, že mu to nejaká kontrola vytkla? Vie mi niekto s istotou poradiť ako je to správne? Prosím Vás, poraďte,
ĎAKUJEM MOCKRÁT
:confused:
Dátum zaúčtovania = dátum, kedy operácia prebehla.
KEJKA
08.04.06,21:44
dátum účtovania - môže byť reálny dátum, kedy účtuješ, napr. aj 23.2., kedy máš výpis.
Ale ak ide o úhradu, tak dáš dátum, kedy operácia prebehla, teda 21., 22., atď.
(Dátum úhrady faktpry)
Paula
09.04.06,04:52
dátum účtovania - môže byť reálny dátum, kedy účtuješ, napr. aj 23.2., kedy máš výpis.
Ale ak ide o úhradu, tak dáš dátum, kedy operácia prebehla, teda 21., 22., atď.
(Dátum úhrady faktpry)
Áno, s týmto súhlasím, pokiaľ soft umožní použiť dva rôzne dátumy - jeden pre zaúčtovanie (alebo ako katka2006 píše "keď držím v ruke výpis" )a iný dátum pre konkrétny pohyb. Sú softy, ktoré umožnia aj 3.dátum - pre nárok na odpočet DPH.
katka2006
09.04.06,09:50
Ďakujem všetkým. Moc ste mi pomohli... Vďaka