davidko12345
25.05.14,20:59
ivka70
25.05.14,19:06
Ak si na SK nemala platene poistenie v nezamestnanosti aspon 2 roky (730 dni) z poslednych 3 rokov pred evidenciou na UP, narok na podporu v nezaemstnanosti ti nevznikne.
Mozno by ti vznikol v krajine, kde si pracovala (zahranicie) a ak je to EU, da sa davka transferovat na SK.

Davky v hmotnej nudzi pozri tu:
http://www.upsvar.sk/br/odbor-socialnych-veci-a-rodiny/oddelenie-pomoci-v-hmotnej-nudzi/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=311611
felix1
25.05.14,21:28
Velni rad prispejem z mojich dani a odvodov na tvoje studium kdekolvek ( doma alebo v zahranici). Podmienoku je, ze to ze to do posledneho centu vratis dalsienu studujucemu v SR (odpracovanim ,, menej zaplatenej,, prace v SR). Mas zaujem studvat, pracovat, alebo poberat podporu v akejkolvek forme ? Na 25 rokov si mala dost casu ,,dostudovat,, bez dalsich nakladov pre ost. poplatikov ( vratane babiciek z Horneho Dolneho kde jej vnuk je po strednej xYxx bez zamestnania) . Je pre mna neprijatelne v tvojom 25 roku zivota naprogramovat dalsiu karieru na zaklade vychytralosti zneuzivanej praxe v EU. Prajem ti vela stastia v POCTIVEJ praci.
sosak
26.05.14,04:13
Externe študujúci na Slovensku obvykle pracujú, samozrejme, ak majú kde. Nepíšeš, čo si robil -a, v zahraničí, poprípade v eu. Môžu ťa podporovať rodičia.:)
jslancik
26.05.14,05:50
popri externom štúdiu máš právo PRACOVAŤ.
Chobot
26.05.14,06:46
A čo si robil doteraz v zahraničí? Pracoval si niekde? Ak áno, možno z toho ti vznikol nejaký nárok na podporu v nezamestnanosti, ale v tej krajine, kde si pracoval.
davidko12345
26.05.14,07:08
Ano pracoval som 4 roky v zahranici a mam pravo na davku v nezamestnanosti z tejto krajiny. Chcel som len vediet ci ako externy student mam pravo poberat davku v nezamestnanosti alebo ci ked nastupim na studium tato davka zanika.
davidko12345
26.05.14,07:09
ano mam pravo na davku v nezamestnanosti z krajiny EU kde som doteraz pracoval. Zaujíma ma či tento nárok nezanikne ked nastupim na studium externe ?
davidko12345
26.05.14,07:11
Samozrejme že sa chystám pracovať :) Nie rodičia si to nemožu dovolit. Pracoval som v zahranici 4 roky a platil vsetky dane
davidko12345
26.05.14,07:13
Vdaka za Tvoj názor. Nie som nejaky priživník ktory by sedel doma a nič nerobil prave naopak. Samozrejme že budem pracovať popri štúdiu. Ale ak je nejaka možnosť na prilepsienie si prostrednictvom EU noriem alebo Slovenských tak to rád využijem
jslancik
26.05.14,07:28
prepáč, ale teraz si tvoje konanie odporuje. Ak vyhlasuješ, že "budeš pracovať" popri štúdiu, prečo sa pýtaš na dávky, podporu, prídavky? Jedno vylučuje druhé. Jedine ak by si pracoval načierno...

"Samozrejme že budem pracovať popri štúdiu. Ale ak je nejaka možnosť na prilepsienie..."
davidko12345
26.05.14,07:35
Moja otázka znela Či je popri externom štúdiu narok na nejake pridavky alebo podporu od štátu. Chcel som radu odborníka alebo niekoho kto sa vyzná v tomto odbore. Nepotrebujem Vase osobné názory na moj život a co mam a nemam robiť. Ak by som chcel hlupy komentar napisem do Topiek.sk. Pytam sa na zákon ktory sa vztahuje k mojej situacii. Vase osobne názory su mi ukradnute. Prajem prijemny den
taiko
26.05.14,07:45
musis sa spytat v krajine, kde si pracoval a platil socialne odvody.