marcel882
25.05.14,21:32
Je spravny postup, ze mi 3-4 cm polystyren nelepili a iba sroubovali? Ked sa rukou dotknem fasady v lepidle tak niektore miesta dost pruzia, co je asi preto, ze polystyren nelepili. V montaznom navode od vyrobcov citam, ze sa to ma lepit...

Ake mate skusenosti?

Doplnenie na zaklade otazok z reakcii:

Podla prehybania sme zistili, ze to asi nie je uplne ok a preto sme cast rozobrali a z toho zistili, ze to je nelepene. Je to fakt nelepene.

Je to krive, neprilieha to a bojim sa, ze bez strhnutia a urobenia nanovo by to casom aj tak spadlo, praskala, alebo by to strhol vietor, lebo sme na kopci a tu strasne fuka.

Polystyren 3-4 cm je vrchna vrstva, pod tym je na tehle este specialny material, ktory spolu robi 40 cm zateplenia.

Vrchna vrstva je kvoli fasade a ta je preto fasadnym polystyrenom + sietka a lepidlo.
command
26.05.14,04:02
Ja si myslim ze lepit sa malo urcite a srobotvat ako ty hovoris inak by sa malo spravne hovorit kotvit by sa malo len okolo okien a pri vyssich stavbach ale niektory nekotvia ani tam a len lepia.
robo197
26.05.14,04:45
Treba pána majstra sa opýtat.
Pán majster, na svoju robotu dáte záruku aj bez lepenia?
Totiž on to musí vedieť či dat,alebo nedať.Dúfam, že v dnešnej dobe nerobia bez papiera, síce je to lacnejšie(obcas pre Teba ani nie) ale nemáš žiadnú záruku...
A 20% na záruku sa oplatí....
TomasHC
26.05.14,04:58
Záruka - ja nehovorím že nie, ale vymožiteľnosť práva v takýchto prípadoch sa limitne blíži k nule. Skôr by som dal za ďalších 500€ tým "majstrom" dolámať ruky...
Peggynka
26.05.14,05:14
Na paneláku v PP nekotvili a prišiel vietor...Vyzliekol im panelák z polystyrénu. A teraz čo? Si sa neozval,keď to robili? Zaplatil si im? Toto je teraz najväčší problém-úžasné technológie,ktoré sa nedodržiavajú a potom problém,že to nefunguje ako má.A moja skúsenosť? Dozor !!!
nika.sum
26.05.14,05:29
no ja nie som sice odbornik,ale nas bytovy dom zateplovali predminuly rok a viem, ze lepit - lepili, to sa urcite musi, a tiez kotvoli kazdy jeden kus polystyrenu niekolkymi kotvami a to sme nizky 4-poschodovy dom. Dost skoro si to overujete, ja by som sa hned pytala ked to tam davali...
jslancik
26.05.14,05:42
hm, ak tomu dobre rozumiem, tak ty ani naisto nevieš, či to nie je lepené. Iba dedukuješ na základe, že "niektoré miesta dosť pružia...". Neviem, ako to vieš posúdiť, ako to pružiť môže a ako už nemôže. Možno to lepili na terče, alebo čo vymysleli.

Mimochodom, čo myslíš, že "3 - 4 cm polystyrén"? Ak to voláš "zateplenie", tak neviem, čo na to povedať. Vieš, aký cenový rozdiel by si mal, keby si dal nejakú 10 či hrubší polystyrén? Cena za polystyrén by sa ti zvýšila cca na 2,5 násobok. To je všetko. Ostatné náklady sú nezávislé na hrúbke polystyrénu. Samozrejme, museli by dať lepidlo, ale to sa má tak či tak dávať.
jslancik
26.05.14,05:43
ale tu píše, že asi "iba kotvili" kotvami. Bez lepidla. čo je dosť nepravdepodobné, ale budiž.
alltracboy
26.05.14,06:24
podla mna by nikto nedokazal spravit rovnu fasadu iba kotvenim, takze lep tam podla mna bude (jedine ze by zadavatel videl ze to robili bez neho). iba kotvit by sa dalo ak by bol dokonale rovno pripraveny povrch co je prakticky nemozne. Kazde narazanie alebo srobovanie kotiev by EPS bez lebo dorazilo uplne na stenu. 5cm EPS moze pruzit, nieje to velka hrubka, a ked je to lepene na terce tak sa tomu ani nedivim. Otazne je kolko sa to prehyba co na fore asi nikto presne neodhadne.
Peggynka
26.05.14,06:30
Píše,že "asi" pruží,lebo ho nelepili...Celé to zadanie je...o ničom.
jslancik
26.05.14,06:31
jj... veď som mu napísal...
jslancik
26.05.14,06:33
... a on má 3 až 4 cm polyst. Ak je na terčoch, musí pružiť až až.
bol by to veľký problém, robiť bez nalepenia, iba na kotvy. Neverím, že by to nejaký majster robil iba kvôli ušetreniu na lepidle. Ale ktovie, ak si to majstri nevedia spočítať, alebo to nikdy nerobili...
marcel882
26.05.14,07:40
Podla prehybania sme zistili, ze to asi nie je uplne ok a preto sme cast rozobrali a z toho zistili, ze to je nelepene. Je to fakt nelepene.

Je to krive, neprilieha to a bojim sa, ze bez strhnutia a urobenia nanovo by to casom aj tak spadlo, praskala, alebo by to strhol vietor, lebo sme na kopci a tu strasne fuka.

Polystyren 3-4 cm je vrchna vrstva, pod tym je na tehle este specialny material, ktory spolu robi 40 cm zateplenia.

Vrchna vrstva je kvoli fasade a ta je preto fasadnym polystyrenom + sietka a lepidlo.
alltracboy
26.05.14,08:06
nech to spravili ako chceli, ked to chce zadavatel riesit tak ma jednu moznost co ma napadla. Pokial sa to prehyba vela (objektivne) da sa prevrtat eps 10mm vrtakom a zmerat odstup od fasady.. potom by som narobil vrty v 50cm mriezke a do kazdeho strekol penu na lepenie EPS na penu. To by malo eliminovat to prehybanie nakolko pena spravi v dutinach terciky ktore to vystuzia a prilepia.
jslancik
26.05.14,08:07
hm, a s majstrami ste si odsúhlasili pracovné postupy? Možno nebolo možné na "špeciálny materiál" použiť lepidlo, alebo ktovie. Nepoužili nejaké "lepidlo na polystyrén", ktoré nie je také viditeľné?

Ale ak bol "špeciálny materiál" rovný, tak by nemal byť problém, aby bol aj polystyrén rovný.