zuzana1900
25.05.14,21:34
ide o nieco ako farmu alebo nieco take, jento podnikatel nieje registrovany v obchodnom reistry a ma zamestancov na cierno ktora pe neho vykonavaju prace za menej ako minimalnu mzdu uz vyse roka....
ivka70
25.05.14,19:37
Ice dive
25.05.14,19:47
hmmm ak ide o farmu môže to byť SHR, a nemusí byť zapísaný v ORSR... ďalšia vec, že zamestnanci nemusia byť ani zamestnancami, len môžu brigádovať.....aj pri dávka z UP je tušim povolené pracovať určitý počet hodín do mesiaca...
zuzana1900
25.05.14,20:10
a ak tento "pracovny pomer" nieje nijako dokladovany, ziadnou zmluvou ani dohodou...skratka ide leno o cisty pracovny pomer pretrvavajuci uz vyse roka, pricom za "zamestanca niesu platene ziadne odvody ci uz soc. poistenie alebo cokolvek ine...v akom pripade by sme to teda mohli povazovat za pracu na cierno?
Ice dive
26.05.14,04:56
no a si ty ten zamestnanec, že to hovoríš s takouto absolútnou istotou? ak sa práca vykonáva bez akýchkoľvek zmlúv dáva sa za ňu odmena + neodvádzajú sa povinné platby tak hej jedná sa o prácu na čierno... avšak ak to nerieši dotyčný pracovník tak by som na tvojom mieste do toho nepchal nos... keďže pri práci na čierno môže fásnť pokutu ako zamestnávateľ tak aj pracovník... no a to by si tomu nešťastníkovi zamestnancovi veľmi nepomohla, ak by musel ešte aj pokutu splácať...
zuzana1900
26.05.14,10:56
nie niesom konkretny pracovnik ale viem o takomto pripade, a nerobim to pre potrebu ale je to zlozity pripad povedala by som...snazim sa pomoct jednej rodine kde rodina zije rodina iba zo socialnych davok...otec by mal na deti platit vyzivne, co sa vsak nedeja a ak ano je to minimalna suma cca 150 euro na styri deti...z coho sa neda fungovat a potrebovala by som "hlavu rodiny" pritlacit nejakym sposobom k muru a toto je jedine riesenie ktore mi napada..