bianca
09.04.06,00:12
Ahojte poraďáci, práve si lámem hlavu nad časovým sledom účtovania v peň. denníku. Viem, že všetko by malo ísť podľa dátumu. Ak robíte platcu DPH, a nahadzujete došlú Fa napr. v januári, ale máte k nej hneď aj priložený VPD, že bola uhradená napr. v marci, nahadzujete ju do PD hneď alebo až v marci?
Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. Teda v jan. fa došla, ale ja teraz už viem, že bola uhradená až v marci, ale teraz robím január, tak či môžem hneď účtovať úhradu, pretože v PD sa mi to teda neobjaví v časovom slede. Ale som to asi domotala.
Ď
KEJKA
08.04.06,22:41
Do peňažného denníká nahazuješ len reálne sumy - platby, teda pohyby na pokladni a v banke.
Faktúru v januári môžeš nahodiť len do knihy faktúr, záväzkov, do záznamov pre účely DPH, ale nie do PD. Tam pôjde až ten pokl. doklad s úhradou.
Aby si to mala správne, aj ked robíš "pozadu" - teda balík dokladov, asi za Q. platite+a, tak si tie spojené doklady (faktúru a pokl.) doklad budeš musieť rozdeliť.
bianca
08.04.06,23:00
Do peňažného denníká nahazuješ len reálne sumy - platby, teda pohyby na pokladni a v banke.
Faktúru v januári môžeš nahodiť len do knihy faktúr, záväzkov, do záznamov pre účely DPH, ale nie do PD. Tam pôjde až ten pokl. doklad s úhradou.
Aby si to mala správne, aj ked robíš "pozadu" - teda balík dokladov, asi za Q. platite+a, tak si tie spojené doklady (faktúru a pokl.) doklad budeš musieť rozdeliť.

Veľmi pekne ti ďakujem, takže to mám správne, len som sa chcela uistiť