attraver-siamo
26.05.14,13:27
Dobrý deň, bývame nedaľeko BA v jednej z dedín v Maďarsku. Pre nedávnom sme sa dozvedeli ( a aj uvideli ), že priamo za koncom nášho pozemku, v časti , kde sú rodinné domy, si chce nejaký farmár zo stredu dediny spraviť bitúnok, alebo teda ohradu s kravami. Prosím, vedel by mi k tomu niekto povedať viac? Starosta to obce to potvrdil, ale ja si myslím, že on si nemôže schvalovať čo chce. Maďarsko je predsa v EU a aj keby nie, aj on musí dodržiavať isté smernice. Ja sa do toho vôbec nevyznám, hľadám pomoc po právnej stránke, nakoľko mi nepríde vhodné vpovoliť v obytnej časti , kde sú samé nové domy a rodiny, aby tam bola ohrada plná kráv. Samozrejem nakoľko je to priamo za mojim pozemkom a v jeho tesnej blízkost, budem rada ta všetky možnosti, ako zabrániť tomu, aby sa tam niečo také postavilo.
misoft
26.05.14,11:30
Ohľadom živočíšneho chovu, spracovania potravín, bitúnkov, priemyselnej výroby v obytných zónach - musíš preštudovať platné zákony danej krajiny - v tvojom prípade Maďarska. A smernice sú smernice, tie by sa mali implementovať do zákonov - nie sú rozkazom, sú len odporúčaním....
attraver-siamo
26.05.14,11:35
ďakujem za radu. žiaľ len neviem po maďarsky
misoft
26.05.14,11:36
A ani ja......:D
misoft
26.05.14,11:39