shagek
26.05.14,15:11
Ahojte, chcem sa poradit o kupe pozemku ku ktoremu ide lesna cesta ktoru vlastni Slovenský pozemkový fond. Je zakreslena v katastri ako Zastavané plochy a nádvoria s vyuzitim ako Pozemok, na ktorom je postavená inžinierska stavba - cestná, miestna a účelová komunikácia, lesná cesta, poľná cesta, chodník, nekryté parkovisko a ich súčast.

Realne tam je lesna cesta po ktorej chodili auta k zahradam.

Chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti ako vytvorit z takejto cesty pristupovu cestu pre stavebny pozemok. Treba SPF poziadat o suhlas so stavbou cesty, poziadat od odkupenie alebo poziadat mesto o odkupenie a vybudovanie cesty ?

Pripadne co je potrebne pre stavebne povolenie mat za pristupovu cestu ? (spevnene, nespevnena, v mojom vlastnitve ? )
Ma niekto s tymto skusenosti ?

Ospravedlnujem sa mozno za tieto otazky, neriesim tuto problematiky nejak do hlbky zatial, idem iba kupit zahradu, na ktorej by som mozno v buducnosti chcel stavat, ale nechcem aby mi to bolo zmenoznene kvoli pristupovej ceste.

Dakujem vsetkym.
Ondrej Kozlovsky
02.06.14,19:56
Dobry den,

odpovedal by som protiotazkou preco chcete riesit nieco s SPF? Ak SPF vlastni priamo tento pozemok t.j. nezastupuje neznamych vlastnikov tak by som neriesil vlastnictvo. Skuste pripadne napisat preco potrebujete riesit tuto cestu je to ten dovod ze to len lesna cesta a vy by ste chceli mat vybudovanu asfaltku, alebo....