Veronika123454321
26.05.14,17:52
Ahojte. Uz naozaj neviem co mam robit preto sa chcem opytat ci nema niekto skúsenosť. Pred mesiacom a pol som brala antibiotika nakoľko som mala hnis na mandliach. Po dobrati mi tam ostala jedna mala bodka. Vo stvrtok minuly tyzden som bola u lekára s tym ze sa mi tam opäť dáva a ze mam na krku tvrde zvacsene nebolestive uzliny. Prehmatal krk pozrel hrdlo ze on ziadny hnis nevidi a krk je v poriadku ze sa mam naparovat. Skoro som odpadla. Od piatku mam neustály pocit na zvracanie, zda sa mi ako by mi stekal hlien, mam hnis trosku na mandliach tvrde uzliny a biely povlak na jazyku. Okrem ineho som mala vcera tu bielu tvrdu bodku na jednej mandle (ktora je mimochodom zvacsena) odstránila som ju vatovou tycinkou no hnis je tam stale (nie moc) este som si všimla ze tak vzadu za mandlou mam akoby hnisavu vyrazku alebo co to je. Mam strach ci to nie je nieco vážne. Zajtra idem opäť k lekárovi tak som zvedava ze co. Ked citim výpary z jedla tak ma hned napne. Teplotu nemam a ani dokonca ma to hrdlo neboli.
buchač
26.05.14,17:04
Andy Kralik
26.05.14,17:36
Prilis sa pozorujes.
Chod k lekarovi. Ak mu nedoverujes chod k inemu. Ale nepozoruj si kazdu jednu bodku na jazyku.
dusansl
27.05.14,07:09
Dobrý deň prajem,
k danému zdravotnému stavu by som rád konštatoval. Je vysoko pravdepodobné, že primárny infekt v oblasti tonzíl pretrváva. To , že ho ošetrujúci lekár prehliadol,alebo podcenil,alebo ignoroval ešte neznamená , že tam nie je. Skôr by som sa priklonil ku názoru, že predpísané a vybratú ATB boli na daný druh neúčinné a v takto prípade je riziko , že choroba prejde do chronického štúdia, alebo sa rozvinie v inej omnoho vážnejšej forme a môže byť aj život ohrozujúca. Radím bez meškania vykonať dôkladnú diagnostiku za pomoci kultivácie výteru z miesta výskytu ložiska zostatkov hnisu a razantnú liečbu iným účinným ATB.
Zároveň doporučuje prečítať ne porade uverejnený príspevok o rezistencii baktérii na mnoho bežne predpisovaných ATB a ich možných náslledkov. Skoré uzdravenie praje dusansl.

P.S. Zhromaždeniu ,,radcov " porady by som doporučil zamyslieť sa nad svojimi činmi, a uvedomeniu si skutočnosti, že zámerne zlou radou komusi môžu vážne ohroziť život.
takýto čin je minimálne neetický ak nie trestne postihnuteľný.....
buchač
27.05.14,08:23
Ahojte. Uz naozaj neviem co mam robit preto sa chcem opytat ci nema niekto skúsenosť. Pred mesiacom a pol som brala antibiotika nakoľko som mala hnis na mandliach.

My postaršejší máme tie skúsenosti .
Kto vychoval čo i len jedno dieťa , tak vie , čo je to hnisavá angína .
Bežne sa stáva , že pacient vyberie jednú dávku ATB a príznaky odznejú . To však ale neznamená , že ten druh ATB aj zaúčinkoval na 100 % . Následne sa choroba vráti naspäť a možno aj so silnejšími príznakmi . Takže znova a znova jeden a ten istý kolotoč sa opakuje , rok čo rok .
...len tak mimochodom ...vnučka si to teraz odsiera ... jeden čas maród , potom veget a zasa je na ATB ...
Emka Roman
27.05.14,08:36
Dobrý deň prajem,
k danému zdravotnému stavu by som rád konštatoval. Je vysoko pravdepodobné, že primárny infekt v oblasti tonzíl pretrváva. To , že ho ošetrujúci lekár prehliadol,alebo podcenil,alebo ignoroval ešte neznamená , že tam nie je. Skôr by som sa priklonil ku názoru, že predpísané a vybratú ATB boli na daný druh neúčinné a v takto prípade je riziko , že choroba prejde do chronického štúdia, alebo sa rozvinie v inej omnoho vážnejšej forme a môže byť aj život ohrozujúca. Radím bez meškania vykonať dôkladnú diagnostiku za pomoci kultivácie výteru z miesta výskytu ložiska zostatkov hnisu a razantnú liečbu iným účinným ATB.
Zároveň doporučuje prečítať ne porade uverejnený príspevok o rezistencii baktérii na mnoho bežne predpisovaných ATB a ich možných náslledkov. Skoré uzdravenie praje dusansl.

P.S. Zhromaždeniu ,,radcov " porady by som doporučil zamyslieť sa nad svojimi činmi, a uvedomeniu si skutočnosti, že zámerne zlou radou komusi môžu vážne ohroziť život.
takýto čin je minimálne neetický ak nie trestne postihnuteľný.....

Mulo.

Zámerne = vedome / úmyselne !!!
a pri trestnom čine sa úmysel niekedy dokazuje ťažko

nehovoriac o rade :D

PS
život si može "ohroziť" ten, čo miesto k lekárovi ide na Poradu !
Emka Roman
27.05.14,08:37
Ahojte. Uz naozaj neviem co mam robit preto sa chcem opytat ci nema niekto skúsenosť. Pred mesiacom a pol som brala antibiotika nakoľko som mala hnis na mandliach.

My postaršejší máme tie skúsenosti .
Kto vychoval čo i len jedno dieťa , tak vie , čo je to hnisavá angína .
Bežne sa stáva , že pacient vyberie jednú dávku ATB a príznaky odznejú . To však ale neznamená , že ten druh ATB aj zaúčinkoval na 100 % . Následne sa choroba vráti naspäť a možno aj so silnejšími príznakmi . Takže znova a znova jeden a ten istý kolotoč sa opakuje , rok čo rok .
...len tak mimochodom ...vnučka si to teraz odsiera ... jeden čas maród , potom veget a zasa je na ATB ...

až kým nebude mať okolo 7 rokov :D
branislavp
30.05.14,00:35
[QUOTE="Veronika123454321"]Ahojte. Uz naozaj neviem co mam robit preto sa chcem opytat ci nema niekto skúsenosť. Pred mesiacom a pol som brala antibiotika nakoľko som mala hnis na mandliach. Po dobrati mi tam ostala jedna mala bodka. Vo stvrtok minuly tyzden som bola u lekára s tym ze sa mi tam opäť dáva a ze mam na krku tvrde zvacsene nebolestive uzliny. Prehmatal krk pozrel hrdlo ze on ziadny hnis nevidi a krk je v poriadku ze sa mam naparovat. Skoro som odpadla. Od piatku mam neustály pocit na zvracanie, zda sa mi ako by mi stekal hlien, mam hnis trosku na mandliach tvrde uzliny a biely povlak na jazyku. Okrem ineho som mala vcera tu bielu tvrdu bodku na jednej mandle (ktora je mimochodom zvacsena) odstránila som ju vatovou tycinkou no hnis je tam stale (nie moc) este som si všimla ze tak vzadu za mandlou mam akoby hnisavu vyrazku alebo co to je. Mam strach ci to nie je nieco vážne. Zajtra idem opäť k lekárovi tak som zvedava ze co. Ked citim výpary z jedla tak ma hned napne. Teplotu nemam a ani dokonca ma to hrdlo neboli.[/QUOTE
Mne pomohlo časté kloktanie hrdla vlažnou slanou vodou a šalviou lekárskou. Doma som mala vždy obviazaný krk plienkou. Dávať si pozor na prechladnutie a prievan. Zdravo sa stravovať, piť bylinkové čaje.
korela
30.05.14,03:25
Prilis sa pozorujes.
Chod k lekarovi. Ak mu nedoverujes chod k inemu. Ale nepozoruj si kazdu jednu bodku na jazyku.

Prilis sa pozorujes.
Chod k lekarovi. Ak mu nedoverujes chod k inemu. Ale nepozoruj si kazdu jednu bodku na jazyku.
Nemyslím, že by sa pozorovala, o n a sa cíti zle. Asi nie je ešte všetko v poriadku, alebo sa deje niečo iné zároveň. Najhoršie, ak sa prekrýva jedna dg druhou.
korela
30.05.14,03:53
Dobrý deň prajem,
k danému zdravotnému stavu by som rád konštatoval. Je vysoko pravdepodobné, že primárny infekt v oblasti tonzíl pretrváva. To , že ho ošetrujúci lekár prehliadol,alebo podcenil,alebo ignoroval ešte neznamená , že tam nie je. Skôr by som sa priklonil ku názoru, že predpísané a vybratú ATB boli na daný druh neúčinné a v takto prípade je riziko , že choroba prejde do chronického štúdia, alebo sa rozvinie v inej omnoho vážnejšej forme a môže byť aj život ohrozujúca. Radím bez meškania vykonať dôkladnú diagnostiku za pomoci kultivácie výteru z miesta výskytu ložiska zostatkov hnisu a razantnú liečbu iným účinným ATB.
Zároveň doporučuje prečítať ne porade uverejnený príspevok o rezistencii baktérii na mnoho bežne predpisovaných ATB a ich možných náslledkov. Skoré uzdravenie praje dusansl.

P.S. Zhromaždeniu ,,radcov " porady by som doporučil zamyslieť sa nad svojimi činmi, a uvedomeniu si skutočnosti, že zámerne zlou radou komusi môžu vážne ohroziť život.
takýto čin je minimálne neetický ak nie trestne postihnuteľný.....

Mulo.

Zámerne = vedome / úmyselne !!!
a pri trestnom čine sa úmysel niekedy dokazuje ťažko

nehovoriac o rade :D

PS
život si može "ohroziť" ten, čo miesto k lekárovi ide na Poradu !
To tu ešte nebolo, aby niekto spravil z dusansl mula. Ja si jeho príspevky vážim.
.
V ôsmej triede som mala tri hnisavé angíny za sebou (dovtedy som na ne netrpela), po tretej ma už zavreli na infekčné oddelenie na Bezručovej k Dr. Krakovi ešte na detské, a pozorovali ma, či sa mi z toho nevyvinie reumatická horúčka, kto nevie, poškodzuje srdce.
Po liečbe ma prepustili zdravú domov. Nebola som tam krátko.
Na strednej som už bola v Prahe a mali sme ísť na lyžiarsky výcvik do Krkonôš. V druhom ročníku. Keďže som v tých končinách nikdy nebola, moja túžba ísť bola veľká.
Čo čert nechcel, dostala som predtým hnisavú angínu. ATB mi vyšli presne do odchodu, išla som k lekárke na kontrolu s tým, že som si od tretej ráno zoškrabovala hnisavé ložiská z mandlí vo veľkosti špendlíkovej hlavičky. Sklepla som si koniec umelohmotnej slamky. Netreba popisovať, koľko mi to dalo námahy. Prídem k lekárke, odobrala mi krv, s čím som nerátala, a vyšla mi vysoká sedimentácia, možno robila aj ASLO. Zavolala si moju švagrinú, žila som tam iba s ňou, vysvetlila o čo ide, a jednoducho ma tam nepustila, že sa musím doliečiť. (Inak pol triedy zvážali z výcviku sanitkami chorých domov.)
Takže podnes som vďačná tejto školskej lekárke, pretože pre moju nevedomosť som mohla prísť o srdce. Možno že vychádzala i zo zdravotnej karty z predchádzajúceho priebehu angín. To je jedno, bola max. dôsledná.
.
Takže ak sa tu niekto pýta pritom ako sa zle cíti, pokladám to za absolútne normálne, že sa radí čo s daným stavom. Je to jeho zdravie, vyskytujú sa tu otázky oveľa triviálnejšie.
korela
30.05.14,04:01
Ahojte. Uz naozaj neviem co mam robit preto sa chcem opytat ci nema niekto skúsenosť. Pred mesiacom a pol som brala antibiotika nakoľko som mala hnis na mandliach.

My postaršejší máme tie skúsenosti .
Kto vychoval čo i len jedno dieťa , tak vie , čo je to hnisavá angína .
Bežne sa stáva , že pacient vyberie jednú dávku ATB a príznaky odznejú . To však ale neznamená , že ten druh ATB aj zaúčinkoval na 100 % . Následne sa choroba vráti naspäť a možno aj so silnejšími príznakmi . Takže znova a znova jeden a ten istý kolotoč sa opakuje , rok čo rok .
...len tak mimochodom ...vnučka si to teraz odsiera ... jeden čas maród , potom veget a zasa je na ATB ...

až kým nebude mať okolo 7 rokov :D

Prečo 7 rokov? Moje prvé dieťa ATB až v štyroch rokoch, a potom až oveľa neskôr. Druhé v druhom mesiaci, zápal pľúc, pretože som poslúchla matku, že už musí ísť na vzduch. Bol marec. Aj keď bolo v závetrí, fúkalo. To bola poslúchnutá posledná rada čo sa týka detí. Ďaľšie ATB až na základke pri šarlachu. Netrpeli na angíny, ale je fakt, že do škôlky nechodili. Mal sa im kto venovať profesionálne. O nič neprišli.
korela
30.05.14,04:05
Prilis sa pozorujes.
Chod k lekarovi. Ak mu nedoverujes chod k inemu. Ale nepozoruj si kazdu jednu bodku na jazyku.

Toto spadá pod praktického lekára, ktorý druhý ju zoberie? Jedine do súkromného zariadenia, to sa pýtam i za seba, nielen za Veroniku.
BXLmiami
30.05.14,04:39
Tak podla zákona ak to má platiť poisťovna,musí ju na ORL poslať obvodák.Bez výmenného lístka to poisťovna neplatí.Takže nejde o to ktorý ju zoberie,ale za akých okolností je to platené poisťovnami.
korela
30.05.14,04:45
Tak podla zákona ak to má platiť poisťovna,musí ju na ORL poslať obvodák.Bez výmenného lístka to poisťovna neplatí.Takže nejde o to ktorý ju zoberie,ale za akých okolností je to platené poisťovnami.

Možno nemusí zatiaľ prejsť cez ORL, nemôže jej urobiť praktický lekár KO?
BXLmiami
30.05.14,05:22
Ale môže,len ona má na seba iný názor ako jej lekár a je presvedčená,že ona to vie lepšie.A ja reagujem na Andiho a na Teba.
A čo sa týka Dušana,je takisto zaujatý jedným smerom,takže určite si ho vážiš.Ja ako kedy.
korela
30.05.14,05:29
:-) Keď myslíš.
taiko
30.05.14,05:31
Ale môže,len ona má na seba iný názor ako jej lekár a je presvedčená,že ona to vie lepšie.A ja reagujem na Andiho a na Teba.
A čo sa týka Dušana,je takisto zaujatý jedným smerom,takže určite si ho vážiš.Ja ako kedy.
dusan je zaujaty? Tiez sa mi jeho prispevky pacia, asi musim hlbsie postudovat. Ale zatial sa mi zdalo ze dusan ma hlavu aj patu :)
BXLmiami
30.05.14,05:35
No oni skratkári sú všetko na jedno kopyto.Naučia sa svoju tému a tú dokola verklikujú a všetko vyplýva z toho čo vedia,ten uzky okruh.Chýba im celkový pohľad na človeka a typy chorôb.Každý ovláda skvele svoju problematiku a dosť.
BXLmiami
30.05.14,05:37
Chcelo by to nemeckú legislatívu,doštudovať do určitého stupňa medicínu,spraviť z toho skúšky ,potom skúšky zo svojho odboru a papiere.To by sa mi páčilo,ale momentálne to nie je priechodné.
Dáša_
30.05.14,05:37
no, ani neviem, či môžem :)
voľakedy som mávala dosť problémy s angínami. Ale mám pocit, že časom som sa ich naučila zvládať. Neviem, nakoľko môžem zovšeboecňovať, ale moje pozorovania a skúsenosti sú nasledujúce:
V okamihu, ked len trochu začínam cítiť to, že sa v hrdle/na mandliach niečo deje, okamžite varím šalviu. A začínam "kloktací maratón" t.j. každé dve hodiny, možno aj častejšie kloktám na striedačku šalviový čaj, morská soľ, sóda bicarbóna. Striedam to podľa toho, čo chytím do ruky. Kloktám aj v noci. Plus na hrdlo hodvábny šál. Keď to nasadím v začiatkoch, tak veľmi dobre pomáha. Mám pre to aj také laické vysvetlenie, keď pravidelne posielam k mandliam slaný roztok, alebo sódu bicarbonu, baktériam sa to nepáči. V podstate sa nemajú čas na tých mandliach usadiť a začať robiť šarapatu. Ale toto prosím berte iba ako moje laické vysvetlenie :)
Keď to chytím v začiatkoch, tak to veľmi dobre pomáha. Mne :D Samozrejme, pri takomto salomiečení žiadne výkony, ale čo najväčší kľud aspoň deň, dva.
BXLmiami
30.05.14,05:43
Dobrý postup.Daj si tú šalviu koncentrovanú a môžeš si mandle aj dobre povytierať,ale dbať na sterilitu.A homeopaticky Angin heel k tomu.