sam3
26.05.14,17:56
Mame zamestnanca, ktory je rok na PNke. Informoval sa o svojich moznostiach ukoncit pracovny pomer. Vyzera to tak, ze dospejeme aj k tomu, ze sa bude riesit podozrenie na chorobu z povolania.
Predpokladajme, ze lekarsky posudok potvrdi, ze stratil dlhodobo sposobilost vykonavat pracu.
Moja otazka - zamestnavatel MUSI alebo MOZE ponuknut inu vhodnu pracu ak taku ma?
Toto mi nie je teda jasne...
Viem aka je dalsia postupnost:
ak z-tel ponukne inu vhodnu pracu a zamestnanec odmietne, tak zam-tel da z-covi vypoved s vypovednou dobou a odstupnym alebo dohodou a s odstupnym.

Moze zam-tel disponovat inou vhodnou pracou a neponuknut ju zam-covi?

Ina vhodna praca po suhlase zam-ca sa overuje lek.zdrav.sluzbou a teda lekarskym posudkom, vsak?
sam3
27.05.14,09:20
Vedel by niekto poradit? Dakujem.
Tweety
27.05.14,09:21
A teda kde je problém, prečo ju neponúkneš, ak ju máš?
sam3
27.05.14,09:36
Nevravim, ze by som mala problem, len chcem vediet, ci je povinny zamestnavatel ponuknut, ak by mal ine vhodne miesto.
Tweety
27.05.14,09:38
Takto striktne to ZP neurčuje ale povinnosť vyplýva napr. aj z § 63.
willma
27.05.14,09:39
a to sa nedokážete so zamestnancom dohodnúť? Možno bude chcieť zostať vo firme aj na inej vhodnej pracovnej pozícii a ak nie tak sa riadite ostatnými ustanoveniami ZP
sam3
31.05.14,20:18
Z-nec je stale PN, podrobil sa lekarskej prehliadke a mam v rukach lekarsky posudok ze je nesposobily na vykon konkretnej cinnosti. Zamestnanec odmietol inu podla mna vhodnu pracu. Pre ukoncenie PP je potrebne predtym ukoncit PNku. Hned ako bude ukoncena sa dohodneme na ukonceni PP podla par.63 ods.1 pism. c. Na kolkomesacne odstupne ma narok ked PP trval 4 roky? Dakujem.
sam3
08.06.14,14:08
Vedel by mi niekto poradit? Aj s tym, ze ak PP bude ukonceny dohodou podla par.63 ods.1 pism. c) ci je nutne ukoncit najprv PNku alebo je mozne ukoncit PP aj pocas trvania PNky? Dakujem!
kopretinka
08.06.14,15:13
Z-nec je stale PN, podrobil sa lekarskej prehliadke a mam v rukach lekarsky posudok ze je nesposobily na vykon konkretnej cinnosti. Zamestnanec odmietol inu podla mna vhodnu pracu. Pre ukoncenie PP je potrebne predtym ukoncit PNku. Hned ako bude ukoncena sa dohodneme na ukonceni PP podla par.63 ods.1 pism. c. Na kolkomesacne odstupne ma narok ked PP trval 4 roky? Dakujem.
to,že je vhodná podľa teba,asi nie je podstatné,asi by sa mal k tomu vyjadriť lekár......a ak je ešte stále PN,tak sa ani nemusí vyjadrovať zatiaľ....
sam3
08.06.14,15:18
Z-nec je stale PN, podrobil sa lekarskej prehliadke a mam v rukach lekarsky posudok ze je nesposobily na vykon konkretnej cinnosti. Zamestnanec odmietol inu podla mna vhodnu pracu. Pre ukoncenie PP je potrebne predtym ukoncit PNku. Hned ako bude ukoncena sa dohodneme na ukonceni PP podla par.63 ods.1 pism. c. Na kolkomesacne odstupne ma narok ked PP trval 4 roky? Dakujem.
to,že je vhodná podľa teba,asi nie je podstatné,asi by sa mal k tomu vyjadriť lekár......a ak je ešte stále PN,tak sa ani nemusí vyjadrovať zatiaľ....
Uz nepobera nemocenske davky, chce ukoncit pracovny pomer, aby dostala odstupne, teda aby mala nejake peniazky, kym ju uznaju invalidnou. chcem jej vyjst v ustrety, teda ukoncit pracovny pomer. moja otazka bola, ci mozem aj pocas jej PNky pomer ukoncit a na kolkomesacne odstupne jej vznikne narok. dakujem.
kopretinka
08.06.14,16:03
Odstupné § 76 ZP
Zákaz výpovede § 64
sam3
08.06.14,16:39
PP bude ukonceny DOHODOU z dovodov uvedenych v par. 63 ods.1 c) - preto nie som si ista ci plati par. 64 teda zakaz vypovede ak sa o vypoved jednat nebude. PP trva viac ako 2 roky a menej ako 5 teda bude jej patrit odstupne vo vyske dvojnasobku mesacneho zarobku. dakujem.