stormcatcher
26.05.14,18:26
Toto som našiel k automatickému ukladaniu



Aktivace funkce Automatické ukládání

Funkci Automatické ukládání aktivujete takto:



V nabídce Nástroje klepněte na příkaz Doplňky.
V dialogovém okně Doplňky zaškrtněte políčko doplňku Automatické ukládání a klepněte na tlačítko OK.

Změna nastavení funkce Automatické ukládání

Můžete změnit různá nastavení funkce Automatické ukládání, například interval ukládání, jaké sešity se mají ukládat a zda se má před uložením zobrazit dotaz.

Chcete-li změnit nastavení funkce Automatické ukládání, postupujte takto:

V nabídce Nástroje klepněte na příkaz Automatické ukládání.
V dialogovém okně Automatické ukládání vyberte požadované možnosti.
Klepněte na tlačítko OK.



ale keď otvorím okno doplnky, žiadne automatické ukladanie tam ni je.

Poradí niekto, kde by som to našiel.

Ďakujem
ivka70
26.05.14,16:56
Ak ide o Excel 2010

Subor, Moznosti, Ulozit a tam je Informacie o automatickom obnoveni ulozit kazdych xx minut.
greeder
26.05.14,17:03
Ten navod co ste dali je len pre starsie verzie:
Microsoft Excel 2000 Standard Edition
Microsoft Excel 97 Standard Edition
Microsoft Excel 98 for Macintosh

Ak ide o novsie verzie tak to najdete v Subot-> Moznosti -> Ulozit a zmenite interval ulozenia. V zakladnom nastaveni tam je 10 minut.
stormcatcher
26.05.14,19:05
Ten navod co ste dali je len pre starsie verzie:
Microsoft Excel 2000 Standard Edition
Microsoft Excel 97 Standard Edition
Microsoft Excel 98 for Macintosh

Ak ide o novsie verzie tak to najdete v Subot-> Moznosti -> Ulozit a zmenite interval ulozenia. V zakladnom nastaveni tam je 10 minut.

Veď na základe toho som písal. Mám nastavené na 2 min. Pri zatvorení excelu bez uloženia by nemali byť uložené posledné 2 min. Ale nič mi to neuloží.
misoft
26.05.14,21:37
Pozor, niekedy to ukladá do dočasného priečinka TEMP. Tam to uschováva, pokiaľ sa súbor neuloží priamym príkazom. Potom sa v TEMP dočasný súbor maže.
Chobot
27.05.14,10:07
Stormcatcher - automatické ukladanie funguje trochu inak, než si myslíš. Auotmatické ukladanie ti uloží zálohu súboru, nie samotný súbor. Automatické ukladanie služi na to, že keď ti padne systém alebo zamrzne PC či aplikácia excel, tak pri opätovnom otvorení Excelu ti Excel sám otvorí podledne uloženú zálohu. Je to ale len pri neočakávaných situáciách. Ak chceš súbor riadne uložiť, musíš ty kliknúť na ikonu "uložiť". Kým ti súbor neuložíš, tak Excel ti ho sám neuloží, lebo tým by prepísal súbor, ktorý sa otvoril (keď si začal pracovať).

Ty asi chceš, aby ti automaticky ukladalo počas toho, ako pracuješ. To, pokiaľ viem, Excel nerobí. Uživateľ jednoducho musí kliknúť na tlačítko "uložiť".
stormcatcher
27.05.14,14:16
Stormcatcher - automatické ukladanie funguje trochu inak, než si myslíš. Auotmatické ukladanie ti uloží zálohu súboru, nie samotný súbor. Automatické ukladanie služi na to, že keď ti padne systém alebo zamrzne PC či aplikácia excel, tak pri opätovnom otvorení Excelu ti Excel sám otvorí podledne uloženú zálohu. Je to ale len pri neočakávaných situáciách. Ak chceš súbor riadne uložiť, musíš ty kliknúť na ikonu "uložiť". Kým ti súbor neuložíš, tak Excel ti ho sám neuloží, lebo tým by prepísal súbor, ktorý sa otvoril (keď si začal pracovať).

Ty asi chceš, aby ti automaticky ukladalo počas toho, ako pracuješ. To, pokiaľ viem, Excel nerobí. Uživateľ jednoducho musí kliknúť na tlačítko "uložiť".

...presne tak som to mal na mysli, že hneď to automaticky ukladá. Keď ideš cez zdroj, tak ti je to vlastne k ničomu, to automatické ukladanie. Mali by to ináč pomenovať. :)
misoft
27.05.14,15:43
...presne tak som to mal na mysli, že hneď to automaticky ukladá. Keď ideš cez zdroj, tak ti je to vlastne k ničomu, to automatické ukladanie. Mali by to ináč pomenovať. :)
Ale teoreticky - majú pravdu - ono to ukladá - ako zálohu, ale nie ako výsledný súbor (to by sa stále pýtalo, či prepísať...... preto to dáva do TEMP. A keď príde nový čas na zálohovanie, opäť do TEMP a staré sa automaticky vymaže a ostane posledná kópia...