Zuzka2411
26.05.14,19:21
Zdravím, potrebujem poradiť..je to dosť naliehavé!!! chcem kúpiť rodinný dom na hypotéku...viem, že bankový znalec posudzuje aj stavby, resp. prístavby v rámci domu..na jednom liste vlastníctva sa nachádza ,,rodinný dom,, a aj ,,zastavané plochy a nádvoria,, chcem vedieť, či drobná stavba, čiže do 25 m2 musí byť tiež zapísaná na liste vlastvíctva aj ked nemá súpisné číslo.. Ďakujem
dobrocani
28.05.14,11:01
No ja to tam mam
Spôsob využívania pozemku:
17 - Pozemok, na ktorom je postavená budova bez označenia súpisným číslom
Co nie je na katastralnej mape a v LV je bud neskolaudovana alebo cierna stavba.
Ondrej Kozlovsky
02.06.14,20:41
Dobry den,

ak je to samostatna stavba/pristavba a znalec ju ocenuje tak aj ked je to drobna stavba tak to ma vplyv na cenu. Odporucal by som spracovat geometricky plan na tuto a stavbu a dat ju zapisat do katastra. V posledom obdobi som robil viacero podobnych geometrickych planov na drobne stavby "z dovodu" ze to potreboval znalec ocenit. Zaroven Vam vie geodet overit priebeh hranic pozemku a spravnost polohy "hlavnej" stavby.

Zapis stavby sa vie realizovat aj pri kupe naraz, nemusite tak cakat naskor na zapis stavby (60 dni - zaznam) a potom na zmenu vlastnictva (30 dni - vklad).

Nezabudnite si potom od obce vyziadat "papier" na to, aby ste si tu stavbu mohli zapisat do katastra. Obec bude len rada, aspon budete platit vyssie dane :-).