Marián Šurjanský
26.05.14,20:52
Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť?
Chcel by som kúpiť časť parcely registra E KN, s tym, že ostatné časti (menšie) by som sa pokúsil odkupiť časom, keď sa dopátram k dedičom. Chcem vedieť či je potrebne urobiť GP, ked budem kupovať daný pozemok, alebo si ho možem nechat vymerať hocikedy neskôr? Je tam podozrenie, že si sused svojvoľne podal plot v nepospech pozemku, ktorý chcem kúpiť a rád by som si po kúpe postavil plot podľa realnej rozlohy parcely. Povolí mi Katastrlany odbor vklad aj bez GP?
Dakujem
Mária27
26.05.14,19:46
parcelu deliť môžeš len s GP. Ale ak kupuješ len spoluvlastnícky podiel, nepotrebuješ deliť parcelu.
Marián Šurjanský
26.05.14,20:26
Dik Maria. Nie nechcem ju delit praveze naopak, chcem vyhladat ostatnych majitelov, aby mi predali svoje mensie casti, len ci to nebude Katastrlany odbor pozadovat aby tam bol GP spraveny...
Ondrej Kozlovsky
02.06.14,21:03
Dobry den,

co sa tyka urcenia hranic parcely E-KN ak chcete stavat plot, mali by ste si dat hranice vytycit, hranice E-KN parcely sa nedaju spravidla vytycit resp. techicky to ide, ale je lepsie to mat poriesene cez GP. Rozdiel je ten, ze GP urci suradnice hranic pozemku a ulozi ich na katastry.

Co sa tyka kupi na kupu E-KN parcely nepotrebujete GP. Tu ale zvazte ci ma E-Kn parcela spravnu vymeru a ci ma spravny pocet podielnikov, t.j. dajte si preverit tuto parcelu.
jorry
14.06.14,19:30
ja by som ešte len upozornil, aby ste potom nezabudli na predkúpne právo, teda tí, ktorí vám to budú predávať, t.z. že musia svoj podiel ponúknuť pri predaji aj ostatným vlastníkom a tí sa vyjadriť, či majú záujem alebo nie, až to potom niekto nenapadne, že on to chcel tiež kúpiť a nevedel o tom, že sa to predáva