Pavol Stančík
26.05.14,20:16
Dobrý deň, chcem sa spýtať a poradiť. V poslednej dobe som začal behávať, tak 1x za týždeň 2,5km len tak na zlepšenie kondičky, ale vždy keď dobehám, ale už aj počas behu ma veľmi začnú bolieť lýtka a na druhý deň pri chôdzi je to veľmi bolestivé, ale neni to svalovica. Skúšal som to aj rozmasírovať, ale nepomohlo a dosť to bolí na dotyk v okolo píšaly z vnútornej strany hneď vedľa kosti od stredu až po členok ...
Jurivo
27.05.14,16:06
Raz týždenne behať 2,5km, to si koleduješ o nejaké zranenie alebo presilenie. Najviac úrazov je práve medzi rekreačnými športovcami. Lepšie je športovať menej ale pravidelne a častejšie.
K tej bolesti, môže to byť presilená šľacha alebo sval. Treba sa vždy dobre rozcvičiť a po behu ľahký strečing. Začať behať kratšie trasy a postupne zvyšovať aby sa svaly a šľachy stihli prispôsobiť. Pred behom je dobre natrieť svalstvo hrejivým gélom na tonizáciu a po behu chladivým na upokojenie a regeneráciu.
Pavol Stančík
27.05.14,17:28
Ďakujem za odpoveď, asi budem musieť doplniť info ... ja už cvičím asi 10 rokov vo fitku a moja váha sa pohybuje od 100 do 105kg, venujem sa silovej príprave a mám za sebou aj pár sútaží a môj tréning sa skladá aj z tažkých drepov a mrtvých ťahov ... tréningy striedam tak, že mám jeden týžden lahký a potom tažký kvôli presíleniu a beh som chcel zaradiť len tak na zlepšenie kondičky a trochu aj kvôli spalovaniu. Rozcvičujem sa vždy aj pred aj po ...