mončika
09.04.06,10:26
Prosím poradiť. Nakúpili sme kozmetic.tovar do 500 Sk, ktorý chceme rozdávať ako drobné rekl.predmety. Problém je v tom, že nálepky s naším logom sme si dali vyrobiť v inej firme /máme faktúru/ a lepíme ich na tieto kozm. výrobky. Môže nám to prejsť pri daňovej kontrole?

Ešte chcem poradiť, ako si nájdem na porade len moje otázky a Vaše odpovede? Ďkujem.
KEJKA
09.04.06,08:39
áno, logo + cena rekl. predmetu musí byť nižšia ako 500 Sk. Prejde to, i ked diskusiu okolo tohto nevylučujem.
na to druhé - klikni si na vyhľadať príspevky pri svojom mene, resp. témy od teba a ono ti to vyhľadá.
Ked si dáš najnovšie - tak ich medzi nimi nájdeš. Platí od posledného prihlásenia.
mončika
09.04.06,12:46
Nepochopila som, kde sa nachádzajú tie témy odo mňa.
Jana Acsová
09.04.06,12:50
Nepochopila som, kde sa nachádzajú tie témy odo mňa.Keď si vojdete do svojho profilu, napríklad cez svoj nick (ukazuje sa vám dole v zozname prihlásených) alebo cez svoje nastavenia ... nájdete tam "všetky vaše príspevky" ... keď tam kliknete, otvorí sa vám zoznam vašich príspevkov.
Skúste .-)
Jana Acsová
09.04.06,12:53
áno, logo + cena rekl. predmetu musí byť nižšia ako 500 Sk. Prejde to, i ked diskusiu okolo tohto nevylučujem.Diskusie pramenia spravidla z toho, ak účtovná jednotka (daňový subjekt) vecne nepriradí reklamné predmety ihneď podľa ich určenia, ale účtuje o nich spoločne s tovarom a následne sa "akože" rozhoduje, že to už nie je tovar, ale reklamný predmet. Vtedy sa daňový subjekt dostáva do dôkaznej núdze.

Doporučujem účtovanie reklamných predmetov oddelene od evidencie tovaru.
Luckasari
18.08.06,09:18
ako by ste sa prosím pozerali na reklamný predmet - cukrík?
na obale cukríka je názov našej firmy a súčasne je tam uvedená značka, ktorú predávame, na ktorej podporu chceme tieto cukríky rozdávať ... je to podľa vás uznateľný reklamný predmet?
Ďakujem.
Luckasari
21.08.06,13:22
ako by ste sa prosím pozerali na reklamný predmet - cukrík?
na obale cukríka je názov našej firmy a súčasne je tam uvedená značka, ktorú predávame, na ktorej podporu chceme tieto cukríky rozdávať ... je to podľa vás uznateľný reklamný predmet?
Ďakujem.

prosím, neviete mi poradiť? :confused:
suzuki
21.08.06,13:50
Ja nevidím rozdiel medzi cukríkom s logom a dáždnikom s logom ako reklamnými predmetmi. Iba ak cenový.