MIROZV
26.05.14,22:01
Podľa vyhlašky 1472013 - stavebný zákon, príloha 6. práce vo výškach.

Mám problém presvedčiť nadriadených, že práca nad 1,5m kde je nutné istenie horolezeckou a spelontologickou výstrojov pokiaľ to nie je možné inak. - že ich musí preškoliť osoba s osvedčením a nie ja ako BT?
Som vojak-BT. Práca pri montáži ..... radarov si vyžaduje prácu nad 1,5m s istením. Už neviem ako im to mám vysvetliť. Poradte mi?????


Ja viem, že sa týka stavebných prác ale nič iné v problematiku nerieši. Čo ak mi chlap spadne a vznikne ZPÚ a IP zistí, že som ich preškolil ja - neznalí problematike ukotvovania a upínania postroje.
Ide tu oto, že sú to staré ruské stroje na ktorých nie sú určené kotviace boby na uchytenie. preto sa chcem ja kriť aby to pri úraze nezalili na mna. A ak ich preškolí osoba s osvedčením - však on si prejde terén radaru a rozhodne dalšieho postupu.
Lebo niektorý múdri tvrdia, že 124/2006 neplatí pre vojakov ale sú v omyle nevedia čítať.
misoft
26.05.14,21:19
http://www.employment.gov.sk/files/slovensky/uvod/legislativa/pracovna-legislativa/13-z147.pdf
Ale! Táto vyhláška sa týka stavebných prác - nie montáže technologických zariadení!
willma
27.05.14,09:25
Dušan, myslím, že táto vyhláška sa môže aplikovať aj na to čo potrebuje Miro. K prácam vo výška patrí aj umývanie budov na výškových budovách pomocou horolezeckej techniky, prípadne iného zariadenia a tiež to nemá nič spoločné so stavebnými prácami.
willma
27.05.14,09:28
misoft
27.05.14,14:38