pavuckar
26.05.14,22:13
Dobrý deň. Obraciam sa na vás s prosbou lebo potrebujem rady ohľadom možno budúceho podnikania.
Som živnostník a plánoval by som nakupovať repasované počítače zo zahraničia za účelom ďalšieho predaja a niesom si istý čo všetko by ma čakalo.

1. Týkal by sa aj mna recyklačný poplatok?
2. Ak ano tak podľa Tejto stránky (http://www.recfond.sk/index.php?www=sp_detail&id=308&navigation_id=223&navigatio_main_id=223) by som platil za kilogram 1.66€/kg? Videl som niekde aj niečo týkajúce sa objemu či sa plaí len za kilá?
3. Je rozdiel či by som dovážal z Česka alebo z Ameriky a keby som dovážal z Ameriky čakali by ma nejaké ďalšie poplatky okrem cestovného a Recyklačného fondu?
4. Keďže sa jedná už o používané a zrepasované počítače nedalo by sa nejako z RF vybaviť dotáciu na podporu podnikania keďže sa nejedná o nové produkty?
Ďakujem za rady.
5. pri objednávaní z ameriky sa asi clu nevyhnem, podľa čoho sa to počíta?
avalik
26.05.14,20:20
mna zaujima, preco chces nosit odpad zo zahranicia k nam a nejdes cestou recyklovania nasho odpadu
bodliak
26.05.14,20:29
Repasované počítače ? Akurát tak do Nigérie. Tam to spaľujú a oškrabujú kovy do šrotu, sofistikovanejší rozpúšťajú a separujú drahé kovy.
pavuckar
26.05.14,20:31
Tu nejde o odpad ale o tovar na ďalší predaj. Zo zahraničia tie lukratívne produkty vychádzajú omnoho lacnejšie tak by som chcel vedieť na čo všetko by som sa mal pripraviť a či by to bolo vôbec rentabilné.
pavuckar
26.05.14,20:41
Skutočne ďakujem za užitočné rady.
misoft
26.05.14,20:53
Nechcem ti do toho vŕtať, ale uvažuj - kúpiš repasovaný PC. Komu ho ponúkneš? Aký je to PC? Je s OS, alebo bez OS? Ak je s OS - ak má WinXP - už je viac-menej nepredajný. Ak nemá procesory i3 a viac - málo predajné, ak nemá RAM 2GB a viac - nepredajné. Ak nemá grafiku min. 1GB - málo predajné. Takže by si opäť na Slovensko len dovážal odpad - funkčný, ale odpad!
Takéto podnikanie tu nemá úspech.
pavuckar
26.05.14,21:06
Ďakujem Misoft za odpoveď.
Určite by som si dával pozor nato, aby som nekupoval také stroje na aké narážaš lebo by mi to nevrátilo ani poštovné. Mal by som v pláne výkonne počítače ktoré na Slovensku by sa dali aj na Bazoši predávať nad 1000€ kde by mohol byť zisk 200-300€ na jednom. Ja nehovorím, že to idem robiť len by som potreboval vedieť, že keby som do toho chcel pustiť, čo všetko by ma čakalo aby som si to vedel aspoň približne spočítať.
Na slovensku sú aj firmy ktoré sa zaoberajú obnovenými počítačmi a darí sa im aj keď majú počítače od 60€.
Popravde ma nebaví na Slovensku počúvať čo všetko sa nedá robiť a prečo to nerobiť aniž by tomu dali aspoň štipku snahy pochopiť to. Takto by som mohol zamietnuť úplne všetko a rovno ísť robiť do Samsungu.
pavuckar
28.05.14,10:38
Prosím ťa vedel by si aj odpovede na otázky? Obyčajne mi tu na porade dobre poradili lenže teraz som dosť sklamaný z tých odpovedí. Ďakujem.
lujza.j
28.05.14,11:00
Ty uz mas urobenu nejaku sondu,ze zaujem a tieto vysokovykonne PC repase....alebo si v len rovine"by sa mohli na bazosi predavat aj za 1000€"lebo to je dobry frk:D
bodliak
28.05.14,11:34
Repasovaný počítač za 1000 eur ? Nepredajné.
lujza.j
28.05.14,11:38
Ale on si to mysli:D 200-300e ze bude mat zisk....pise vyssie
pavuckar
28.05.14,12:28
Stále riešite to načo som sa nepýtal , obchodovať plánujem s apple produktami kde sa cena pohybuje niekde inde ako u 120eurového pc ...a stále som nedostal odpoveď nato načo som sa pýtal....odpovede typu sarkazmus...dostanem aj v šenku.