iriducibili
26.05.14,22:29
Kupil som byt s pivnicou pri preberani bytu mi bolo povedane ze domovnik ma kluce ked som ho stretol povedal mi ze pivnicu si mam postavit ale mam pocit ze moju pivnicu si niekto privlastnil
kopretinka
26.05.14,20:43
to ako si ju máš postaviť? :eek: od koho si kúpil byt? od toho si pýtaj kľúče.
Katy a R
26.05.14,20:49
Kúpil si byt s pivnicou - a teraz sa tu pýtaš, že kde tá pivnica je?
Mal si si ju skontrolovať pri preberaní bytu ..
nuž keď nie u bývalého majiteľa - ešte u správcu by si možno zistil presnejšie...
Peggynka
27.05.14,04:34
A takéto niečo si videl?
http://www.bpsvit.sk/res/download/sprava/protokol-kupa-predaj-novy-byt.pdf
Správca musí mať projektovú dokumentáciu.
iriducibili
27.05.14,05:09
Byt som kupil pred 4 rokmi a pivnicu som ani nepotreboval ze dole je priestor ze si mam svojvolne postavit ale je to stara bytovka kde ludia maju aj krby a v pivniciach maju drevo
iriducibili
27.05.14,05:12
Nie
Chobot
27.05.14,06:13
A v kúpnej zmluve máš čo napísané? Zvyčajne tam býva ,že príslušenstvom bytu je pivničná kobka č. ... Trvaj na tom, aby ti ukázali pivnice - jednoducho spočítaj počet pivníc - mal by sa rovnať počtu bytov. Ak áno, jedna z nich je tvoja - už len zistiť, ktorá.
Peggynka
27.05.14,06:20
Vyzerá to tak,že tam nie sú žiadne kobky,len voľný priestor;v tom prípade treba zistiť m2,ktoré mu z toho priestoru patria a podľa toho postupovať-tak som to pochopila.
Chobot
27.05.14,06:24
Tak ak má voľný priestor na výstavbu pivničnej kobky, tak je t o ešte lepšie. Spravil by som si vlastnú, podľa svojich predstáv. Možno aj murovanú, alebo zo sádrokartónu.
iriducibili
27.05.14,07:43
Neviete mi povedat ci na bytovom druzstve je niejaka dokumentacia ku ktoremu bytu prislucha pivnica ci to ma len spravca?
Peggynka
27.05.14,07:54
Aj oni by mali mať.A čo tak sa opýtať?
Aj tu sa to riešilo:
http://www.porada.sk/t63217-kupa-bytu-a-pivnica.html
martin130w
28.05.14,05:00
Ja som tiez kupoval byt... Na liste vlastnictva je uvedene aky mas podiel na tzv spolocnych priestoroch...a podla toho sa vies zariadit a vymahat si svoj podiel... Pivnice niekedy fungovali ako pracovne susiarne atd.. ale po 89. To ako si stratilo spravcu...a ak sa obyvatelia nedohodli sami na prerozdeleni... Tak ostal v tom chaos... Ako i v mojom pripade... Tiez nemam pivnicu podla prava... Skus sa porozpravat s domovnikom... Zvolat stretnutie najomnikov... Alebo to ries cez spravcu lebo niekedy je problem s najomnikmi.... Ale na LV mas napisane kolko min ti patri....