Snoophy
26.05.14,22:34
Ahojte, potreboval by som si odliať malé sklíčko o rozmere priemer 2cm a hrúbke tak 2 až 4mm.
Čím sa to dá?
Ďakujem

Potrebjem to na výrob malého sklíčka na sledovanie množstva brzdovej kvapaliny na motorke. Pôvodné mi prasko a nechce sa mi kupovať celú novú brzdu keď to ide aj lacnejšie.
Ďakujem
kopretinka
26.05.14,20:41
ty chceš doma taviť sklo? či ako? a keby si šiel do sklenárstva a tam si to nechal vyrezať,to by ti nestačilo?
misoft
26.05.14,21:03
No neviem, ako by si v domácich podmienkách odlieval sklíčko - zo skla, ktoré má bod tavenia cca 1000-1200°C. Čím by si takúto teplotu dosiahol? Do akej formy by si odlieval? Ako by si dosiahol, aby potom pri tuhnutí neprasklo?
Nonsens!

Kopretinka ti dala radu - sklenári - majú často dostatok sklenených črepov a odrezkov. Vyreže ti na mieru a ešte ti aj okraje zabrúsi.
lapejko
27.05.14,02:35
vymeň za plastové
korela
27.05.14,02:38
Pokiaľ ti nejde o čočku, tak rada podľa kopretinky. Možno aj v optike by ti vyšli v ústrety.
sosak
27.05.14,03:43
Netreba nič odlievať, bežne sa predávajú tzv. olejoznaky s rôznymi priemermi, v telese zo závitom a tesnením, len treba vybrať pôvodný, zmerať priemer a závit. Sú to bežné typyzované súčiastky.
http://www.hennlich.sk/produkty/centralne-mazanie-a-mazacia-technika-mazacia-a-garazova-technika-olejoznaky-priezorniky-301/olejoznaky-kh.html
http://www.hennlich.sk/produkty/centralne-mazanie-a-mazacia-technika-mazacia-a-garazova-technika-olejoznaky-priezorniky-301/olejoznaky-gp.html
jslancik
27.05.14,04:03
No, ocividne si na chemii moc pozor nedaval. to by si doma skor vyrobil kamen mudrcov, ako taky odliatok zo skla :D
Chobot
27.05.14,06:35
Ahojte, potreboval by som si odliať malé sklíčko o rozmere priemer 2cm a hrúbke tak 2 až 4mm.
Čím sa to dá?
Ďakujem

Potrebjem to na výrob malého sklíčka na sledovanie množstva brzdovej kvapaliny na motorke. Pôvodné mi prasko a nechce sa mi kupovať celú novú brzdu keď to ide aj lacnejšie.
Ďakujem

Ja by som to riešil tak, že z kúska sklenej tabule o danej hrúbke by som najprv kliešťami ocvakal približný tvar toho sklíčka a potom kotúčom brúsneho papiera na vŕtačke by som dobrúsil hrany na presný tvar. Brúsny papier dokáže pekne opracovať sklo, je to síce pracné, ale za chvíľu to máš. Doma sklo len tak neodleješ.