mumakovic
26.05.14,22:47
Zdravím, vybavujem hypotekárny uver ale nakolko je mi v praci viac nez nemozne zobrat ci coilen den volna (kratka doba zam.) Tak som oslovil financneho poradcu. Vsetko viac menej vybavujem ja (on o tom nevie) vybral som aj hypoteku v konkretnej banke dopredu s tym aby si myslel ze to bol jeho napad. Potrebujem len aby obehaval tieto institucie, posudky, papierovacky a pod. Vedel by som si to vybavit sam keby bol cas. Uver je uz vybaveny a vsetko je v poriadku.

Vybavoval mi zivotne poistenie so sporenim na moju ziadost. Dalej samotnu hypoteku a poistenie nehnutelnosti.

vedel som si porovnat samotne produkty s konkurenciou a vsetko je OK.

Teraz ked je to uzavrete tak by som uz nechcel aby ma dotycny zastupoval ani nic podobne.. Uz to bude volnejsie aj v praci, casu bude dost a veci si najradsej vybavujem sam.

A teda je potrebne aby sa podpisoval nejaky formular o vypovedi a pod? alebo proste uz iba pana ignorovat a vsetko si riadit sam.

ake su pripadne rizyka?

Dakujem
kopretinka
26.05.14,20:53
pozri sa do zmluvných podmienok
Katy a R
26.05.14,20:55
Však ak už si všetky zmluvy podpísal, aj úver už máš .... tak on bude rád, keď nič netreba robiť (aspoň si myslím?)
On svoju províziu dostane - ak si všetko, čo bolo treba uhradil (alebo ak nezrušíš zmluvy ) ... Alebo ešte nejaký iný vzťah máte ?
Ice dive
27.05.14,04:38
zrieknuť sa finančného poradenstva nejde... každá zmluva má svojho získateľa a finanančná inštitúcia vypláca počas dohodnutej doby províziu, napr. pri tom životnom poistení sú to tri roky... pri hypotéke je to jednorázová provízia... v podstate ak s finančným poradcom nechcete byť už v kontakte tak jednoducho uzatvárajte zmluvy cez niekoho iného alebo priamo na pobočke... lacnejšie tie produkty aj tak nebudú... ide v podstate len a len o vzťahy... resp. je ešte jedna možnosť ako sa zbaviť poradcu, avšak tá je nákladnejšia... porušiť všetky zmluvy a uzavrieť nové ale s tým sú spojené poplatky...
mumakovic
27.05.14,20:05
To je mne jasne, tie zmluvy su v poriadku na tom nic menit nechcem. jedna sa mi o to ci si to uz dalej rezirovat mozem sam (nakolko som na tom casovo lepsie) a tak isto mam radsej zalezitosti tikajuce sa vyhradne mna vo svojej rezii. A tak isto o to ci som na poradcu viazany aj do buducna ze musim vybavvat cez neo a pod. ci som mu nejako upisany
Ice dive
28.05.14,04:43
v podstate si môžeš riešiť všetko sám, poradca bude aj tak rád, že po ňom nič nechceš... len mu z teba pôjdu peniaze vo forme následných provízií... t.j. bude platený aj keď si jeho robotu robíš sám...
dariusko
28.05.14,04:49
Dospelák , čo má občaňák (aj VOLEBNÉ PRÁVO :D ) sa pýta, či si svoje záležitosti može riešiť sám ( "zalezitosti tikajuce sa vyhradne mna " ) :D :D :D

PS
Asi Buchy by ti odpovedal tak, aby si rozumela.