popleta
09.04.06,12:38
Prosím o radu! Treba platiť cestnú daň za nákl. vozidlo /tatra/, keďže je celú
dobu v teréne a cesty vôbec nevyužíva? / parkuje totiž na mieste stavby/.
Alebo existujú nejaké zľavy , príp. treba od majiteľa stavby nejaké potvrdenie,že vozidlo bolo celý čas v teréne? Alebo si mýlim pojmy cestná daň
a daň z MV a nemá to súvis s využívaním cestnej komunikácie?
Prosím poraďte!!!
KEJKA
09.04.06,11:03
CD a DMV je to isté.... teda predtým bola CD a teraz je DMV.
Platíš a nikto nesleduje kolkokrát je na cestnej komunikácii. Ak je auto prihlásené ako motorové vozidlo, tak platíš. Aj na tú stavbu sa nejako muselo dostať... alebo je tam od minulého roka? Potom by si ho možno mohla odhlásiť? Ale to je nepriechodné, ved sa používa na podnikanie.
popleta
09.04.06,11:37
No dobre, ale ja zaplatím DMV za celý rok a auto pracuje len od mája do nov. príp .zač. dec. - podľa počasia. KeĎ to auto odhlásim z evidencie na tých zvyšných 4-5 mes.musím aj tak platiť DMV? A kto mi vráti peniaze za tie mesiace keď auto stálo, ak ja zaplatím za celý rok dopredu? /alebo sa to platí pozadu?/. Mne to pripadá tak ako keď si zaplatím stravu v jedálni za celý rok a pôjdem tam iba 2x . Ja dopredu neviem ako dlho to auto bude pracovať!
Vopred ďakujem za odpoveď ! Aj za tú predošlú.
Paula
09.04.06,11:46
Tvoj problém možno vyriešiš iba priamo s kompetentným orgánom....
Zita5
09.04.06,12:56
No dobre, ale ja zaplatím DMV za celý rok a auto pracuje len od mája do nov. príp .zač. dec. - podľa počasia. KeĎ to auto odhlásim z evidencie na tých zvyšných 4-5 mes.musím aj tak platiť DMV? A kto mi vráti peniaze za tie mesiace keď auto stálo, ak ja zaplatím za celý rok dopredu? /alebo sa to platí pozadu?/. Mne to pripadá tak ako keď si zaplatím stravu v jedálni za celý rok a pôjdem tam iba 2x . Ja dopredu neviem ako dlho to auto bude pracovať!
Vopred ďakujem za odpoveď ! Aj za tú predošlú.

Treba zájsť na daňový úrad ............a dohodnúť sa ...zákony rešpektovať musíš pokiaľ sa auto používa na dosahovanie príjmov v rámci podnikateľskej činnosti.......aj osobné autá sú nie vždy v"teréne a platiť musíme " MV .Nezabudni však na jednu vec , pokiaľ za určité mesiace nebudeš mať zaplatenú cestnú daň po novom daň z MV tak za toto obdobie nie je možné výdavky súvisiace s používaním auta uplatňovať do výdavkov .
Viera.M.
06.11.06,19:18
Daň z motorových vozidiel sa platí za každé vozidlo, vopred, bez ohľadu akú dobu bude využívať pozemné komunikácie. Ale zákon pozná aj výnimky, a to, ak toto vozidlo nie je využívané v súvislosti s podnikaním počas celého kalend. roka, za ktoré bola zaplatená DzMV, na základe žiadosti daňového subjektu, mu bude Daňovým úradom pomerná časť vrátená.
A nie je pravdou, že pokiaľ za určité mesiace nebude zaplatená DzMV, že nie je možné si uplatňovať v nákladoch výdavky súvisiace s používaním motor. vozidla. Účtovať o výdavkoch môžem, to mi zákon o dani z príjmov "nezakazuje", ale viaže to na úhrade DzMV. Takže účtovať môžem.
evina
06.11.06,19:34
Prosím o radu! Treba platiť cestnú daň za nákl. vozidlo /tatra/, keďže je celú
dobu v teréne a cesty vôbec nevyužíva? / parkuje totiž na mieste stavby/.
Alebo existujú nejaké zľavy , príp. treba od majiteľa stavby nejaké potvrdenie,že vozidlo bolo celý čas v teréne? Alebo si mýlim pojmy cestná daň
a daň z MV a nemá to súvis s využívaním cestnej komunikácie?
Prosím poraďte!!!

Paragraf 86 zákona 582/2004..

2/ Vyšší územný celok môže vo všeobecne záväznom nariadení podľa miestnych podmienok znížiť daň na vozidlo používané ako
.
.
.
d) vozidlo, ktoré nevyužíva počas celého zdaňovacieho obdobia diaľnice, cesty I., II. a III. triedy a miestne komunikácie,
.
.

3/ Vozidlo používané podľa odseku 2 môže vyšší územný celok vo všeobecne záväznom nariadení podľa miestnych podmienok oslobodiť od dane.